Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tieto izbovky mi teraz kvitnu, alebo ked aj nekvitnu, ale robi ami radost
begonia.jpg  
fialka.jpg  
kvitnutie.jpg  
1/1
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Iconka Pozri príspevok
Tieto izbovky mi teraz kvitnu, alebo ked aj nekvitnu, ale robi ami radost
Aká je to rastlinka na poslednom obrázku vpravo hore - červená ?
0 0
kysna kysna

kysna je offline (nepripojený) kysna

Iconka a ta zlta nalavo hore na poslednom obrazku je kalanchoe?mne sa mimochodom z obycajneho kalanchoe podarilo vytvorit nieco celkom nove co by som vobec necakala zacina mi to pripominat bonsaj, tahaju sa tomu haluzky ktore sa rozne krutia a kazdemu sa paci pripajam porovnanie a fotky mojej malej parapetnej zahradky, ktora mi robi radost a po pisomnych maturitach sa pustim do jej rozsirovania
(ospravedlnujem sa za kvalitu, fotene to bolo mobilom)
09032010(001).jpg  
kvecinky.jpg  
1.jpg  
09032010(004).jpg  
09032010(006).jpg  

09032010(007).jpg  
09032010(008).jpg  
09032010.jpg  
27102009003.jpg  
1/1
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

to je moje sukulenty paráda
0 0
kysna kysna

kysna je offline (nepripojený) kysna

na 5. fotke je nalavo vidiet tie pozostatky z mojej prehnitej madagaskarskej palmy. uz len dufat ze sa uchyti
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Bea, sorry, ale to je jedna z mala mojich, kktorej neviem meno.

Kysna ano, je to kalanchoe.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

bea7 Pozri príspevok
Aká je to rastlinka na poslednom obrázku vpravo hore - červená ?
je ju vidiet aj uplne dole, nalavo v rohu, tiez mam taku, je to nejaka popinava rastlina, ale neviem jej meno ani ja
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Dianka2401 Pozri príspevok
je ju vidiet aj uplne dole, nalavo v rohu, tiez mam taku, je to nejaka popinava rastlina, ale neviem jej meno ani ja
Táto rastlinka patrí do rodu EPISCIA. Je ich veľa druhov a líšia sa hlavne farbou listov.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Uz viem, je to KOHLERIA.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

Iconka Pozri príspevok
Uz viem, je to KOHLERIA.
vdaka, uz aspon viem, o co sa jedna
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Iconka Pozri príspevok
Uz viem, je to KOHLERIA.
Ďakujem za názov. Pýtala som sa preto, lebo podľa fotky vyzerá ako moja, ktorá nemá však korene, ale má malé hľuzky podobné húseniciam.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Bea,tak to je ona,aj moja ma take ruzove akoby copiky,alebo dazdovky ma namiesto korienkov, ono to ma aj spec.nazov, len som ho zabudla a vraj sa da aj mnozit,ked odrezes kusok z neho a zasadis,mala by vyrast, ale odskusane to nemam.
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Iconka Pozri príspevok
Bea,tak to je ona,aj moja ma take ruzove akoby copiky,alebo dazdovky ma namiesto korienkov, ono to ma aj spec.nazov, len som ho zabudla a vraj sa da aj mnozit,ked odrezes kusok z neho a zasadis,mala by vyrast, ale odskusane to nemam.
A čo v zime? Ja som to skúšala normálne zimovať v chlade ako ostatné cibuľoviny a v jari po prenesení do tepla a presadení mi to pekne popúšťalo. Teraz neviem, či to má byť zelené celý rok alebo to má zimovať.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dnes som sa o to viac zaujimala a zistila som,ze sa ma o nu spravne starat ako o gloxiniu, cize zimovat by mala, ale polievat ju treba aj v zime,nesmie vyschnut. Na jesen,ked zacne chradnut sa ma zostrihnut na kratko a na jar povyhana.Ja som to nevedela,tak som ju nezimovala a kvitla mi aj cez zimu, ale stale mam pocit,ze je taka oprsana. A vraj je to plaziaca sa a ja ju vyvezujem.Ako vidim,mam sa co ucit, musim to napravit.
http://www.saintpaulia-africkefialky.../KOHLERIE.html
pozri si
Naposledy upravil Iconka : 10.03.10 at 17:15 Dôvod: doplnenie odkazu
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Dokonca som dávnejšie kdesi čítala, že je to určitý druh gloxinie. Len už neviem, kde to bolo. To zimovanie ma napadlo preto, lebo keď bola zelená celý rok, vyzerala úplne zostarnutá. Keď mi v jari popúšťala, výhonky boli mladé a svieže. Ja som ju v zime nechala úplne vyschnúť a nechala som ju v suchej zemine na chladnejšom mieste. Ďakujem za adresu, pozriem sa.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Skoda veru,ze som to nezistila na jesen,mohla som mat teraz mladu a sviezu, ale je mi ju luto teraz strihat,lebo ma strasne vela pukov a ide kvitnut vo velkom,tak ju este necham tak a dalsiu zimu ju uz necham oddychnut. Musim viac studovat o tych co mam doma.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
1/1
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

lusielaL Pozri príspevok
Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
Tá prvá kvetinka má zospodu listy dočervena?Mohla by to byť stromanta,ale istá si niesom.Snáď sa nájde niekto ,kto bude vedieť.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

rozborova Pozri príspevok
Tá prvá kvetinka má zospodu listy dočervena?Mohla by to byť stromanta,ale istá si niesom.Snáď sa nájde niekto ,kto bude vedieť.
Ano,ma,az take krasne perletove.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lusielaL Pozri príspevok
Nepestujem velmi druhy co nekvitnu,ale tieto sa mi pre list pacia.Ak niekto prida nazvy,potesim sa.Kym som nelistovala na porade ma to velmi nezaujimalo.Opravujem sa,ten druhy bude kvitnut.
Ten druhý kvietok je oxalis /kyslička/ má kvietky ružovej farby a ešte je aj druh, čo má lístky zelené a ten kvitne na bielo.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať