Zavrieť

Porady

VÝROČIA , ÚMRTIA , VÝZNAMNÉ UDALOSTI

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Do tejto témy by bolo dobré zadávať tieto skutočnosti z prostredia významných osobností .

P.S. :
Podotýkam a zdôrazňujem slovo významných ...
Naposledy upravil buchač : 30.05.09 at 18:41
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Akurat dnes by bolo vhodne si pripomenut narodenie dalsieho slovanskeho astronoma. Mikulas Kopernik sa narodil 19. februara 1473 v Toruni. Ked sa nastval, zmenil otacanie Slnka okolo Zeme na heliocentricke kruzenie kadejakych podivnych telies nachadzajucich sa v dosahu gravitacie nasej najblizsej hviezdy. Snimam klobuk, ktory nemam, ale chcem si ho kupit, pred jeho pamiatkou.

Naposledy upravil alabut : 19.02.12 at 10:45
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no to je fakt významná info pre môj život
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, aj ja mam synov, dvoch, aspon dufam, nebol som vtedy doma. Uz mam po obede, idem sa tesit s Nataliou. :-)
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Uf. Uz mozem pokojne spavat.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Eunice Kathleen Waymon zvana Nina Simone sa narodila 21.februara 1933. Jazzman v sukni tlcuci do klaves, vydavajuci artikulovane zvuky, ktore celkom lezu alabutovi do ucha. Uz skonala. :-)

Naposledy upravil alabut : 20.02.12 at 14:52
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nemam rad vojakov, toboz americkych. Kuwa, 22. februara 1732 v Bridge's Creek vo Virginii sa narodil George Washington v rodine plantaznika. Samozrejme ako najstarsi vsetko zdedil, preto si majetok ochranil aj ako vojak, aj ako prezident. A takto vyzera americky plantaznik, nic dobreho mu z oci netrci. :-)

0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pred 140 rokmi zomrel v Spišskej Sobote, dnes súčasti Popradu, Ján Juraj Rainer, ktorý je považovaný za zakladateľa kúpeľníctva a cestovného ruchu vo Vysokých Tatier.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Výročie bude zajtra - pred 100 rokmi sa narodil Jiří Trnka, český výtvarník, ilustrátor, scenárista a režisér animovaných filmov (*24. 2. 1912 - † 30. 12. 1969)

Naposledy upravil ivuliatko : 23.02.12 at 19:37
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Včera, 25. februára, uplynulo 170 rokov od narodenia Karla Maya (25. 2. 1842 Ernstthal - 30. 3. 1912 Radebeul)

1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Pred 210 rokmi sa v Besançone narodil jeden z najväčších spisovateľov 19. storočia - Victor Hugo (26. 2. 1802 - 22. 5. 1885)

1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
80. výročie narodenia - Johnny Cash (26. 2. 1932 Kingsland - 12. 9. 2003 Nashville)

3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Samo Chalupka (27. 2. 1812 - 19. 5. 1883) ...dnes je to presne 200 rokov od jeho narodenia. Mor ho!!!

2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

WIKI:
Výbuch delaboračného skladu v slovenskom meste Nováky nastal v piatok 2. marca 2007 okolo 16:30. Ide o jednu z najzávažnejších priemyselných havárií v dejinách krajiny.[1] Predpokladá sa osem obetí (potvrdené štyri a štyria nezvestní), 14 ľudí bolo hospitalizovaných v bojnickej nemocnici, dvaja v partizánskej a jeden zranený v banskobystrickej. Zdravotníci ošetrili na mieste ďalších 30 ľahšie zranených.

Hovorca ministerstva životného prostredia Peter Višváder uviedol, že nedošlo k úniku žiadnych nebezpečných chemikálií do ovzdušia.


O niekoľko dní inšpektori Slovenskej inšpekcie životného prostredia vo vodnom toku Trebianka v blízkosti Novák namerali tridsaťnásobné prekročenie hodnoty nebezpečného šesťmocného chrómu. Boli prekročené aj hodnoty chemickej spotreby kyslíka, dusitanového a dusičnanového dusíka, a tiež ťažkých kovov - ortuti, kadmia, medi a olova. Minister zdravotníctva Ivan Valentovič sa o znečistení dozvedel až o niekoľko dní od televízie TA3
.

Najdôležitejšou časťou poistenia takejto rizikovej prevádzkarne je poistenie zodpovednosti. Pred pár rokmi bolo vo VOP na extrémne nízkej úrovni, len do jedného milióna korún. Teda zo všetkých škôd na majetku a živote, ktoré VOP spôsobil, vyplatila poisťovňa len jeden milión korún. Firma si zmenila zmluvu pred rokom, jej limity by mali byť vyššie. Čo jej môže ušetriť veľa peňazí, lebo ak si pozostalí obetí pôjdu vymáhať náhrady súdnou či mimosúdnou cestou, len tieto platby môžu ísť do miliónov korún.

Neviem, ci je udalost vyznamna, kazdopadne je smutna a dokazuje, ze zivot ludsky je aj v spolocnosti riadenej drahoplatenymi osobami bezcenny. Udalost nie je ojedinela. Je zaujimave, ze zandarmeria pokutuje aj ked sa vodic krivo pozrie na policajta, hastrmanom sa kazdy fizel pokutu boji dat, ze? Udalost nie je ojedinela .... http://www.securityrevue.com/article...ola-ojedinela/ :-)

2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

+ 31.januar 1962. Kto? Vlasta Burian.

Raz ho vraj ktosi požiadal o autogram na fotografiu s textom: Vlasta Burian - kráľ komikov. Pozrel na ňu a utrúsil: „Kdeže kráľ, ja som už len taký králiček.“


http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/1183...laboranta.html

7 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

[/QUOTE]

Iba upresním, že to nebol sklad, ale delaboračná hala. Zahynulo tam osem ľudí. Ja som tam tiež kedysi pracovala - presne v tých miestach kde to buchlo. Tiež som odišla odtiaľ preto, lebo sme skoro vyleteli do vzduchu. Zahynuli mi tam dve dobré kamarátky, s ktorými som v tých časom robila. Súd s obvinenými začne koncom marca na OS v PD.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

V skole som nemal rusku literaturu rad, pretoze sme ju museli nasilu citat, mal som radsej rodokapsy. S pribudajucim vekom bez prikazov, co citat, sa to meni, ale je tu opat hacik, krestanske ceny knih. V dnesny den 4. marca 1852 skonal Николай Васильевич Гоголь, od ktoreho som nic necital, ak vyhram v ciselnych loteriach skusim sa polepsit. Videl som revizora, vtipne. Zato dobre poznam hudbu Bordel Gogola. :-)

Pocházel z rodiny středních ukrajinských statkářů (Gogolovi měli asi 80 nevolníků). Jeho otec byl vášnivý milovník divadla, psal verše i komedie. Založil divadlo, v němž malý Gogol hrál – zásadně ženské role. Byl vychován v přesvědčení, že je geniální a zázračné dítě.

Po absolvování gymnasia odešel koncem roku 1828 do Petrohradu, kde byl přijat do divadla, ale nebyl úspěšný. Poté se pokusil vydat své básně a uspořádat výstavu svých obrazů, ale setkal se s velkou kritikou. Nakonec působil jako úředník. Léta 18361839 strávil většinou v Itálii. Roku 1844 podnikl cestu do Jeruzaléma.

Před svou smrtí prožíval Gogol hlubokou depresi, začínal podléhat náboženským a mystickým náladám a pochybnostem o smyslu činnosti a svého díla a je poměrně pravděpodobné, že zešílel.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Nikolaj...vi%C4%8D_Gogol

Tak tu mame Gogola aj cigana Bordel Gogola. Podoba je neskutocna. :-)

1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, 71 rokov ma tento japoncik. Nielenze 15 rocna kobylka dobre vyzera, ale sa kvalifikovala na OH 2012 v Londyne. Aj s japoncikom samozrejme. :-)
http://sport.cas.sk/clanok/218595/ja...71-rokoch.html



Oscar Swahn (* 20. října 1847, Tanum - † 1. května 1927) je bývalý švédský sportovní střelec, který se ve věku 60 let a 263 dnů stal druhým nejstarším olympijským vítězem v individuálním závodě, ve věku 64 let a 257 dnů se stal nejstarším olympijským vítězem vůbec a ve věku 72 let a 279 dnů se stal i nejstarším olympijským medailistou.
http://en.wikipedia.org/wiki/Oscar_Swahn

Este dodam, ze v roku 1924 vo veku 76 rokov ako najlepsi mal narok reprezentovat Svedsko na OH v Parizi, ale ho postihla nemoc, ktora mu znemoznila zucastnit sa na olympiade. Kuwa, v jeho veku strelit kacku, vlastnorucne upiect a zjest, no alabut by ju musel trafit kamenom, ak sa vobec dozije toho veku a penzijne spolocnosti neskrachuju. :-)


1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Z listu textilnej robotníčky priateľke (rok 1844): "Chcela si presne vedieť, ako pracujeme. Do fabriky ideme na piatu, o siedmej máme raňajky, o pol hodinu sa vrátime a pracujeme do pol jednej. O jednej, alebo štyri mesiace do roka o štvrť na dve, sa vraciame k práci a robíme do siedmej večer. Potom už máme celý večer pre seba, čo je viac, než majú mnohé iné dievčatá, ktoré si myslia, že od života ,fabričky´ nie je nič nudnejšieho."

Dnes MDZ, vacsine muzov pripomina den, kedy treba kupit kyticku a flasu, zenam, ze maju cakat, kym im manzela donesu. :-)
Kusok z historie: http://www.humanisti.sk/view.php?naz...nku=2009030004

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať