Zavrieť

Porady

Usporiadat
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, prosím Vás dá sa v programe Oberon vytvoriť zostava pre elektronické zaslanie DPH na daňový úrad? Ja som to ešte nerobila. A je tá povinnosť zaslať to elektronicky od 1.1.2012 alebo až od 1.4.2012? Ďakujem
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja som DPH neodosielala elektronicky, ale priateľka účtovníčka - áno- takže určite sa dá, lebo má SW -oberon.
A tá povinnosť je od 1.4.2012.

Da
ňové riaditeľstvoSlovenskej republiky
Elektronické podávanie da
ňových priznaní v roku 2012
BANSKÁ BYSTRICA 8. decembra 2011: V súvislosti s legislatívou schválenouna decembrovej schôdzi Národnej rady SR pripravuje da
ňová správa začiatkomroka 2012 zavedenie novej formy plnohodnotnej elektronickej komunikácie. Tádaňovým subjektom zjednoduší komunikáciu s daňovými orgánmi. Zároveň
nový Da
ňový poriadok (Zákon č. 563/2009 Z.z.) zavádza pre niektoré skupinydaňových subjektov povinnosť doručovať podania daňovému a colnémuorgánu výlučne elektronicky.
Na prebiehajúcej schôdzi NR SR poslanci NR SR schválili novelu zákona(Zákon
č. 563/2009 Z.z), ktorá posúva účinnosť povinnosti komunikovať elektronickypre vymedzené daňové subjekty z pôvodného termínu 1. januára 2012 na 1. apríla2012.
Pod
ľa ustanovenia § 14 nového Daňového poriadku je povinný doručovať podaniaelektronickými prostriedkami:
a.)
daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
b.)
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
c.)
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
d.)
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom danez pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.Nová povinnosť sa vzťahuje na všetky podania, ktoré je povinný alebo oprávnenývymedzený okruh subjektov podať. Výnimku podľa § 14 odseku 2 tohto ustanovenia tvoriaprílohy podania, ktoré môžu subjekty doručovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
Da
ňová správa pripravuje začiatkom roka 2012 zavedenie novej bezplatnejformy elektronickej komunikácie. Daňový subjekt získa možnosť plnohodnotneelektronicky komunikovať aj bez potreby zakúpenia zaručeného elektronickéhopodpisu ZEP, čo zvyšuje užívateľský komfort daňovníka.Zároveň ostáva zachovaný súčasný spôsob elektronického doručovania podaní nazáklade uzatvorenia Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickýmiprostriedkami alebo so zaručeným elektronickým podpisom.
Nový systém elektronickej komunikácie zamedzí problémom s nedostupnos
ťou portáludaňovej správy, známe zo záťažových období minulých rokov.
Ď
alšie informácie Vám poskytne:
Mgr. Gabriela Dianová, hovorky
ňa DR SR, tel:+421 48 4393905, mobil: +421 903 554 329
e-mail: gabriela.dianova@drsr.sk, Daňové riaditeľstvo SR, Nová 13, 975 04 Banská Bystrica
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som v OBERON-e nenašla zatial nejakú zostavu ktora by sa dala uploadnut priamo do eDANE alebo eTAX. Suhrnny vykaz tam je vo formate xml ale DP DPH tam nemam. takze si ho musim v eDANE alebo eTAXe vypisat vzdy ručne.

ak niekto našiel kde sa nejake xml dp dph nachadza, privitam info.
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

S Oberonom som spokojná, robím JÚ, PÚ, Mzdy a celý balík s licencoiu na rok 2012, t.j. PÚ profi, JÚ aj Mzdy štandard stojí len 140,00 €. Aktualizácie si sťahujem cez internet, je to veľmi jednoduché.
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ja som tiež s ním spokojna.... Multi licencia išla síce rapídne hore tento rok, čo ma trošku sklamalo, ale čo už... Multi licencia na rok 198 (PU+JU+MAP)
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Chcem sa Vás opýtať OBEROŇÁČKY:
pri tlačení daň.priznania DPH a následnom nahodení do E-dane mi nesedí výpočet po zadaní základu pre daň riadok 03. Rozdiel je v cente ale ako mám postupovať? Platí čo vypočíta e-dane alebo program OBERON? riešil to už niekto?
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To co ti vyšlo reálne podla oberonu... Je to v tom ze dan sa pocita zo zakladu dane kazdeho bloku zvlast a vo velkych uhrnoch to moze robit centove rozdiely. Ak by si dala to co ti vypocitalo eDANE a uhradila podla eDANE tak sa ti nevynuluje 343-jka v uctovnictve. Takze to prepis podla svojej evidencie. eDANE by ti to mali zobrat aj ked budu papulovat.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja som cerstva Oberonacka - mam momentalne PU + sklady za 90,-. Zda sa, ze sa celkom uspesne zoznamujem s programom. Co mi ale vadi je zbytocne velky format uctovneho dokladu (v omege sa mi zda uspornejsi), tiez mi na uctovnom doklade chyba predtlacene "schvalil" - ale uz na tom pracujem, vyzera to, ze si vytvorim vlastny format
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som si vacsinu tlačových formátov upravila podľa seba. Je to celkom šikovné.
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

zk24 prosím Ťa ja som tam uz aj vstupovala ale nevyznam sa v tom...ako nato? poraď?
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte baby,

potrebovala by som súrne pomoc... platca DPH:

V 01/2011 účtovaná faktúra:

518 (1000 €)
343 (200 €)
/
321 (1200 €)

Cez knihu závazkov:
Typ: Faktúra
Typ DPH: Odpočítanie dane §51 odst.1 písm.a) - plný odpočet

V 11/2011 došiel dobropis: /Volá sa to síce Faktúra a je to na zápornú sumu, ale v texte je ze "dobropisujeme Vám...."
Dátum dodania: 1/11/2011

Kniha záväzkov:
Typ: Dobropis
Typ DPH: Odpočítanie dane §51 odst.1 písm.a) - plný odpočet

V účtovnom denníku účtovanie:
518 (-100)
343 (-20)
/
321 (-120)

No a tu mám problém. Aký typ DPH zadať pri tom dobropise? Stále mi to totižto ťahá v knihe DPH do odpočtu v kladných sumách a teda mi to navyšuje odpočet DPH, napriek tomu že by som mala nejakú DPH vrátiť, kedže celý odpočet som si uplatnila v 1/2011.
Skúšala som dávať záporné hodnoty do dobropisu, že nechať odpočítanie podľa §51 ale zadať sumu faktúry -120 €, ale to mi nezoberie, lebo že cena nemôže byť záporná.

Prosíím poradte ako to má byť správne nastavené všetko aby mi to nedávalo do DP DPH ako moje "plus", teda moje odpočítanie, kedze ja tu DPH musím vrátiť.

Dakujem
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
treba dať zápornú položku m.j.
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Stokrát vďakaaaaaaaaaaaaaaaa.... záporné množstvo ma vôbec nenapadlo...keďže sa jedná o službu................
Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.....
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
za málo, pekný večer prajem.
dyjana1 dyjana1

dyjana1 je offline (nepripojený) dyjana1

No aj mna to prekvapilo, ale zase moja kamarátka si pochvaluje, lebo jej sa cena znížila zo 154€ na 99€ , kedže nerobí mzdy...
Marquis de la Cic Mur-Mur Marquis de la Cic Mur-Mur
Ja neviem čo sa sťažujete, to platíte 100 alebo 200 evri za celý rok a živíte sa tým? Viete koľko platia projektanti za CAD systémy? Veď ak je to Váš nástroj na fungovanie na celý rok, tak čo by ste to chceli za 10 evri?
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mozno si ja pytam za klienta 50 € mesačne. Projektant vypyta 3,000 € za projekt, ktory mu trva tyzden...
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

zk24 Pozri príspevok
To co ti vyšlo reálne podla oberonu... Je to v tom ze dan sa pocita zo zakladu dane kazdeho bloku zvlast a vo velkych uhrnoch to moze robit centove rozdiely. Ak by si dala to co ti vypocitalo eDANE a uhradila podla eDANE tak sa ti nevynuluje 343-jka v uctovnictve. Takze to prepis podla svojej evidencie. eDANE by ti to mali zobrat aj ked budu papulovat.
Sa chcem opýtať či nikto nemal problém s vystavenou faktúrou odberateľovi pri takomto spôsobe výpočtu DPH - zo základu jednotlivých položiek?

Z vlastnej skúsenosti /nie práve príjemnej/ som musela ručne opraviť DPH zo základu nakoľko mi reklamovali faktúru že nie je správne vystavená. Bola vystavená na dosť vysokú sumu s cca 50 položkami a tam to už rádovo narobilo dosť veľkú šarapatu...o ktorej som ja ani len netušila.
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna Pozri príspevok
zk24 prosím Ťa ja som tam uz aj vstupovala ale nevyznam sa v tom...ako nato? poraď?
posúvam... ako upraviť, prispôsobiť formáty jednotlivych tlačových vystupov?
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ninna Pozri príspevok
posúvam... ako upraviť, prispôsobiť formáty jednotlivych tlačových vystupov?
v pomocnikovi, na karte register si daj vyhladat "tlacove vystupy" a tam vyber "Ako upravit tlacove vystupy"
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať