Zavrieť

Porady

MRP JU-win, uctovanie v CM

Vie mi niekto poradiť? Potrebujem zaúčtovať výdaje v hotovosti v EUR (v MRP JU - win). Zadám menu, kurz a v položkách musím uviesť sumu v Sk? To mám prepočítavať ručne? Alebo je tam nejaký iný postup na ktorý som zatial neprisla?

Zuzana
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš nadefinovanú zahraničnú pokladňu?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

mam samozrejme, peto mi to nejde do hlavy ako to vlastne ten soft myslí! V DOS-e to šlo úplne normálne.
0 0
Jana Fiľarská Jana Fiľarská

Jana Fiľarská je offline (nepripojený) Jana Fiľarská

živnostníčka - vedenie účt. ev. ...viac
Musíš zadať aj kurz EURO. Peráta Ti to už potom samo.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Jana Fiľarská
Musíš zadať aj kurz EURO. Peráta Ti to už potom samo.
Tak to teda nepreráta, musíš to v položkách zadať v SK (prerátať si to sama) a ono ti to potom prepočíta na cudziu menu. Dobré však? To sa páni programátori pochlapili! Telefonovala som do MRP a potvrdili mi to. Vraj to majú v pláne robiť do konca tohto roka. Ďakujem pekne, keď už teraz potrebujem naúčtovať v CM asi 300 položiek a všetko mám rátať na kalkulačke. Keby som to vedela na začiatku roka, prejdem na iný soft resp. neprejdem z DOS verzie na win. V starej to išlo bez problemov.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Ja tiež pracujem MRP win JU a pokladňa v cudzej mene mi funguje v pohode, po zadaní kurzu sa mi zahr. mena prepočíta na SKK. Akú máš teda verziu MRP?
Skús si v nastaveniach pridať pokladňu, ak ju aj máš, možno tam nemáš úplne vpravo napísané napr. EUR alebo inú menu.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Mam tam vsetko ako si napisala, nechapem ako ti to funguje. Verziu mam najnovsiu.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Napíšem Ti postup ako nahadzujem EUR pokladňu:

do PD zadám dátum, vyberiem si pokladňu v Účet/pokladňa - pokladňa EUR, akonáhle si ju zvolím, objaví sa mi súčasne kolónka na vyplnenie kurzu, teda zadám kurz NBS a potom zadám pohyb , analytiku, čiastku v cudzej mene a keď na túto čiastku kliknem 2x, prepočíta sa mi automaticky na SKK. Najdôležitejšie teda je aby bol zadaný kurz a vybratá pokladňa, kde je zadaná mena.

Skús to a daj mi vedieť.
Možno na niečo prídeme.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

svobodova
Napíšem Ti postup ako nahadzujem EUR pokladňu:

do PD zadám dátum, vyberiem si pokladňu v Účet/pokladňa - pokladňa EUR, akonáhle si ju zvolím, objaví sa mi súčasne kolónka na vyplnenie kurzu, teda zadám kurz NBS a potom zadám pohyb , analytiku, čiastku v cudzej mene a keď na túto čiastku kliknem 2x, prepočíta sa mi automaticky na SKK. Najdôležitejšie teda je aby bol zadaný kurz a vybratá pokladňa, kde je zadaná mena.

Skús to a daj mi vedieť.
Možno na niečo prídeme.
Skúsila som a funguje to. Vôbec som si to nevšimla, veď je tam aj ten chlievik s bodkami a na ten keď klikneš, spýta sa ťa či to chceš prepočítať na SK. To ma potom ale hnevá, čo robia tie dievčatá na hotline v MRP Brezno. Pretelefonovala som penez ako dreva a povedali mi, že to nejde. Ďakujem ti za radu, pôjde nám robota určite rýchlejšie.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Lenkak, potrebovala by som Tvoju pomoc. Ešte som nikdy neúčtovala bú a valutovú pokladňu v cudzej mene /EUR/ a neviem ani kde mám vlastne začať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
teda začnime základným odrazom:
v Ju alebo PU?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
lenkak Pozri príspevok
teda začnime základným odrazom:
v Ju alebo PU?
Jedná sa o PÚ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš analytiku na 211?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno, vytvorila som si EUR účet - 211/002
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj si mu priradila v účt.osnove, že je to účet v Euro mene?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V účtovnej osnove som si označila že účet je v EUR mene.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak môžeš ísť do denníka,
a prilepím Ti nejakú ukažku.
europokl.jpg  
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A kam si zadávam kurz?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Musíš najprv dať účet 211002 a potom sa Ti bude dať vpisovať do poslednej kolonky, tam strlač F4, a vypíš kolonku s kurzom.
Potom keď si budeš prezerať túto euro pokladňu, tak vo výstupoch/pokladňa si výstupnú predlohu zvoľ - Pokladňa cudia mena.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Oktoto mi je už jasné, a čo s bú?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
to isté ako pokladňa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať