Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dva prírastky do rodiny
P8240102.jpg  
P8260109.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Vcera som dostala krasny darcek do mojej zbierky izboviek...Ficus kinky
P9050949.jpg  
P9050948.jpg  
P9050941.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Takto vyzeral na zaciatku tucnolist, ktory mi dala kamaratka, ked uz ho chcela vyhodit a takto vyzera teraz Trosku mu narastli vacsie listy ako je bezne...tak sa mi zda
Snímka0056.jpg  
P8200806.jpg  
1/1
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

No úplne ožil a je z neho pekná kvetinka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zena Pozri príspevok
Takto vyzeral na zaciatku tucnolist, ktory mi dala kamaratka, ked uz ho chcela vyhodit a takto vyzera teraz Trosku mu narastli vacsie listy ako je bezne...tak sa mi zda
To je tučnolist? Mne vypadá ako kalanchoe.

http://www.puyallup.wsu.edu/Hort/Hor...kalanchoe2.jpg
http://zahrada.artmama.sk/files_za/i...29.preview.JPG
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

To isté mi napadlo, že je to kalanchoe. Takto vyzerá moje kalanchoe, prikladám na porovnanie...tie listy, hlavne tie menšie spodné, má podobné ...
Kalanchoe 16.07.2009.jpg  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

zena Pozri príspevok
Takto vyzeral na zaciatku tucnolist, ktory mi dala kamaratka, ked uz ho chcela vyhodit a takto vyzera teraz Trosku mu narastli vacsie listy ako je bezne...tak sa mi zda
Krásne si sa postarala, tak sa ti odvďačil, inak aj ja si myslím, že je to Kalanchoe
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Suhlasim s Vami aj mne sa velmi podoba na Kalanchoe a asi si z nich bral priklad kedze boli vedla seba na balkone ale nie je! Viem to na 100%, ved preto som na porovnanie prilozila fotku ako vyzeral tucnolist na zaciatku. Takze asi tak...Inak spodne listy zostali take gulate presne ako tucnolist ma len tie vrchne po prelozeni na balkon takto vyrastli...Asi to bude len susedmi kvetinkami...asi sa chcel podobat ))
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

A este pre "neveriacich" ze je to tucnolist, som odfotila znova pohlad aj zo spodu,aby ste videli listocky povodne okruhle typicke pre tucnolist. Dokonca aj crepnik je povodny, nepresadzala som takze si myslim ze to tucnolist "odkukal" od susedov
P9060950.jpg  
P9060953.jpg  
P9060954.jpg  
P9060955.jpg  
1/1
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- podla prilozenych obrazkov je to Calanchoe

- tucnolist Crassula vyzera trochu inac vid foto :



0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

olybaba Pozri príspevok
- podla prilozenych obrazkov je to Calanchoe

- tucnolist Crassula vyzera trochu inac vid foto :


...v príspevku 106 sú priložené obrázky oboch kvetov na porovnanie
0 0
stardollb stardollb

stardollb je offline (nepripojený) stardollb

Ahojte. Mám doma jednu kvetinku, ktorá nám vyrástla zo semienka z nejakého ovocia, čo sme kúpili na vianoce. Len sme zabudli, čo sme to zasadili. Rastlina narástla, ale neviem, čo to vlastne pestujem. Vie mi niekto poradiť?
niečo3.JPG  
niečo2.JPG  
niečo1.JPG  
1/1
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Vyzerá to ako ďatlová palma Phoenix canariensis. Pestuje sa celoročne pri izbovej teplote na svetle. Myslím, že vyžaduje stredne intenzívne polievanie. Pri presádzaní pozor na poškodenie veľmi dlhých koreňov.
0 0
stardollb stardollb

stardollb je offline (nepripojený) stardollb

No ďatlová palma by to aj mohla byť, ďatle sme mali. Ale keď som pozerala obrázky, tak tam sú tie listy také "strapaté" a moje sú len úzke a dlhé. Zatiaľ sú 4. Uvidím ako porastie ďalej. Vďaka za odpoveď.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Mladá palma má takéto listy, neskôr sa zmenia na typické perovité.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

pridávam fotku môjho nového sukulentu
P9200002.jpg  
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Taký malý a už má také zubiská
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

aviator Pozri príspevok
Taký malý a už má také zubiská
to ma pobavilo
0 0
alenki alenki

alenki je offline (nepripojený) alenki

Chcem sa opýtať na váš názor na rastlinku svokrin jazyk. Mne je sympatická a hovoria o nej že je bojovník, no iní zase, že odoberá energiu.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

alenki Pozri príspevok
Chcem sa opýtať na váš názor na rastlinku svokrin jazyk. Mne je sympatická a hovoria o nej že je bojovník, no iní zase, že odoberá energiu.
No ja mám svokrine jazyky a nemôžem na ne povedať nič zlé, sú to bojovníci, znesú aj miesta bez slniečko, niesú nachylné na choroby a sú krásne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať