Zavrieť

Porady

Tinktura z kopru

Ahojte,
mam prosbu na jeden receptik. Vie mi niekto poskytnut domaci recept na tinkturu z kopru? Hladam uz tyzden kade-tade a nic. Mozno by sa niekde u vas nasiel. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Našla som tento všeobecný recept na výroby tinktúr z byliniek... Snáď pomôže

    225 g čerstvo pokrájanej liečivej rastliny vsypeme do nádoby s pevne uzatvoriteľným vrchnákom
    • zalejeme 570 ml najmenej 30% alkoholu, napr. brandy, vodka, a uzavrieme (nevhodný je technický a chirurgický lieh!)
    • zmes sa nechá stáť 2 týždne na teplom mieste a 2 x denne sa pretrepe
    • potom sa precedí cez dvojitý mušelín a zvyšok sa poriadne vytlačí
    • uskladňuje sa v tmavej, dobre uzavretej nádobe
    • výhodou je dlhá doba trvanlivosti.


    Užívanie tinktúr:
    • vnútorne 5 – 15 kvapiek denne
    • zvonka na natieranie a lokálne obklady
    • pred aplikáciou obkladu a po ňom si vždy treba natrieť pokožku krémom alebo bylinnou masťou.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    arizona Pozri príspevok
    na čo sa to používa?
    Aj ja by som to chcela vedieť, dajte radu...

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    čaj z kopru znižuje krvny tlak, takže usudzujem, že napriklad sa po kvapkach može uživat aj na tento učel.

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Toto som vygúglila ako účinky kôpru, tak si myslím, že je možné v mini-množstve použiť i tinktúru:

    VYUŽITIE
    :
    redukuje hromadenie plynov v ľudskom tele a uľahčujú ich odvádzanie. malé množstvo kôprových plodov v čajovinových zmesiach podporuje chuť do jedla, upokojuje nervovú sústavu a priaznivo ovplyvňuje
    tvorbu materského mlieka

    Kôpor má utišujúce účinky, preto s ním treba zaobchádzať šetrne. V ľudovom liečiteľstve sa často využívajú aj jeho plody. Majú laktačné účinky (zvyšujú vylučovanie mlieka), pomáhajú pri nespavosti, tíšia čkanie, žalúdočné a črevné bolesti u detí, odvádzajú črevné plyny a. i. Tieto účinky však zatiaľ nie sú klinicky testované.

    Liečivé účinky: Karminatívum, stomachikum, spazmolytikum, fytoncídum, laktagogum, sedatívum.
    Plody kôpru slúžia ako náhrada rasce, ktorá má podobné účinky. Napomáhajú tvorbe žalúdočnej šťavy, pričom na tráviaci trakt účinkujú príjemme spazmolyticky. Povzbudzujú aj činnosť čriev a uvoľňujú plyny. Silica pôsobí v črevnom trakte antisepticky.
    Kôpor povzbudivo pôsobí na činnosť prsníkových žliaz, preto sa ordinuje dojčiacim matkám. Niektoré zložky silice, ktoré sú rozpustné vo vode, prechádzajú do mlieka a regulujú trávenie dojčiat, pričom pôsobia upokojujúco. Na tento ciel je vhodná aj čerstvá vňať, prípadne jej odvar.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    kôpor znižuje krvný tlak a prekrvuje srdečný sval

    Jiří Janča
    VELKÝ RECEPTÁŘ
    ALTERNATIVNÍ MEDICÍNY

    Nálev z kôpru: 1 čajovú lyžičku pomletých semien kôpru zalejeme šálkou vriacej vody a prikryté 10 minút vylúhujeme. Pijeme po hlavnom jedle.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    arizona Pozri príspevok
    na čo sa to používa?
    Pozrite si v sekcii ZDRAVIE, tam som dostala tiez odpoved.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Velmi pekne vam dakujem za rady. Su dobre a zaujimave. Mam teraz take obdobie, hram sa trocha na liecitelku. Ale zatial len pre rodinnych prislusnikov. Hladam v prirode a v zahradke, co by som vyuzila v prospech zdravia. Uz mam aj prve vysledky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.