Zavrieť

Porady

Uhrada faktur

Dobre ranko. Prosim Vas ako precislovat vsetky doklady v UCT MRP? Jedna sa o to, ze uhrady na BV som robila ID a nie cez uhrady odberatelov alebo dodavatelov a tak mi v salde nesparuje uhradu a fakturu a ostava mi to nevyparovane. Chcem to opravit ale tym sa mi porusia poradove cisla. Ako to spravit tak aby som mala vsetky cisla spravne zasebou ked si opravim tieto uhrady?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Prečíslovať zápisy by sa mali dať cez peňažný denník - funkcie - prečíslovanie skupín zápisov a prečíslovalnie zápisov. Ale nemám to vyskúšané, neprečíslovala som ešte. Úhrady musíš opraviť cez knihy faktúr.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Ma este niekto skusenost s precislovanim v MRP? Kazda rada doabra dakujem

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Určite si pred prečíslovaním pre istotu zazálohuj údaje na disketu alebo kľúč.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Kedy mam spustit funkciu precislovania pred tym nez si opravim uhrady alebo po oprave?

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Podľa mňa najprv vymaž tie úhrady, ktoré nie sú cez knihy fa, potom ich zaúčtuj ako majú správne byť a potom daj prečíslovanie dokladov, kde by sa ti mali zrušiť voľné čísla po vymazaní. Ale určite si najprv zazálohuj údaje, keby nastal nejaký problém, aby si si ich mohla obnoviť. Môžeš to skúsiť aj tak, že si skopíruj firmu a vyskúšaj si to najprv v tej kópii. Potom ju vymažeš.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Najprv vymaž interné zápisy, potom nahraj správne úhrady cez fa, zálohuj, a potom prečísluj denník.

    babička je offline (nepripojený) babička

    pracujúca dôchodkyňa babička
    Myslím si, že netreba nič prečíslovať. Stačí v knihe daňových dokladov doplniť do faktúr úhradu-t.j.dátum,suma,č.výpisu.Keď sa program opýta, či zaúčtovať úhradu do denníka, tak nie, lebo je tam už cez ID. Ale pozor, aj úhrady v ID musia mať uvedený symbol. Potom to pekne vypáruje. Mám to vyskúšané.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ide to tak opraviť ako píše babička, skúšala som to. V peňažnom denníku som do okienka "Zdroj/doklad" dostala číslo fa tak, že som v účtovnom zápise číslo dokladu dala č. fa, dala som preniesť doklad a potom som späť opravila č. ID. Pretože z knihy fa mi to neprenieslo č. fa na spárovanie. Ale je to lepšie ako prečíslovať denník a vymazávať ID.

    babička je offline (nepripojený) babička

    pracujúca dôchodkyňa babička
    Tento postup, ktorý som včera popísala, platí pre MRP-DOS a tam skutočne stačí doplniť vo faktúre úhradu a v ID číslo faktúry, natvrdo bez akéhokoľvek prenášania. Ako je to v MRP-WIN to veru neviem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    dá sa to tak aj vo win, len treba dávať pozor na zdroj, doklad úhrady aby bol všade rovnaký a samozrejme dátum.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.