Zavrieť

Porady

UPC satelitna TV a problem s odstupenim, po skonceni viazanosti

Dobry Den, pouzival som 10 rokov sluzbu UPC direct(televizne vysielanie cez satelit), viazanost som mal 2 roky, zariadenia su a boli vlastnictvom UPC.
V januari(kedže som nebol v SR) som volal do UPC, a poziadal som ich o ukoncenie. Niekedy v aprili mi prislo platit za pouzivanie od januara, pricom som ich tv nepouzival. Zaplatil som. Potom som im volal nech poslu technika to odmontovat(technik to namontoval ked som to chcel na druhy den ako som zavolal), ale uz ked to nechcem nedosiel. Vraj si to mam doniest osobne. Dnes som tam bol ze tie mesiace od aprila im uz nezaplatim a doniesol som im zariadenia. Slecna so zuvackou v ustach mi hovori ze treba dat odstupenie 3 mesiace pred ukoncenim - pricom moja viazanost bola davno uplynuta. Vraj este tri mesiace mam platit aj napriek tomu ze to nebudem vyuzivat. Pricom uctuju mi stale poplatok 33Eur/mesiac ako na zaciatku a teraz to stoji 13Eur. A tieto tri mesiace mam platit po 33Eur/mesiac.
Viem ze som par chyb spravil aj ja, ale nepodpisal som im odstupenie a odisiel som. Vedeli by ste mi poradit ako to najlepsie vyriesit - uz im nechcem nic platit kedze to nepouzivam. Nie je mozne aby sa taketo spinavstva robili voci zakaznikom. Popripade na ake organizacie sa obratit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rado3105 Pozri príspevok
    Dobry Den, pouzival som 10 rokov sluzbu UPC direct(televizne vysielanie cez satelit), viazanost som mal 2 roky, zariadenia su a boli vlastnictvom UPC.
    V januari(kedže som nebol v SR) som volal do UPC, a poziadal som ich o ukoncenie. Niekedy v aprili mi prislo platit za pouzivanie od januara, pricom som ich tv nepouzival. Zaplatil som. Potom som im volal nech poslu technika to odmontovat(technik to namontoval ked som to chcel na druhy den ako som zavolal), ale uz ked to nechcem nedosiel. Vraj si to mam doniest osobne. Dnes som tam bol ze tie mesiace od aprila im uz nezaplatim a doniesol som im zariadenia. Slecna so zuvackou v ustach mi hovori ze treba dat odstupenie 3 mesiace pred ukoncenim - pricom moja viazanost bola davno uplynuta. Vraj este tri mesiace mam platit aj napriek tomu ze to nebudem vyuzivat. Pricom uctuju mi stale poplatok 33Eur/mesiac ako na zaciatku a teraz to stoji 13Eur. A tieto tri mesiace mam platit po 33Eur/mesiac.
    Viem ze som par chyb spravil aj ja, ale nepodpisal som im odstupenie a odisiel som. Vedeli by ste mi poradit ako to najlepsie vyriesit - uz im nechcem nic platit kedze to nepouzivam. Nie je mozne aby sa taketo spinavstva robili voci zakaznikom. Popripade na ake organizacie sa obratit?
    Ak som dobre pochopil / dúfam /, tak si odstúpil Ty od zmluvy pred ukončením jej vypršania .

    Prečo špinavstvo , nechápem , zmluvu si porušil predsa Ty , je to hádam fér voči UPC , alebo špinavstvo od Teba ...či ...?
    Porušil si Občiansky zákonník - nebudem citovať ,nechce sa mi hľadať ...

    Niekedy sme dávali takúto radu : ..." že , teraz sa môžeš ísť do Olcnavy na lampáreň sťažovať ..."

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    praveže som neodstupil, proste predtym ako podpisem taku sprostost som si chcel overit ci neni ine riesenie. Ved nie je mozne aby 10 rokov po skonceni viazanosti ma nutili im platit este 3 mesiace cenu ktora je minimalne 2nasobok dnesnej. A myslim ze nie som prvy koho takto UPC dostalo a s lamparnou mozete ist....
    Preco spinavstvo? firma napise pismom velkosti 3mm do zmluvy ze po skonceni viazanosti ste povinny ..neviem co darovat oblicku..a vy to musite spravit? kedze ste to podpisali?

    Ale asi to tak bude.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    rado3105 Pozri príspevok
    praveže som neodstupil, proste predtym ako podpisem taku sprostost som si chcel overit ci neni ine riesenie. Ved nie je mozne aby 10 rokov po skonceni viazanosti ma nutili im platit este 3 mesiace cenu ktora je minimalne 2nasobok dnesnej. A myslim ze nie som prvy koho takto UPC dostalo a s lamparnou mozete ist....
    Preco spinavstvo? firma napise pismom velkosti 3mm do zmluvy ze po skonceni viazanosti ste povinny ..neviem co darovat oblicku..a vy to musite spravit? kedze ste to podpisali?

    Ale asi to tak bude.
    Nevrav mi že je viazanosť na 1O rokov ...
    Ja chodím každé dva roky obnovovať zmluvu , mame tiež končila akurát minulý týždeň , znova na dva roky ....

    3 mm písmo ....?
    Až také veľké ? Preboha , veď sa aj ešte menšie dá napísať .

    To nevieš , že tie najmenšie sú vždy najdôležitetovatejšitejšie ...?

    A bude , ver tomu , bude ....

    UPC satelitna TV a problem s odstupenim, po skonceni viazanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.