Zavrieť

Porady

rozdelenie majetku po rozvode

Dobry den,

moji rodicia sa rozviedli. Na rad prislo rozdelovanie majetku - Rodinny dom. Nedohodli sa mimosudne, tak si mamina najala pravnicku. Ta podala podnet na sudne pojednavanie vo veci rizdelenia majetku. Na sude uz je to rok, ale stale nebol vytyceny datum konania. Nie je nejaka lehota, do ktorej musi dany sud jednat? Zda sa mi to hrozne dlho. Nie je nejaka moznost "zatlacit" na dany sud? Poslat oficialnu staznost, alebo nieco podobne? Obavame sa s maminou, aby sa nenaplnila lehota (myslim, ze 3 roky), po ktorej sa majetok ponecha tak, ako je momentalne v uzivani (ci nie je to tak?). Lebo momentalne mamina v danom dome nebyva, kedze s otcom sa nedalo vychadzat, preto aj iniciovala rozvod a potom odisla z domu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sonic84 Pozri príspevok
    Dobry den,

    moji rodicia sa rozviedli. Na rad prislo rozdelovanie majetku - Rodinny dom. Nedohodli sa mimosudne, tak si mamina najala pravnicku. Ta podala podnet na sudne pojednavanie vo veci rizdelenia majetku. Na sude uz je to rok, ale stale nebol vytyceny datum konania. Nie je nejaka lehota, do ktorej musi dany sud jednat? Zda sa mi to hrozne dlho. Nie je nejaka moznost "zatlacit" na dany sud? Poslat oficialnu staznost, alebo nieco podobne? Obavame sa s maminou, aby sa nenaplnila lehota (myslim, ze 3 roky), po ktorej sa majetok ponecha tak, ako je momentalne v uzivani (ci nie je to tak?). Lebo momentalne mamina v danom dome nebyva, kedze s otcom sa nedalo vychadzat, preto aj iniciovala rozvod a potom odisla z domu.
    ... až bude súdny spor trvať 10 rokov, tak môžete podať návrh na európsky súdny dvor do Štrassburgu...

    To, že po roku ešte nie je stanovený termín pojednávania, je pri vyťaženosti niektorých okresných súdov úplne bežná vec. A nemusíš sa báť, pokiaľ do 3 rokov nie je vysporiadané BSM, tak sa automaticky stáva podielovým vlastníctvom, takže nikto o nič nepríde, len bude mať každý zo všetkého spoločného polovicu. Dúfam, že ten dom je v BSM oboch rodičov. Alebo na liste vlastníctva je písaný len jeden z nich?

    sonic84 je offline (nepripojený) sonic84

    sonic84
    Chobot Pozri príspevok
    ... až bude súdny spor trvať 10 rokov, tak môžete podať návrh na európsky súdny dvor do Štrassburgu...

    To, že po roku ešte nie je stanovený termín pojednávania, je pri vyťaženosti niektorých okresných súdov úplne bežná vec. A nemusíš sa báť, pokiaľ do 3 rokov nie je vysporiadané BSM, tak sa automaticky stáva podielovým vlastníctvom, takže nikto o nič nepríde, len bude mať každý zo všetkého spoločného polovicu. Dúfam, že ten dom je v BSM oboch rodičov. Alebo na liste vlastníctva je písaný len jeden z nich?
    Ano je to v BSM oboch rodicov.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ste už podali na súd, tak trojročná lehota neplynie.
    Inak môžete poslať SŤAŽNOSŤ na prieťahy v konaní PREDSEDOVI toho súdu. Veľké písmená zdôrazňujú slová, pretože sa často robia chyby.

    sonic84 je offline (nepripojený) sonic84

    sonic84
    No ved preto som sa pytal, ci su nejake lehoty na sudoch stanovene, aby som sa mohol o nieco opriet v pripadnej staznosti.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Lehota 1/2 roka je pri maloletých. Pošli sťažnosť a dostaneš odpoveď. Ak nie je oprávnená, napíšu prečo.


    Zákon 757/2004 Z.z. o súdoch

    Sťažnosti
    § 62

    (1) Sťažnosť môže podať účastník konania alebo strana v konaní. Sťažnosť na postup súdu môže smerovať proti porušovaniu práva na verejné prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov alebo porušovaniu zásad dôstojnosti súdneho konania sudcami, súdnymi úradníkmi alebo zamestnancami súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva.

    § 63
    Vybavovanie sťažností

    (1) Sťažnosti vybavuje predseda príslušného súdu, ak osobitný zákon3) neustanovuje inak.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Chobot Pozri príspevok
    ...pokiaľ do 3 rokov nie je vysporiadané BSM, tak sa automaticky stáva podielovým vlastníctvom...
    ......malý, ale dôležitý "detail"...a hneď je situácia iná......

    Mária27 Pozri príspevok
    Ak ste už podali na súd, tak trojročná lehota neplynie...

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    V pripade, ze sa Vam to takto natahuje riesil by som to predbeznym opatrenim - o forme jeho podania sa poradte s pravnickou. K predbeznemu opatreniu sa podla zakona sud musi vyjadrit do jedneho mesiaca - hoci neviem ci sa v takejto veci podava predbezne opatrenie.

    S tymi staznostami by som teda zatial pockal...

    rozdelenie majetku po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.