Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
zuzkahris Pozri príspevok
Tak to jej je veľká škoda, rastie relatívne pomaly a prečo vyhynul..?
veď to ma hnevá, že neviem prečo? Odrazu začalo opadávať ihličie. Hneď som ho presadila do novej zeminy a skontrolovala starý substrát. Žiadne potvory som neobjavila. Začal opadávať ďalej. Bohužial nezachránila som ho. Tak som musela kúpiť nový, lebo sa mi veľmi páči.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
veď to ma hnevá, že neviem prečo? Odrazu začalo opadávať ihličie. Hneď som ho presadila do novej zeminy a skontrolovala starý substrát. Žiadne potvory som neobjavila. Začal opadávať ďalej. Bohužial nezachránila som ho. Tak som musela kúpiť nový, lebo sa mi veľmi páči.
A nebola tá Araukária aj v zime v teple? Lebo ako poraďáci písali, mala by mať trochu chladnejšie stanovište. Ak nie, tak potom by som vinu pripísala nejakému škodcovi, tých je teraz naozaj veľa / toľko som sa s nimi netrápila nikdy ako teraz /...
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzanko já mám aur.přímo u trubky od topení .....
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
nie, mala som ju roky rokúce v obyvke na tom istom mieste, práve v tejto miestnosti je najchladnejšie (aj v zime). To mi bude záhadou do smrti odrazu čo sa jej znepáčilo :-).
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

čínska ruža
Snímka0046.jpg  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Moja Tillandsia sa asi chystá kvitnúť
P1250014.jpg  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A ešte predjarné prírastky
P1260050.jpg  
P1260051.jpg  
1/1
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzi je vidět že se tilandskám u tebe daří gratuluji a jak se dívám budu muset prohlídnout i ty moje ale zíííítra
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ra.cermak Pozri príspevok
Zuzi je vidět že se tilandskám u tebe daří gratuluji a jak se dívám budu muset prohlídnout i ty moje ale zíííítra
Takže bude to kvet ? Aj na druhej, pozri, len tam to ešte nieje tak vidieť
P1250018.jpg  
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

může růst ale toto může být i květ ale nebudem předbíhat ale ten první na 99% květ
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
milé dievčence, Radek (ktorí máte araucáriu) prosím poraďte čo s ňou? Ešte aká krásna bola na Vianoce, videli ste ju. Nechcem, aby mi zase vykapala ako tá prvá. Nechápem a neviem čo jej je, prikladám dnešné foto a pozrite sa tam dole, koľko konárikov je opadalo a to nie je koniec. Postupne jej žltnú, moc prekúrenú miestnosť nemá.
Ďakujem.
P2065576.jpg  
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

To je těžké může to být zálivkou,něco na kořenech nebo jim chybí nějake hnojivo ...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ra.cermak Pozri príspevok
To je těžké může to být zálivkou,něco na kořenech nebo jim chybí nějake hnojivo ...
Súhlasim, alebo naopak prehnojená...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

mne dnes učaril tento kaktus
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
zuzka, Radek díky. Ostáva mi len vybrať ju zo zeminy, pozrieť korene, osprchovať ich ... ale nemyslím, že by bola prehnojená - hnojím len raz do mesiaca a zalievam tak, aby to neodniesli korene. A čakať. Potom dám neskoršie vedieť.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
zuzka, Radek díky. Ostáva mi len vybrať ju zo zeminy, pozrieť korene, osprchovať ich ... ale nemyslím, že by bola prehnojená - hnojím len raz do mesiaca a zalievam tak, aby to neodniesli korene. A čakať. Potom dám neskoršie vedieť.
Silno držím palce, bola by jej veľká škoda, je prekrásna .
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

no ale teď v zimě nehnojíš ???? snad???? málo rostlin se hnojí v zimě protože není tolik světla a slunce aby to hnojivo mohly spotřebovat tak se ukládá v zemině a pořád mu přidáváš a pořád tam zůstává TO JE PAK HODNĚ špatné ....
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
zuzkahris Pozri príspevok
Silno držím palce, bola by jej veľká škoda, je prekrásna .
vďaka, zapovedala som sa, že už tretiu nekúpim, aj keď sa mi veľmi páči tento bytový stromček.
Po presadení dám ju bližšie k oknu, síce bude to smiešne mať ju na stole, lebo niet inde miesta. Práve teraz som zasa obrala plnú hrsť zožltnutých ihličnatých konárikov.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
ra.cermak Pozri príspevok
no ale teď v zimě nehnojíš ???? snad???? málo rostlin se hnojí v zimě protože není tolik světla a slunce aby to hnojivo mohly spotřebovat tak se ukládá v zemině a pořád mu přidáváš a pořád tam zůstává TO JE PAK HODNĚ špatné ....
panenkoskákavá, práve pred chvíľou som ju poliala hnojivovým roztokom, lebo bola nejaká suchá.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
panenkoskákavá, práve pred chvíľou som ju poliala hnojivovým roztokom, lebo bola nejaká suchá.
, zajtra ju vyber z tej zeminy a osprchuj korienky, ako si písala a už viac ju v zime neprihnojuj, držíme silno palce !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať