Zavrieť

Porady

možu už rok prijaté dieťa v školke nechať doma...?

Prosím Vás , v našej obci je veľa detí a "málo tried v MŠ"a riešia to tak, že napr. moj szn chodí tento rok do školky, konečne si zvykol, ale keďže je veľa detí a ja som na MD, tak ho už od septembra neberú....je to dovolené zákonom???a zas o ďalší rok pojde do predškolskej ..A ešte otázka, kto platí učiteľky štát , alebo obec?? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    nikolia Pozri príspevok
    Prosím Vás , v našej obci je veľa detí a "málo tried v MŠ"a riešia to tak, že napr. moj szn chodí tento rok do školky, konečne si zvykol, ale keďže je veľa detí a ja som na MD, tak ho už od septembra neberú....je to dovolené zákonom???a zas o ďalší rok pojde do predškolskej
    Myslím, že je v kompetencii MŠ rozhodnúť, koho v príslušnom školskom roku v triede ponechá a koho nie. Inak v zmysle zákona existujú maximálne počty detí v triedach:

    (10) Najvyšší počet detí v triede materskej školy je
    a) 20 v triede pre troj- až štvorročné deti,
    b) 21 v triede pre štvor- až päťročné deti,
    c) 22 v triede pre päť- až šesťročné deti,
    d) 21 v triede pre troj- až šesťročné deti.

    Pokiaľ nemajú dostatok miest, tak môžu rozhodnúť o vyradení. Povinná dochádzka je len rok pred nástupom do ZŠ.

    nikolia Pozri príspevok
    ..A ešte otázka, kto platí učiteľky štát , alebo obec?? dík
    Ak škôlku zriadil miestny orgán štátnej správy, tak ich platí štát, ak škôlku zriadila obec, tak ich platí obec.
    povinnost skolok je prednostne prijat deti predskolkej triedy - ak je teda potrebne, aby uspokojili umiestnenie deti vo veku 5r, mozu odmietnut deti mladsie
    skolka nie je povinna - a nie je ani povinnost vytvorit miesto pre deti mladsie ako 5r

    dopyt po umiestnenie deti do predskolskeho zariadenia - resp. nedostatok miest je mozne riesit jedine aktivnym pristupom rodicov - najlepsie viacerych a dat spolocnu poziadavku obci, do kompetencie ktorej je zriadovanie takychto zariadeni i rozsirenie kapacity.

    pokial sa rodicia nebudu hlasit o svoje prava , nebude im vyhovene ......... sme zvyknuti prijimat to, co sa nam ponuka, ale nie hlasit sa o prava, ktore nam zial nasi zvoleni zastupcovia nezabezpecuju ......

    možu už rok prijaté dieťa v školke nechať doma...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.