Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem veľmi pekne za odpovede, myslela som si, že je to Euphorbia, len som nevedela aký druh.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Zuzka, nezľakni sa keď ti začnú žltnúť a opadávať lístky. Robí to vždy v tomto období a na jar vyženie krásne nové.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

foza Pozri príspevok
Zuzka, nezľakni sa keď ti začnú žltnúť a opadávať lístky. Robí to vždy v tomto období a na jar vyženie krásne nové.
Ďakujem pekne, mám aj Pachypodium, to sa správa podobne
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Po dlhsom case sa ozyvam. A rada by som dobru radu. Ako prebrat k zivotu vianocny kaktus niekde som to tu citala ale neviem to uz najst. Zobrala som ho od mami ktorej vadol mal malo zeminy listy boli zvadnute doma som ho presadila poliala a zostrihala clanky o jedno pekne sa prebral listy sa zodvihli ale nevyhana nove z ktorych by mal kvitnut mam este cakat ale som este nieco zanedbala?
vdaka za rady!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

krater Pozri príspevok
Po dlhsom case sa ozyvam. A rada by som dobru radu. Ako prebrat k zivotu vianocny kaktus niekde som to tu citala ale neviem to uz najst. Zobrala som ho od mami ktorej vadol mal malo zeminy listy boli zvadnute doma som ho presadila poliala a zostrihala clanky o jedno pekne sa prebral listy sa zodvihli ale nevyhana nove z ktorych by mal kvitnut mam este cakat ale som este nieco zanedbala?
vdaka za rady!
http://www.porada.sk/t14311-p3-kaktusy.html
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
toto som dostala včera páči sa mi len neviem isto,či je to nejaký druh paprade milka
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Milka je krásna, myslím, že je to Plavúnka Martensova - Selaginella martensii, uvidíme, čo povedia ostatní
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

zuzkahris Pozri príspevok
Tak dnes som dostala túto rastlinku, neviete ako sa volá?
Tak už vieš, ako sa volá, aj to že jej opadnú listy a ešte sa priprav na to, že ak ju máš pri iných rastlinách, tak Ti v nich začnú vyrastať nové rastlinky. Po kvitnutí a dozretí semienok, tieto vystreľuje doďaleka a kde padnú do zeminy, hneď vyrastajú nové rastlinky. Prikladám obrázok mojej rastliny po opadaní asi polovice listov.
A007.jpg  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

VieraHu Pozri príspevok
Tak už vieš, ako sa volá, aj to že jej opadnú listy a ešte sa priprav na to, že ak ju máš pri iných rastlinách, tak Ti v nich začnú vyrastať nové rastlinky. Po kvitnutí a dozretí semienok, tieto vystreľuje doďaleka a kde padnú do zeminy, hneď vyrastajú nové rastlinky. Prikladám obrázok mojej rastliny po opadaní asi polovice listov.
Je krásna, ďakujem z informácie, už sa teším na malé rastlinky, obdarujem aj ja niekoho
0 0
josadko josadko

josadko je offline (nepripojený) josadko

Ahojte, velmi by ma potesili semienka z toho nadherneho kaktusu Euphorbia leuconeura, som ochotny aj zakupit, neviem sa totiz k tejto rastlinke dostat.

Ak mi viete niekto pomoct a semienka zaslat budem vam velmi povdacny.
Pestujem rozne kvety mozem poskytnut nieco aj na vymenu.

Mobil: 0944 075 948

Byvam v B. Bystrici
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
josadko Pozri príspevok
Ahojte, velmi by ma potesili semienka z toho nadherneho kaktusu Euphorbia leuconeura, som ochotny aj zakupit, neviem sa totiz k tejto rastlinke dostat.

Ak mi viete niekto pomoct a semienka zaslat budem vam velmi povdacny.
Pestujem rozne kvety mozem poskytnut nieco aj na vymenu.

Mobil: 0944 075 948

Byvam v B. Bystrici
Myslím,že je to sukulent-pryštec,nie je to typický kaktus,asi pred 2 týždňami som môj zlikvidovala,ale spýtam sa susedy po víkende, ved to sa množí ako myši ,ak bude mať dám vedieť milka
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

ano je to sukulent ale semínka už nemám jsem to neodchytil
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Chcem poprosiť o radu,či nemáte niekto skúsenosti s kvetinkou Ornithogalum dubium,má oranžové kvietky a ako sa pestuje.Maja
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

rozborova Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu,či nemáte niekto skúsenosti s kvetinkou Ornithogalum dubium,má oranžové kvietky a ako sa pestuje.Maja
Patrí k hyacintovitým rastlinkám, mala by si tiež vedieť, že je jedovatá. Jej výhodou je, že ju môžeš pestovať na záhone aj v kvetináči.
Takže ak ju zasadíš na záhon: nieje mrazuvzdorná, čiže pred príchodom mrazov na jeseň musíš cibule vybrať, skladovať v pivnici pri asi 10 stupňoch až do jari a potom znovu vysadiť.
V kvetináči: Zemina musí byť kyprá, podobná ako pre hyacinty dobrá je aj prímes piesku. Teplotu má rada izbovú asi 20 stupňov, hnojiť podľa rastu maximálne však každé 2 týždne, veľmi riedeným hnojivom. Pôda nesmie byť premočená, má rada svetlé miesto. Cez zimu cibuľku nechať prezimovať nezalievať, pri 10 stupňoch .
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dievčence, tie vianočné kaktusy sa asi načisto zblázneli . Len teraz som vam tu davala fotky aké sú obsypané kvetmi, odkvitli a zase nahadzujú kopec púčikov . Už to bude 3x tohto roku. Je to zmenou klímy, či čo? No ale veď to poteší...
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

ludmilla Pozri príspevok
Patrí k hyacintovitým rastlinkám, mala by si tiež vedieť, že je jedovatá. Jej výhodou je, že ju môžeš pestovať na záhone aj v kvetináči.
Takže ak ju zasadíš na záhon: nieje mrazuvzdorná, čiže pred príchodom mrazov na jeseň musíš cibule vybrať, skladovať v pivnici pri asi 10 stupňoch až do jari a potom znovu vysadiť.
V kvetináči: Zemina musí byť kyprá, podobná ako pre hyacinty dobrá je aj prímes piesku. Teplotu má rada izbovú asi 20 stupňov, hnojiť podľa rastu maximálne však každé 2 týždne, veľmi riedeným hnojivom. Pôda nesmie byť premočená, má rada svetlé miesto. Cez zimu cibuľku nechať prezimovať nezalievať, pri 10 stupňoch .
Ďakujem za radu.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...a konečne mám aj vytúženú Šefleru.
Šeflera panaš..jpg  
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Je krasna, velmi sa mi pacia tieto odrody s panasovanymi listami. Tak nech Ta tesi
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ďakujem, zena, ale teraz má akési mäkké listy. Dúfam, že sa pozbiera. Neviem či som nepreliala
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Na zimu jej mozu opadat aj listy, pricinou byva vysoka teplota vzduchu. Skus ju dat niekam kde je chladnejsie a v zime sa ma zalievat max. 1x tyzdenne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať