Zavrieť

Porady

Dochodca a práca na dohodu.

Moj otec je dôchodca a poberá starobný dôchodok. V súčasnosti pracuje na pracovnú zmluvu. Moja mesačná mzda je okolo 10 tisíc korún hrubého. Bolo by pre neho výhodnejšie pracovať na dohodu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    eloelic Pozri príspevok
    Moj otec je dôchodca a poberá starobný dôchodok. V súčasnosti pracuje na pracovnú zmluvu. Moja mesačná mzda je okolo 10 tisíc korún hrubého. Bolo by pre neho výhodnejšie pracovať na dohodu?
    Nechápem otázku.
    1. Čo má tvoja hrubá mesačná alebo akákoľvek tvoja mzda spoločného z dôchodkom a prácou tvojho otca?

    2. Ak ťa platia v korunách tak akých?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    eloelic Pozri príspevok
    Moj otec je dôchodca a poberá starobný dôchodok. V súčasnosti pracuje na pracovnú zmluvu. Moja mesačná mzda je okolo 10 tisíc korún hrubého. Bolo by pre neho výhodnejšie pracovať na dohodu?
    to si musí zvážiť sám
    Pri práci na prac.zmluvu ani dohodu nemá nárok na mesačnú odpoč. časť základu dane

    Výhody zamestnanca :
    1. stravné lístky
    2. dovolenka
    3. nemocenské v prípade PN-ky
    4. možnosť dať si prepočítať starobný dôchodok po skončení prac. pomeru

    Nevýhody zamestnanca :
    1. nižšia čistá mzda, pretože mu zamestnávateľ zráža odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne.

    Dohodár
    Nemá nárok na žiadnu z výhod zamestnanca. Jeho čistá mzda je vyššia o odvody do zdr. a sociálnej poisťovne, ktoré neplatí.

    eloelic je offline (nepripojený) eloelic

    eloelic
    Trosku som v tom prispevku spravil preklep, pravdaze je to jeho mzda, a este mi to nadiktoval v korunach. Dakujem za odpovede

    Dochodca a práca na dohodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.