Zavrieť

Porady

Mozu vyhodit rodicia svojho syna na ulicu?

Dobry vecer,chcem sa spytat na radu.
Kamarat ma problem v tom ze rodicia sa rozvadzaju a predavaju byt, kde zil 30 rokov spolu s rodicmi.Kazdy z rodicov si kupuje 1-izbak.Moj kamarat ma ist na ulicu alebo do ubytovne.
Nema narok na nejaku nahradu kedze v byte mal 30 rokov trvaly pobyt ?.Na najomne sa s rodicmi do teraz skladal.Problem je ze nedostane hypoteku, ma len kratkodobe prace,alebo brigady.
Vidim v tomto pripade vznik noveho bezdomovca je to tak?Ak nieco niekto vie ako mu poradit dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie som právnik, aspoň to týmto príspevkom posuniem.
    Myslím si, že pri trvalom pobyte má syn nárok, aby predávajúci zabezpečil preň náhradné ubytovanie. Žiaľ,myslím si, že túto podmienku splní aj ubytovňa.
    Dočasne to riešenie je, syn má minimálne 30 rokov, tak mlady schopný muž si dokáže zabezpečiť aj strechu nad hlavou aj dostatočný príjem.
    Bezdomovec je v tomto prípade podľa mňa silné slovo, i keď nepoznám podrobnosti, možno je postihnutý, možno sú iné dôvody,pre ktoré sa nemohol doteraz osamostatniť. Prečo mal doteraz len brigády? Ak dokázal prispievať na domácnosť, na nájomné, tak to zvládne aj pri tých brigádach aj na ubytovni.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja myslím, že rodičia nie sú povinní zabezpečiť bývanie 30r.dospelému synovi
    Možno mu chcú aj takýmto "drsným" spôsobom naznačiť, že sa má naučiť postarať sa o seba...
    Naposledy upravil arizona : 15.06.09 at 05:44 Dôvod: preklep

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    KEJKA Pozri príspevok
    nie som právnik, aspoň to týmto príspevkom posuniem.
    Myslím si, že pri trvalom pobyte má syn nárok, aby predávajúci zabezpečil preň náhradné ubytovanie. Žiaľ,myslím si, že túto podmienku splní aj ubytovňa.
    Dočasne to riešenie je, syn má minimálne 30 rokov, tak mlady schopný muž si dokáže zabezpečiť aj strechu nad hlavou aj dostatočný príjem.
    Bezdomovec je v tomto prípade podľa mňa silné slovo, i keď nepoznám podrobnosti, možno je postihnutý, možno sú iné dôvody,pre ktoré sa nemohol doteraz osamostatniť. Prečo mal doteraz len brigády? Ak dokázal prispievať na domácnosť, na nájomné, tak to zvládne aj pri tých brigádach aj na ubytovni.
    Kejka, nemáš pravdu-dnes už je jedno, čo má niekto niekde trvalý pobyt alebo nie- dneska, to už nezakladá žiadny právny nárok na náhradné ubytko-je to len čiste informatívný prvok-takže, rodičia ho možu "vyhodiť " na ulicu. Či to je v rámci etiky, to už je diskutabilné a o tom možme len polemizovať...-nevieme prečo tak robia...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len by to nemal syn brať ako krivdu. Je to smutné, ale má 30 rokov!!!. Hádam to nebude brať ako krivdu?
    Rodičia sa nerozvádzajú zo dňä na deň. Ešte fajn, že sa vedia dohodnúť a predajom bytu si riešia svoje problémy. Ak syn sa nezobudil skôr, neriešil situáciu za seba, iba čakal,...........hm načo? že sa aj jemu ujde nejaký byt?
    Dnes mladí žijú len pre dnešok...ani svojich synov neviem presvedčiť, aby mysleli na budúcnosť, odkladali, šetrili na svoj byt. Ale nemám ich "na krku" - sú samostatní, majú podnájom a sú sebestační - spokojní. Domov chodia na návštevu a chodia skôr kvôli nám - rodičom.

    Mozu vyhodit rodicia svojho syna na ulicu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.