Zavrieť

Porady

Prihláška pohľadávky do konkurzu

Prihlasujeme pohľadávku z obchodného vzťahu do konkurzného konania. V zákone som sa dočítala, že prihlášku treba podať na predpísanom tlačive. Viete mi poradiť, kde to tlačivo môžem nájsť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som si znovu prečítala § 20 Zákona o konkurze a vyrovnaní, ale nevidím, že by to malo byť predpísané tlačivo. Možno je to v inom §, ale myslím si, že má mať len predpísané náležitosti. Možno Ti pomôže starší vzor, ktorý som priložila do Dokumentov.
    Link: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=78

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Máš pravdu, ja som si veru ani nevšimla, že Zákon o konkurze a vyrovnaní už neplatí (od 1.7.2005). Ak niečo objavím, tak dám vedieť.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ale táto je ešte podľa starého zákona, kto vie, či sú už vôbec nejaké nové tlačivá?!

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    Ale časť (prakticky skoro celá jeho časť )zákona o konkurze a reštruktualizácii ešte nie je účinná. To bude až od 1.1.2006. Čiže toto je aktuálna prihláška ešte takmer na pol roka.
    A možno v tejto aj po 1.1.2006 bude potrebné iba zmeniť čísla §§. Musím ešte pozrieť zmeny.
    Naposledy upravil allround : 28.07.05 at 05:58

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Tak potom v zmysle § 20 zákona o konkurze a vyrovnaní, ktorý by mal platiť ešte do konca tohto roka netreba špeciálne tlačivo, len prihláška musí mať len predpísané náležitosti.

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    2 bea
    Tlačivo nie je povinné, ale podľa mňa je to jednoduchšie a je skôr na to že pohľadávky si prihlasujú subjekty, ktoré sú v podstate laici a myslím si že tlačivo nie je zložité a urýchli činnosť sudcu a správcu.

    Inak tlačivá sa prvýkrát objavili v dobe prihlasovanie pohľadávok do konkurzov na BMG invest a Horizont kde to asi chceli trochu zautomatizovať, čo bolo podľa mňa clkom rozumné riešenie

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Určite je to s tlačivom jednoduchšie. A to, čo si priložil aj s návodom je dobrá pomoc.

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Bea, Allround, ďakujem za vyčerpávajúce informácie a upozornenie , nevšimla som si, že zákon o konkurze a reštruktualizácii platí až od 1.1.2006 s výnimkou čl. II. a III.

    abib99 je offline (nepripojený) abib99

    abib99
    prosim o radu, vypisujem prihlasku pohladavky do konkurzu, je to poradie 25a?, prednostná pohladavka z restrukturalizacneho konania? please, dakujem

    Juanes3008 je offline (nepripojený) Juanes3008

    študent vysokej školy Juanes3008
    na stránke Ministerstva spravodlivosti je nová prihláška pohľadávky, ktorú neviem správne vyplnit.... moj problem sa tyka skrachovanej leteckej spolocnosti Sky Europe, kedze som si kupil letenku tesne pred dnom jej krachu 29. augusta 2009, a teraz by som si chcel uplatnit narok na vratenie penazi minimalne vo vyske zaplatenej letenky....

    mohli by ste mi podarit, ako by som mal vyplnit druhú stranu tejto prihlášky? od riadku 34 do 45..... velmi pekne dakujem za odpoved....

    MAJKO11 je offline (nepripojený) MAJKO11

    MAJKO11
    Zdravim.Rad by som poslal odkaz na nove tlacivo Prihlasky pohladavky do konkurzu ale kedze som tu novy tak nemam narok na zobrazenie odkazu.Velmi surne by som tu potreboval pravnu pomoc s Prihlaskou pohladavky do konkurzu SkyEurope ale nemam narok ani na poslanie sukromnej spravy.Skoda.Prajem prijemny podvecer.

    MAJKO11 je offline (nepripojený) MAJKO11

    MAJKO11
    Pekny podvecer.Tiez vyplnujem Prihlasku pohladavky do konkurzu SkyEurope a zistil som ze zadnu stranu nie je potrebne vyplnit v pripade prepadnutej letenky.Tiez neviem ktoru kolonku mam zakrizikovat v rubrike PORADIE.Ak niekto vie,poradte nam,budeme velmi vdacny.Dakujeme,je nas tu viac s tymto problemom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.