Zavrieť

Porady

Danovy bonus.

Chcela by som sa spytat na takyto pripad:

Jozko si zobral Hanku za manzelku, ktora mala dieta za slobodna.
Spolu maju druhe dieta, ktore ma aj jeho priezvisko, to prve nema.
Jozko ma trvale bydlisko v BA a Hanka s detmi v TT.
Spolu ziju v domacnosti.
Mohol by si Jozko uplatnit danovy bonus na obidve deti?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    V zmysle ustanovenia § 33 ods. 2 zákona č. 595/2003 Z.z. zákona o dani z príjmov, za vyživované dieťa na účely daňového bonusu sa okrem iného považuje aj dieťa druhého z manželov.
    Z uvedeného vyplýva, že daňový bonus si môže uplatniť daňovník aj na dieťa manželky, samozrejme za splnenia podmienky, že toto dieťa žije s daňovníkom v spoločnej domácnosti. Nárok na daňovný bonus zamestnanec preukazuje rodným listom dieťaťa manželky a sobášnym listom. Ak ak dieťa ukončilo povinnú školskú dochádzku a sústavne sa pripravuje na povolanie, tak aj potvrdením o návšteve školy, resp. potvrdením z UPSVaR o poberení prídavku na dieťa.

    Daskale je offline (nepripojený) Daskale

    Daskale
    Len by ma zaujímalo,ako dokladuje spoločnú domácnosť, keď trvalý pobyt ma on v BA a ona v TT.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Daskale
    Len by ma zaujímalo,ako dokladuje spoločnú domácnosť, keď trvalý pobyt ma on v BA a ona v TT.
    Mám takýto prípad a obaja mi dali čestné prehlásenie, že užívajú spoločnú domácnosť na adrese: ............

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Spoločná domácnosť nemusí byť totožná s trvalým pobytom. Spoločnú domácnosť definuje ustanovenie § 115 Občianskeho zákonníka. Nevyžadujem od zamestnancov ani čestné prehlásenie. Predsa, daňovník si uplatňuje nárok na daňový donus vo vyhlásení k zdaneniu príjmov ..., a tam je uvedené, že si "uplatňujem - neuplatňujem daňový donus na vyživované dieťa .... ktoré žije somňou v spoločnej domácnosti" (necitujem presné znenie z vyhlásenia).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.