Zavrieť

Porady

Prasknute celne sklo

Dobry den,
ja by som sa chcel spytat, ci niekto nema skusenost s mojim pripadom. Obraciam sa sem preto, lebo moj pripad je trosku kuriozny. Ide o povinne zmluvne rucenie. Ale poporiadku. Soferoval som firemne auto a za mnou sla manzelka na nasom sukromnom aute. Mne od kolesa sluzobneho vozu odletel kamen do celneho skla nasho sukromneho a urobil asi 30 cm dlhu prasklinu. Nase sukromne auto je registrovane na mna, cize v tomto pripade som vinnik aj poskodeny v jednej osobe. Skodu na celnom skle by som si chcel uplatnit zo zakonnej poistky sluzobneho auta. Ako sa zachova poistovna, ked sa nahlasim ako vinnik takejto nehody a zaroven aj ako poskodeny. Prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Driver Pozri príspevok
    Dobry den,
    ja by som sa chcel spytat, ci niekto nema skusenost s mojim pripadom. Obraciam sa sem preto, lebo moj pripad je trosku kuriozny. Ide o povinne zmluvne rucenie. Ale poporiadku. Soferoval som firemne auto a za mnou sla manzelka na nasom sukromnom aute. Mne od kolesa sluzobneho vozu odletel kamen do celneho skla nasho sukromneho a urobil asi 30 cm dlhu prasklinu. Nase sukromne auto je registrovane na mna, cize v tomto pripade som vinnik aj poskodeny v jednej osobe. Skodu na celnom skle by som si chcel uplatnit zo zakonnej poistky sluzobneho auta. Ako sa zachova poistovna, ked sa nahlasim ako vinnik takejto nehody a zaroven aj ako poskodeny. Prosim poradte.
    Nebudeš mať problém, keďže jedno auto je písané na firmu a druhé na súkromnú osobu a ide o iný status ( rod.číslo versus ičo), tak to kludne možeš nahlásiť a škoda sa vyplatí...
    Ak by boli obe autá na rodné číslo, alebo na to isté ičo,tak by sa to nehradilo-lebo by to bola vlastná škoda,ale tu je to OK-

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Driver Pozri príspevok
    Dobry den,
    ja by som sa chcel spytat, ci niekto nema skusenost s mojim pripadom. Obraciam sa sem preto, lebo moj pripad je trosku kuriozny. Ide o povinne zmluvne rucenie. Ale poporiadku. Soferoval som firemne auto a za mnou sla manzelka na nasom sukromnom aute. Mne od kolesa sluzobneho vozu odletel kamen do celneho skla nasho sukromneho a urobil asi 30 cm dlhu prasklinu. Nase sukromne auto je registrovane na mna, cize v tomto pripade som vinnik aj poskodeny v jednej osobe. Skodu na celnom skle by som si chcel uplatnit zo zakonnej poistky sluzobneho auta. Ako sa zachova poistovna, ked sa nahlasim ako vinnik takejto nehody a zaroven aj ako poskodeny. Prosim poradte.
    Pri nahlasovaní PU sa v tlačive uvádza aj osoba, ktorá v čase nehody viedla MV. Bude zaujímavé, ako to posúdi likvidátor, na jeho mieste by som mal veľké pochybnosti o takejto "náhode".

    Ale je to poistná udalosť, ktorú môžeš nahlásiť.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Pri nahlasovaní PU sa v tlačive uvádza aj osoba, ktorá v čase nehody viedla MV. Bude zaujímavé, ako to posúdi likvidátor, na jeho mieste by som mal veľké pochybnosti o takejto "náhode".

    Ale je to poistná udalosť, ktorú môžeš nahlásiť.
    Tiborko, ja viem, že je to akože až príliš veľká náhoda, ale právne je to OK...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Driver Pozri príspevok
    Najlepsie na tom celom je to, ze ta obrovska nahoda je hola skutocnost.
    Však my vieme-, aj v base sú všetci nevinní-

    Ale ako vravím- v klude to nahlás...

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Driver Pozri príspevok
    Najlepsie na tom celom je to, ze ta obrovska nahoda je hola skutocnost.
    A veľmi podozrivá skutočnosť , aj keď sa teké veci naozaj stávajú , ale skús sa prevteliť do mysle poisťovní , tak si myslím , že pre nich je to čudná náhoda !

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kaupke Pozri príspevok
    A veľmi podozrivá skutočnosť , aj keď sa teké veci naozaj stávajú , ale skús sa prevteliť do mysle poisťovní , tak si myslím , že pre nich je to čudná náhoda !
    Ale nevadi,aj ked to je sice mimoriadne podozrive,ale poistovna sa plneniu nevyhne.ako som pisal-ked je tam iny pravny status(rod.cislo vs. Ico)-a to ze to tak nebolo nema poistovna ako dokazat a vlastne sa s tym aj tak trochu pocita...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ale nevadi,aj ked to je sice mimoriadne podozrive,ale poistovna sa plneniu nevyhne.ako som pisal-ked je tam iny pravny status(rod.cislo vs. Ico)-a to ze to tak nebolo nema poistovna ako dokazat a vlastne sa s tym aj tak trochu pocita...
    Ešte podozrivejšie by bolo, keby obe autá šoféroval sám.

    Driver je offline (nepripojený) Driver

    Driver
    Chobot to si trafil do cierneho. Trpim tazkou formou rozdvojenie osobnosti. Mozno keby dolozim lekarksy posudok, tak by uznali aj to, ze som obe auta soferoval ja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.