Zavrieť

Porady

knihy pre deti

Končí školský rok a tak by som rada darovala peknú knihu za vysvedčenie svojej dcére, ktorá končí 2. ročník ZŠ. Poradte mi niečo pekné.
Naposledy upravil arizona : 14.06.09 at 07:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    skús špecifikovať jej záľuby event. čo sa jej páči, bude to ľahšie.

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Bionda Pozri príspevok
    skús špecifikovať jej záľuby event. čo sa jej páči, bude to ľahšie.
    Má rada príbehy o deťoch a zvieratách.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    http://www.martinus.sk/knihy/deti-a-mladez/ skús nájsť tu

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Tak obľúbené mojej dcéry boli : Psia hliadka - Jenny Dale ( viacero samostatných príbehov najrozličnejších plemien psov a rodine, ktorá vlastní psí hotel a útulok), Sedem labiek za Penny - Thomas Brezina ( tiež séria príbehov o dievčati Penny a jej zvieracích priateľoch)

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Šikovné sú aj knižky Traja pátrači ich záhady môžu byť zaujímavé aj pre dnešné deti.

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    Odporucam jednoznacne
    Kristu Bendovu - 8 krat 8 Osmijankovych rozpravok...su tam rozne pribehy, aj zvieracie:-)
    Je to nesmierne tvorive, vtipne a inspirujuce

    Tiez hocico od Astrid Lindgrenovej, Giani Rodarriho, krasne detske knizky ma aj Roald Dahl

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Vhodné sú encyklopédie, v tvojom prípade o zvieratkách,
    v budúcnosti môže dcéra čerpať informácie k rôznym referátom do školy...aspoň mojim deťom pomohli mnoho krát

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    a čo takto zvierací atlas pre deti?ja ked som bola malá nikto mi neurobil väčšiu radosť tým,že mi dal knižku o zvieratkách.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    A Rozprávky o psíčkovi a mačičke od Josefa Čapka už máte alebo Smelý Zajko od Jozefa C. Hronského?

    alebo ešte:
    http://www.martinus.sk/?uItem=22571
    Naposledy upravil Blankake : 13.06.09 at 15:22

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    Jednoznačne odporúčam dve knihy Petra Karpinského
    Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali ...milujem tú knihu, v živote som sa toľko nenasmiala pri knihe. Je to o priateľstve spisovateľa a Ťukťuka...zvláštneho tvora, ktorý sa záhadne nasťahoval do bytu. O tejto knihe sa dá povedať, že je pre čitateľa vo veku od 0 do 99 rokov
    A bola aj ocenená: najlepšia rozprávková kniha – zima 2002 detska kniha roka
    http://www.spn.sk/index/podstranka.p...l&idt=3&page=1

    alebo Rozprávky z Múzea záhad a tajomstiev...táto je zas viac dobrodružná pracuje sa tu intenzívne s princípom nepredstaviteľné sa stáva skutočným.
    http://www.martinus.sk/?uItem=41700

    a do tretice tiež súčasný autor Erik Jakub Groch Tuláčik a Klára
    Je to o dievčatku a jej psíkovi, ktorý stvára vtipne veci...z čoho plynie pre detského čitateľa ponaučenie.
    http://www.elegenda.sk/knihy/pre-det...lacik-a-klara/

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    No musim povedat, ze Muzeum zahad a tajomstiev ma trosku sklamalo, myslim, ze su aj lepsie detske knihy, citame to teraz na 1. stupni s detmi a nejak to deti az tak nechyta...ale je to samozrejme individualne,
    ta prva kniha,c o dala icemonika ma ale zaujala

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Tuláčik a Klára je taká krásna knižka, že som ju kúpila len tak - bolo mi až ľúto, že už mám deti oveľa staršie. Na Vianoce sme ju darovali deťom v rodine, a odvtedy je to ich najzamilovanejšia knižka.
    Veľmi dobrá kniha je aj : Karel Čapek : Dášenka (alebo život šteniatka)

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Ďakujem Vám za vaše skúsenosti. Našla som si tu viac kníh, ktoré ma zaujali a ktoré pôjdem kúpiť. (postupne).
    Pridám aj ja svoje skúsenosti:
    pre predškolákov - škôlkarka Braborka a jej macík
    - škôlkarka Braborka a jej veľké starosti
    - Veľké starosti malých zajačikov
    Vydavateľstvo JUNIOR

    ENCIKLOPÉDIA: Chceme vedieť prečo

    1. stupeň ZŠ: G. Futtová - Dokonalá Klára 1., 2. ročník
    - Psia škola kocúra Červenochvosta
    - Hľadám lepšiu mamu.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    ktomi vie poradiť, kde stiahnuť nejaké krátke príbehy na čítanie o masožravých :-) zvieratkách pre dieťa ca 4-5 rokov. On si vyslovene pýta tie "straašnéé" a ja už nestíham vymýšľať.. :-))
    Naposledy upravil bettylou : 21.07.09 at 17:52

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Prísne cenzúrujem čo mojim deťom dovolím čítať v tom, ktorom veku. Tu je pár typov pre prvý stupeň:

    Moja dcéra číta cca od tretieho ročníka TROCH PÁTRAČOV a ich záhady alebo tajomstvá. Najskôr začala jednou z môjho detstva, postupne sme kúpili všetky, ktoré sú v predaji a teraz ich chodí požičiavať do mestskej knižnici. "Nakazila" tým celú triedu a knihy si navzájom požičiavajú a hrajú sa s dievčatami na pátračky. Už ide do šiestej striedy a stále ju to drží.

    Syn číta knihu GRÁZLIK GABO. Je to síce kniha o chlapcovi, ale je dobrá ja pre dievčatá. Je srandovná a je ich viac dielov. Prvú dostal na Vianoce v tretej triede a od vtedy si ich sám dokupuje.

    Veľký úspech má medzi deťmi aj kniha od R. Brata - MôJ ANIEL SA VIE BYŤ. Posiluje sebavedomie.

    Pekné, pútavé a poučné sú aj tri knihy NIE TAK AKO U ZBOJNÍKOV.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Môj tip:
    zaveď ju do detského oddelenia v knižnici. Popozerá, začíta sa a sama si vyberie.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.