Zavrieť

Porady

aky ucet v banke pre mladeho (22r. nestudent)

v skratke: zdravim, potrebujem si zriadit ucet v banke ale neviem ktora by mi najviac vyhovovala... moja predstava je ucet + balik za ktory budem platit rovnaky poplatok bez ohladu kolko krat vyuzijem sluzbu zahrnutu v baliku...

balik by mal obsahovat neobmedzeny pocet resp. chcem vyuzivat neobmedzene predovsetkym:

bezhotovostnu platbu platobnou kartou v obchodoch, cerpacich staniciach... na SR popr. v CR a PL

vyber z ktorehokolvek bankomatu v SR popr. aj CR a PL (vyber v zahranicnom bankomate bude pravdepodobne v danej zahranicnej mene nie v EURach hm?)

smsinfo -> (aby mi chodili sms s informaciou o pohybe na ucte prijmi a vydaje)

mobilbanking

internetbanking


trvaly prikaz a inkaso

bezplatny vklad na ucet (v hotovosti, prevodnym prikazom, trvalym prikazom...)


PS: nechem ziadne EURO26 (za 4 roky by som musel znova zakladat diskusiu ktory ucet) dakujem Vam za rady...
PS2: nechcem ani kreditku (zatial) ale iba debetnu kartu - kolko mam na ucte tolko si kupim




ak sa Vam chce citat je to tu rozpisane...

moj hlavny dovod preco chcem ucet v banke je... u Orange-u ma prehovorili uz vyse roka na elek. fakturu ale to sa dalo ako tak platit na predajnych miestach operatora, tento mesiac som dostal aj ponuku na el. fakturu od T-Com za internet lenze ta sa uz na T-Come platit neda a tak nastal problem ktory musim uz raz a navzdy vyriesit aby to slo automaticky a nemusel som behat po bankach postach predaj. miestach atd pozeral som na internetovych strankach bank ze kazda ma nejaky ten balik sluzieb a ked uz idem ucet zalozit tak preco by som nevyuzil aj nejake tie "komfortnejsie" sluzby v prvom rade potrebujem balik za ktory zaplatim pausalne vzdy rovnaku sumu ... EUR a sluzby v baliku mozem neobmedzene vyuzivat! v baliku by malo byt :
1. zahrnuty poplatok za vedenie uctu a poplatok za kartu (ak sa za nu plati)
2. bezhotovostny plat. styk tj. platba kartou v obchodoch supermarketoch kaviarniach atd. u tejto sluzby by som podotkol ten neobmedzeny pocet pretoze sa nechem dostat do situacie ze budem musiet uvazovat nad tym ze hop teraz budem platit hotovostou lebo som si uz vycerpal 10 bezplatnych operacii alebo ze za toto 10 centove lizatko zaplatim v hotovosti lebo banka mi priuctuje dalsich 20 centov navyse... a ked uz som u bezhotovostnej platby je dobre platit kartou aj v zahranici ČR & PL a nerozmyslat nad tym ze za kazdu platbu si banka zauctuje nieco navyse - je dobre vediet ze mozem neobmedzene platit aj korunove veci v cudzej mene a stale neplatim banke nic navyse teda okrem toho ze si banka prepocita menu v svojom kurze a ma na tom nejaky ten zisk oproti tomu keby som si to zmenil v zmenarni... a platil v hotovosti
3. neobmedzeny pocet vyberov z bankomatu svojho alebo hociktoreho ineho na uzemi SR a aj v zahranici (ČR & PL)
4. aby mi po kazdom pohybe prisla smska co sa deje na ucte kto mi co poslal a kde som co platil a zasa aby tie sms neboli obmedzene nie ze ich tam bude 5 "gratis" a 6.7.8.9 si uz bude uctovat banka jedna radost!
5. mobilbanking ten je mam taky pocit plateny lebo tam odosielam sms ja -> banke a to si uctuje zas operator... ale tak aby som mohol vykonavat pri najhorsom nejake bankove prevody aj cez tel. a tie neobmedzene prevody by mali byt zahrute taktiez v danom bankovom baliku
6. internetbanking tento by mal byt bezplatny a vsetky prevody a prikazy a presuny taktiez neobmedzene a bezplatne teda zahrnute v baliku
7. trvaly prikaz a inkaso ci ako sa to vola - ma to sluzit na to aby mi automaticky stahovali z uctu za tel, internet byt... stahovali myslim tym bez poplatku nie ze pride faktura za tel 70EUR a z uctu mi stiahnu 73EUR tie 3EURa si zauctuje banka ako nejaky poplatok za prevod ci ako tomu oni hovoria...
8. chcem sa vyhnut tomu ze ked im pridem dat peniaze oni mi oznamia ze pane nejake to % z ciastky je poplatok za... alebo ked mi posle niekto na ucet 10EUR pride mi len 9EUR to jedno si nechaju za spracovanie...
9. kreditku-uverovu kartu (pozicka/precerpanie) nechcem, na zaciatok mi staci debetna karta skratka kolko na ucte mam za tolko si mozem dovolit nakupit a tie EURO26 detske karty ci JUNIOR alebo BABY kartu nechcem i ked je to karta plna vyhod ale tazko sa z nej bude za 4 roky odvykat a ucit sa na mensi komfort a menej vyhod za viac $$$ dospelackych kariet...
10. uz ma nenapada ziadna sluzba ktora by sa mi hodila

myslim si ze mne budu podla mojich predstav vyhovovat len tie najdrahsie baliky a sluzby bank EXTRA PREMIUM MAXI KOMFORT PLATINUM atd a pritom je to asi zaklad ktory chce kazdy z nas... ked sa pojdem informovat do banky neodpusitim si este otazku ,,Za co by som mohol este platit okrem uvedenej ceny za balik luzieb?"

PS. vyberajte take znamejsie a vacsie banky CSOB, TATRA, SLOV. SPOR., VUB, UNICREDIT... o MBANK, OTP, DEXIA?, POSTOVA, VOLKSBANK/LUDOVA BANKA... som dokopy este ani nic nepocul a prepacte za chyby je pol12 tak som pouzil rychlopis dakujem Vam za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mbank je bez poplatkov, ale nemá také široké možnosti ako píšeš.
    Väčšina bánk má balík, v ktorom sú popisované služby, cena je odstupňovaná podľa komfortu,ktorý poskytuje.
    Výbery v zahraničí sa spoplatňujú osobitne - nepoznám výnimku, na druhej strane, platby v obchodoch sú bez poplatku, resp.sú v balíku zahrnuté (nepoznám výnimku).
    VUB má debetnú kartu zdarma na flexiúčte......
    Jednoducho obehni banky, neodporúčam TTB, i ked má výhodu v porovnaní s VUB pri prezeraní pohybov. VUB má obmedzenie tuším 60-90 dní dozadu, TTB môžeš cez internet pozerať pohyby na účte neobmedzene.
    sms-notifikácie používam pri platbách zadaných elektronicky, tiež mi hlási prihlásenie do IB, inak nie. Na to si nepotrpím,viem kedy platím a kolko, mám prehľad, či mám plus alebo mínus na účte, takže mi to nechýba.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Skús si pozrieť nejaké hodnotenia a prehľady tu:

    http://www.zarabajte.net/index.php/studentsky-ucet
    http://www.etrend.sk/osobne-financie...ny/132961.html
    http://www.finance.sk/bankovnictvo/b...enti-a-mladez/

    Ináč SMS notifikácia o pohybe na účte je dobrá z bezpečnostného hľadiska (zistíš, či Ti niekto "nečistí" účet )

    tone je offline (nepripojený) tone

    Som človek znudený zlými ľuďmi a unavený bezduchou prácou ...viac tone
    Ahoj, viem že je to neaktuálne ale možno sem zavíta niekto teraz a bude chcieť odpoved na to isté. Po veľkom sklamaní s VUB, kde odrazu odomna chcú za kazdy vyber peniaze a za všetky platby tiež a skoro desať eur mesačne mám v háji len na poplatkoch, som prechádzal viacero bánk a účtov. Dnes jednoznačne zadarmo len ZUNO alebo mBank. Prípadne FIO a PrivatBanka, ale bez karty. Tu je zopár výhod a nevýhod:

    ZUNO
    - účet aj VISA karta zadarmo, výberu sú s poplatkom lebo nemajú svoje bankomaty, inak všetko zadarmo, žiadne poplatky.

    mBANK
    - účet aj VISA karta zadarmo. Źiadne problémy, výber spoplatnený, nemá svoje bankomaty

    PrivatBanka
    - účet zadarmo, karta za poplatok, nemá veľa bankomatov

    FIO
    - účet zadarmo, služby zadarmo, nemá bankomaty a karta za poplatok. Inak prevody ČR SR banky zadarmo a ihneď čo je super.

    To sú bezplatné účty. Sklamala Prima Banka ktorá berie poplatok za všetko možné a Tatra banka má príšerný internet banking, ktorý neustále večer pre nejakú údržbu vypínajú, je nenormálne aby človek v snahe večer platiť nikdy nemohol. ČSOB sľubovalo číslo účtu a vedenie zadarmo, pri splnení podmienok, ale tie podmienky ste aj pri nastavení a veľkej snahe ťažko niekedy splnili. Pre mladého človeka, nech sa postaví na nohy a netrápi poplatkami je asi naozaj najlepšie ZUNO a mBANK, aj ked neustále znižujú uroky na ulozené peniaze.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Prečítaj tento link, http://www.porada.sk/t107353-ucet-vo-vub.html
    v poslednej dobe chvália mbank...ja zasa nedám dopustiť na ČSOB

    aky ucet v banke pre mladeho (22r. nestudent)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.