Zavrieť

Porady

Návrh na zápis zmeny v s.r.o.

Dobrý deň prajem,

mohli by Ste mi, prosím Vás, poradiť? Konateľ a súčasne spoločník s.r.o. zmenil trvalý pobyt a preto by sme potrebovali dať návrh na zápis zmien do OR.

Môžete mi, prosím Vás, poradiť, či stačí:

- kúpiť kolky v sume 66 eur,
- vyhotoviť návrh na zápis zmeny v 1 exemplári,
- priložiť k návrhu overenú kópiu občianskeho preukazu 1x,
- priložiť k návrhu 2 x zmenenú spoločenskú zmluvu (jednu do Zbierky listín).

Vopred ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Namiesto overenej kópie OP by som priložil čestné vyhlásenie navrhovateľa (s overeným podpisom) o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    Celsus Pozri príspevok
    Namiesto overenej kópie OP by som priložil čestné vyhlásenie navrhovateľa (s overeným podpisom) o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka.
    Ďakujem pekne! A ostatné je v poriadku, prosím Vás? Nemám priložiť k návrhu aj živnostenský lisť spoločnosti? Ďakujem krásne za Vaše rady!

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    ELAST Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,

    mohli by Ste mi, prosím Vás, poradiť? Konateľ a súčasne spoločník s.r.o. zmenil trvalý pobyt a preto by sme potrebovali dať návrh na zápis zmien do OR.

    Môžete mi, prosím Vás, poradiť, či stačí:

    - kúpiť kolky v sume 66 eur,
    - vyhotoviť návrh na zápis zmeny v 1 exemplári,
    - priložiť k návrhu overenú kópiu občianskeho preukazu 1x,
    - priložiť k návrhu 2 x zmenenú spoločenskú zmluvu (jednu do Zbierky listín).

    Vopred ďakujem pekne!
    + v prípade, ak máš OP a ZI uvedené v mene SKK, nezabudnúť súčasne uskutočniť premenu na menu €, bez ktorej ti iné zmeny (vrátane zmeny bydliska spoločníka a konateľa) OR nezapíše.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    zalobaba Pozri príspevok
    + v prípade, ak máš OP a ZI uvedené v mene SKK, nezabudnúť súčasne uskutočniť premenu na menu €, bez ktorej ti iné zmeny (vrátane zmeny bydliska spoločníka a konateľa) OR nezapíše.
    Aj návrh na zápis zmien musí mať notárom overené podpisy navrhovateľa, však? Ďalej už len čestné vyhlásenie bude mať overený podpis navrhovateľa. Ostatné dokumenty (spoločenská zmluva) nemusia mať overené podpisy, však? Alebo sa mýlim?

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Nezabudnúť zmenu bydliska konateľa ohlásiť na ŽÚ, lehota je do 15 dní po vydaní nového OP, nie po zápise v OR.
    Čo sa týka príloh k návrhu na zápis zmien zapísaných údajov, postačuje jeden exemplár úplného znenia spoločenskej zmluvy. Ale ako bolo spomenuté, bez rozhodnutia o premene menovitej hodnoty vkladov a základného imania z SKK na EUR, Vám zmeny nezapíšu.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ak sa mení aj sídlo firmy a teda sa mení aj spoločenská zmluva, musí byť táto upravená podľa terajších zákonov alebo postačuje v tej pôvodnej spoločenskej zmluve zmeniť len tie trvalé pobyty spoločníkov-konateľov a sídlo spoločnosti ?

    Návrh na zápis zmeny v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.