Zavrieť

Porady

Strešné okná - áno či nie??

Ahojte,
potrebujem poradiť:
staviame rodinný dom a v podkroví máme navrhnuté strešné okná. Ide mi konkrétne o dve izby, kt. sú orientované na juhozápad. Jedna má 12,5 m2, druhá 16 m2. V oboch sú balkónové dvere 100cm x 205cm (na juhozápade) a tiež po jednom strešnom okne. Myslíte, že sú potrebné, alebo by sme ich mohli vypustiť?
Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Momentálne tiež riešim strešné okná v rámci rekonštrukcie strechy.
V projekte mám strešné okno VELUX GZL 1054 78mm x118mm, čo je okno z tej najnižšej kategorie, ale s podobnými parametrami sa momentálne dajú zohnať lacnejšie (FAKRO FTS aj ROTO WDF 439T H). Momentálne Uvažujem aj o okne o 1-2 kategorie vyššie.
Moje otázky sú
- v akom poradí by ste z konštrukčného a kvalitatívneho hľadiska zaradili spomenutých výrobcov?
-aký materiál by ste uprednostnili (drevo, poplastované drevo, prípadne plast, z vonkajšej strany oplechované hliníkom)?
- má zmysel doplatiť 150-300€ za okno o 1-2 rady vyššie (tepelná izolácia)?
- aký spôsob otvárania by ste uprednostnili pri sklone strechy 36° (výklopné smerom von, kyvné s osou v strede, alebo kyvné so zvýšenou osou)?
-je potrebné žiadať o zmenu stavebného povolenia ak by som zväčšil rozmer okna zo 78x118 na 78x140 prípadne až 78x160, alebo aj šírku na 98x140, 98x160?

Strávil som víkend nad ponukou uvedených spoločností a čím viac sa rozhodujem tým v tom mám väčší chaos.
Nechcem zaplatit zbytočne veľa, ale zas by som nechcel po niekoľkých rokoch meniť, lebo mi cez neho ťahá chlad, prípadne tečie.

Dakujem každému kto prispeje k rozlúšteniu mojej dilemy.
0 0
debradlife debradlife

debradlife je offline (nepripojený) debradlife

ake typy zaluzii su vhodne na stresne okna?? vonkajsie alebo vnutorne?? mame 5 stresnych okien zatial v neobyvanom podkrovi ale v buducnosti tam chceme detske izby a kupelnu no teraz v lete je hore neznesitelne teplo...
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Daj si spraviť roletky, sú v rôznych farebných prevedeniach. Žalúzie mám v kancelárii a priala by som ti byť u mňa v lete. Keď je vonku 35 u mňa je tiež. Žalúzie sa totiž rozpália od slnka a je to na nevydržanie. Mimochodom mám v kancelárii 3 strešné okná a úprimne ľutujem tých ľudí, ktorí to majú v dome. V zime ak nasneží, je tma, v lete keď svieti slniečko mám tu saunu. Preto ak to je len trochu možné, určite je lepší vikier ako strešné okno.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať