Zavrieť

Porady

T-Com : aky je vas nazor? mozem od nich odist bez pokuty?

Mozno ma niekto s tymto skusenosti tak sa skusim spytat.

Mal som od T-Comu internet( s viazanostou na 18 mes.) + pevnu linku.
Potom som sa rozhodol ze zrusim pevnu linku a necham si iba internet od nich. Povedali mi ze najprv budem musiet zrusit obidve veci , aj internet aj pevnu linku, a potom nanovo zapojit iba samotny internet.Dostal som teda teraz od nich papiere -novu zmluvu s viazanostou na 18 mes.-ktore mam podpisat a poslat naspat.

Kedze momentalne podla mojho laickeho nazoru staru zmluvu zrusili a nova este nie je v platnosti, kedze som ju este nepodpisal a neposlal naspat, tak vlastne medzi mnou a T-Comom nie je v platnosti ziadna zmluva o pripojeni.

Ich internet je predrazeny a preto by som chcel od nich odist. V zmluve je napisane ak pocas viazanosti clovek chce odist musi zaplatit pokutu 3500Sk. Ja som vsak este tu zmluvu nepodpisal cize by sa to mna tykat nemalo.

Co si o tom myslite?
Logicky mi to vychadza ze by som nemal platit nic ale kedze uz mam s kocurkovom v tejto firme svoje skusenosti a uz by som nechcel mat nikdy s nimi nic spolocne rad by som sa poradil.
Dakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

1,Viazanosť na tú starú zmluvu Ti už tiež vypršala?

2, Ak nemáš zmluvu, nemáš čo rušiť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Dik za reakciu Arizona,

1/Jedna zmluva kde som bol viazany 18 mes. vyprsala v marci. Potom som podpisal druhu (zase na 18 mes.) ale v maji som im povedal ze chcem zrusit pevnu linku (a nechat si len internet) a vtedy oni povedali ze zrusit pevnu linku samostatne nie je mozne. Musia mi zrusit vsetko , teda aj pevnu aj interet ,a potom uzatvorit novu zmluvu uz cisto iba na internet.
Tuto novu zmluvu mi poslali teraz na podpis a a ja rozmyslam ze by som z toho teraz vykluckoval a nepodpisoval nic pretoze pokuta 3500 za porusenie viazanosti sa mna vlastne netyka lebo som s nimi tuto novu zmluvu este neuzavrel a staru mi vlastne oni sami zrusili.

2/To je to co si myslim ze ked nie je podpisan a nova zmluva tak ma ani nemozu pokutovat ze so ju porusil.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kennard Pozri príspevok
Dik za reakciu Arizona,

1/Jedna zmluva kde som bol viazany 18 mes. vyprsala v marci. Potom som podpisal druhu (zase na 18 mes.) ale v maji som im povedal ze chcem zrusit pevnu linku (a nechat si len internet) a vtedy oni povedali ze zrusit pevnu linku samostatne nie je mozne. Musia mi zrusit vsetko , teda aj pevnu aj interet ,a potom uzatvorit novu zmluvu uz cisto iba na internet.
Tuto novu zmluvu mi poslali teraz na podpis a a ja rozmyslam ze by som z toho teraz vykluckoval a nepodpisoval nic pretoze pokuta 3500 za porusenie viazanosti sa mna vlastne netyka lebo som s nimi tuto novu zmluvu este neuzavrel a staru mi vlastne oni sami zrusili.

2/To je to co si myslim ze ked nie je podpisan a nova zmluva tak ma ani nemozu pokutovat ze so ju porusil.
A teraz čo vlastne platí? Podpísal si alebo nepodpísal? Alebo tu chýba rok v dátumoch?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kennard Pozri príspevok
Dik za reakciu Arizona,

1/Jedna zmluva kde som bol viazany 18 mes. vyprsala v marci. Potom som podpisal druhu (zase na 18 mes.) ale v maji som im povedal ze chcem zrusit pevnu linku (a nechat si len internet) a vtedy oni povedali ze zrusit pevnu linku samostatne nie je mozne. Musia mi zrusit vsetko , teda aj pevnu aj interet ,a potom uzatvorit novu zmluvu uz cisto iba na internet.
Tuto novu zmluvu mi poslali teraz na podpis a a ja rozmyslam ze by som z toho teraz vykluckoval a nepodpisoval nic pretoze pokuta 3500 za porusenie viazanosti sa mna vlastne netyka lebo som s nimi tuto novu zmluvu este neuzavrel a staru mi vlastne oni sami zrusili.

2/To je to co si myslim ze ked nie je podpisan a nova zmluva tak ma ani nemozu pokutovat ze so ju porusil.
Podpísal-nepodpísal? Trochu komplikované...
Ale myslím, že tcom by sa mohol domáhať "svojho práva", lebo oni Ti sami od seba zmluvu nezrušili.Zrušili ju na Tvoj podnet, s účelom zmeniť za inú (zmluvu) službu...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kennard Pozri príspevok
Dik za reakciu Arizona,

1/Jedna zmluva kde som bol viazany 18 mes. vyprsala v marci. Potom som podpisal druhu (zase na 18 mes.) ale v maji som im povedal ze chcem zrusit pevnu linku (a nechat si len internet) a vtedy oni povedali ze zrusit pevnu linku samostatne nie je mozne. Musia mi zrusit vsetko , teda aj pevnu aj interet ,a potom uzatvorit novu zmluvu uz cisto iba na internet.
Tuto novu zmluvu mi poslali teraz na podpis a a ja rozmyslam ze by som z toho teraz vykluckoval a nepodpisoval nic pretoze pokuta 3500 za porusenie viazanosti sa mna vlastne netyka lebo som s nimi tuto novu zmluvu este neuzavrel a staru mi vlastne oni sami zrusili.

2/To je to co si myslim ze ked nie je podpisan a nova zmluva tak ma ani nemozu pokutovat ze so ju porusil.
Chápem to, že si podpisoval druhú zmluvu marec - apríl tento rok na 18 mesiacov...ak chceš úplne odísť od T-Comu, bude Ti hroziť pokuta...
na tvojom mieste by som si overila platnosť druhého podpisu na zmluve v T-Come...ak raz niečo podpíšeš, máš smolu
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Tak ako napisal/a Alla,

Marec - jedna zmluva vyprsala.
April - podpisana druha.
Maj - kedze som zrusil pevnu linku zrusili mi predchadzajucu
zmluvu a povedali ze musim podpisat novu.
Jun - teraz mi ju poslali na podpis.

Kedze som ju este nepodpisal mne ako laikovi to vychadza tak ze kedze som ju este nepodpisal tak ked odidem nic neporusim.

Ale ako spravne Alla napisal/a najlepsie bude spytat sa priamo T-Comu.Samozrejme ze som to vedel aj predtym ze je najlepsie komuinikovat s nimi len som sa chcel predtym poradit ci nahodou nema niekto podobnu skusenost. Nemam s tou firmou najlepsie skusenosti co sa tyka ich pristupu ku mne ako ku zakaznikovi a preto hladasm sposob ako sa snimi rozlucit bez toho aby ma este osklbali nezmyselnou pokutou.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
PS .: napísala...Alena
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Ok, Alenka ,tak dobuducna budem vediet
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kennard Pozri príspevok
Tak ako napisal/a Alla,

Marec - jedna zmluva vyprsala.
April - podpisana druha.
Maj - kedze som zrusil pevnu linku zrusili mi predchadzajucu
zmluvu a povedali ze musim podpisat novu.
Jun - teraz mi ju poslali na podpis.

Kedze som ju este nepodpisal mne ako laikovi to vychadza tak ze kedze som ju este nepodpisal tak ked odidem nic neporusim.

Ale ako spravne Alla napisal/a najlepsie bude spytat sa priamo T-Comu.Samozrejme ze som to vedel aj predtym ze je najlepsie komuinikovat s nimi len som sa chcel predtym poradit ci nahodou nema niekto podobnu skusenost. Nemam s tou firmou najlepsie skusenosti co sa tyka ich pristupu ku mne ako ku zakaznikovi a preto hladasm sposob ako sa snimi rozlucit bez toho aby ma este osklbali nezmyselnou pokutou.
Ak to zrušenie nemáš na papieri, neviem ako budeš dokazovať, že si neporušil zmluvu z apríla. Za to ti môžu dať pokutu. A pred dvoma mesiacmi si mal s tou firmou dobré skúsenosti?
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Mozno keby som byval v BA kde je kopa firiem poskytujucich internet tak by som odisiel omnoho skor.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Môžem sa spýtať, v čom je nevýhodný? Cenovo???
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Ano, aj cenovo ,ale hlavne mi je zle z ich pristupu.
Urobili chybu vo fakturacii pred casom, az po niekolkych reklamaciach si chybu priznali a zmohli sa iba na jednu vetu-ospravedlnujeme sa. Ze by dali nejaku zlavu ze som mal ja s tym financne vydavky to ich nenapadlo.
Ked ma teraz odpojili a mal som si zavolat na ich zakaznicky servis aby mi dali nove pristupove kody tak sa zacal kolotoc neochoty a absolutneho ignorovania. Najprv mi ich mohol dat iba clocek s ktorym som telefonoval predtym, potom bol na telefone s inym klientom, potom si zobrali moj telefon ze mi zavola ked bude mat cas, nezavolal ani po 3 hodinach atd,atd.Nakoniec som kody dostal ked som zavolal este raz a dala mi ich nejaka operatorka.
Asi som precitlively, a mozno ma "pokazil" niekolkorocny pobyt v krajine kde tiez nie je vsetko idealne ale k zakaznikovy sa spravaju tak ako maju-lebo z neho ziju.
A ta akoze "pokuta" co si pytaju je prosim vas zaco? Ze som sa rozhodol ist po ich pristupe ku inej firme?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ono je este mozne ze dostanes pokutu za predcasne ukoncenie viazanosti a podpises /mozno/ novu zmluvu. Su veci kde sa da sudne nad tcom alebo orange alebo podobne vyhrat ale toto nemyslim. Bud ta odpojili este v nejakej skusobnej lehote alebo ta este neodpojili. Ved si nepodpisoval odpojenie.
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

...mozno este skusenosti inych ludi s touto firmou:

www.staznosti.sme.sk (dufam ze je dovolene davat tu linky)

a vpravo hore is dajte vyhladat "v tejto sekcii T-Com.

491 staznosti-"slusne" .
Ten pristup je na zaplakanie.
Naposledy upravil Kennard : 14.06.09 at 11:44
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

kaco11 Pozri príspevok
Ved si nepodpisoval odpojenie.
Ano , to je pravda odpojenie som nepodpisoval ale ked ma odpajali od pevnej linky tak mi zrusili vsetko (net + pevna linka) a teraz ma idu zapojit nanovo.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Odpojili ťa na tvoju žiadosť, preto musíš pristúpiť na ďalšiu viazanosť..Ak nie, až potom ti hrozí pokuta...
Pred pripojením sa telefonicky informuj u T-Comu, vysvetli im tvoj problém a dostaneš 100% odpoveď ...držím palce
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

alla66 Pozri príspevok
...držím palce
Vdaka.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
potom daj vedieť
0 0
branko882005 branko882005

branko882005 je offline (nepripojený) branko882005

ozvem sa aj ja, kedze som z fachu... usudil som, ze si vse robil cez telefon..... to je ten problem... ked si ludia myslia, ze vse vyriesia cez telefon.... kazdy predajca, co ti spravi zmluvu ma tvoje pristupove udaje... cize nejdem ukecavat, ale keby si si zmluvu spravil napr cezo mna, stacilo sa ozvat a ja by som ti poslal pristupove udaje....Vraciam sa na telefonicke riesenie. Viete, to je tak, ze ked chcete nieco vyriesit, im je jedno co a ako potrebujete... lebo im nik nevynada... su tam stale ini ludia... Komu vynadaju, ked niesu spokojni? Nam, co pracujeme na kontaktnych miestach.... v predajnach, kanceriach.....Ked chcete nieco zriadit ,ochotne vybavia, ked chcete nieco zrusit, poslu vas ku nam na pobocku.... tot vse... nemohol som si odpustit komentar
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
branko882005 Pozri príspevok
ozvem sa aj ja, kedze som z fachu... usudil som, ze si vse robil cez telefon..... to je ten problem... ked si ludia myslia, ze vse vyriesia cez telefon.... kazdy predajca, co ti spravi zmluvu ma tvoje pristupove udaje... cize nejdem ukecavat, ale keby si si zmluvu spravil napr cezo mna, stacilo sa ozvat a ja by som ti poslal pristupove udaje....Vraciam sa na telefonicke riesenie. Viete, to je tak, ze ked chcete nieco vyriesit, im je jedno co a ako potrebujete... lebo im nik nevynada... su tam stale ini ludia... Komu vynadaju, ked niesu spokojni? Nam, co pracujeme na kontaktnych miestach.... v predajnach, kanceriach.....Ked chcete nieco zriadit ,ochotne vybavia, ked chcete nieco zrusit, poslu vas ku nam na pobocku.... tot vse... nemohol som si odpustit komentar
komentár OK....Nevieš Kennardovi poradiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať