Zavrieť

Porady

nazor

Mozno budem ale neviem kam to zaradit tak prepacte. Mna by zaujimal Vas nazor na setrenie. Konkretne by ma zaujimalo, keby ste mali volne peniaze ci by ste si ich ulozili na nejaky terminovany ucet v nejakych librach. Libra je sice velmi nizka ale mozno casom porastie alebo sa mylim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    prečo zrovna v librách, nuž ale termiňák závisí od množstva peňazí a dĺžky doby počas ktorej peniaze nevyberieš, event. či chceš mať možnosť kedykoľvek vybrať a pod......

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Za lacno nakupim libry a ked ich cena pojde hore tak aj stav uctu pojde hore alebo sa mylim?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Síce je dnešný kurz libry približne 35,401 SKK / 1 GBP, ale ja by som neviazal voľné prostriedky v librách. Skôr by som zvolil kombináciu produktov (rozloženie rizika) a uvažoval by som o produktoch na dôchodok.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvietocek Pozri príspevok
    Za lacno nakupim libry a ked ich cena pojde hore tak aj stav uctu pojde hore alebo sa mylim?
    A ako vieš, že libra pojde hore? Takisto može ísť aj dole...-to je dosť riskantný obchod...

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A ako vieš, že libra pojde hore? Takisto može ísť aj dole...-to je dosť riskantný obchod...
    to je pravda ale euro urcite padne ako europska mena a libra je len libra

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvietocek Pozri príspevok
    to je pravda ale euro urcite padne ako europska mena a libra je len libra
    To ako možeš vedieť? Ja kebyže toto viem, tak nesedím na Porade, ale ležím na záhrade vily B.Gatesa, 2 služobníčky ma ovievajú palmovými listami a ďalšie 2 mi robia manikúru a tá posledná...-ale nie- do detailov nebudem zachádzať a pritom popíjam Henessy s ĺadom...

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    podla mojho nazoru padne pretoze na tomto pricipe na akom to funguje v EU to dlho nevydrzi a hoci je euro dobry napad dlho nevydrzi moj osobny nazor

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvietocek Pozri príspevok
    podla mojho nazoru padne pretoze na tomto pricipe na akom to funguje v EU to dlho nevydrzi a hoci je euro dobry napad dlho nevydrzi moj osobny nazor
    Ja si myslím, že toto nevie ani guvernér, ale keď myslíš...,hm

    hatarpeter je offline (nepripojený) hatarpeter

    hatarpeter
    takže ja mam takýto názor:

    1. Prečo libra? Podľa mňa je euro stabilnejšie a libra ma už dlhšiu dobu skôr klesajúcu tendenciu.
    2. Termiňáky sú ok síce sú teraz slabé úroky, ale ešte stále sa dá nájsť banka ktorá ti ponúkne 3% na rok... Čo je síce málo, ale aspoň porazíš infláciu keď už nezarobíš. Nejdem robiť reklamu tak nebudem pišať názov :-)
    3. niekto písal o investícií do dvochodkovích správcovských spoločností... teda ak som to dobre pochopil. Osobne by som radšej do fondov investoval sám a nepodporoval druhu stranu, ktorá na mne zarobí a nenesie so mnou žiadne riziko!
    4. koľko rokov chceš sporiť? Stále sa oplatí stavebné sporenie!

    Záleží aj od sumy akú chceš do sporenia investovať, či chceš investovať jednorazovo alebo pravidelne... Skús u presniť a možno niečo poradím

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kvietocek Pozri príspevok
    poslem Vam pohladnicu z vily Billa Gatsa
    Ja ti to prajem, a vypýtaj mi aj autogram-

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Myslím,že momentálne je najvýnosnejšie stavebné sporenie,daj tam sumu maximálnu,aby Ti vyšla aj maximálna prémia a zváž nejaké podielové fondy,myslím,že tie v dohľadnej dobe budu zarábať.Teda závisí od toho,na aku dlhu dobu chceš viazať peniaze.Najlepšie je to rozložiť.Osobne tiež libru nevidím ako veľmi zárobkovú do krátkej buducnosti.Ale možem sa mýliť,samozrejme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.