Zavrieť

Porady

Príspevok na zaciatok podnikania- koniec sveta

Takze po troch mesiacoch na urade práce som sa rozhodol poziadať o prispevok na zaciatok podnikania, Pracovnicka mi povedala ze je taka moznost len najprv musim absolvovat kurz pre podnikatela az potom mozem poziadat o prispevok tak som si dal tu prihlasku na ten podnikatelsky kurz s tym ze ma pracovnicka uradu upozornila ze sa nevie presny cas kedy sa ten kurz bude konat no a teraz uz cakam 2mesiace na ten kurz a stale nic pracovnicka mi vobec nevie povedat ani orientacny cas co je dost cudne mi to pripada ze teraz chcu ludi od toho odradit pritom sa tvaria ze ta moznost ziskania toho prispevku je velmi jednoducha pritom je to velka byrokracia....Mate niekto s tym skusenost? alebo co mam robit chcem si otvorit 3D eshop, ktory uz je hotovy len sa este testuje. Som uz aj dohodnuty predbezne s dodavatelom na tovar aj mam priestory na ofice a maly sklad nemozem vssk tak dlho cakat ale ked si predstavim ze som uz stratil 5mesiacov je to hrozne . Je to cele podvod a nejde o ziadnu pomoc ale skor znicit nejake plany je mi z toho na nic
Naposledy upravil Dav : 16.01.10 at 19:55
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Je tu kopa tem, daj do vyhladavania: dotacia, prispevok z UP, prispevok na podnikanie...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mozno je na zvazenie, ci sa ti oplati na tu dotaciu cakat. Sama pises, ze ti "nicia nejake plany" - zacni teda bez nich (bez Uradu prace a dotacie). Za ten cas - 5 mesiacov - si podla toho, co pises, uz mohla mat nejaky prijem a rozbehnute podnikanie.

Vacsina z nas zacinala z nicoho, resp. z vlastnych zdrojov. To len tato vlada rozdava, aj ked uz nema velmi z coho...
0 0
dinovinyl dinovinyl

dinovinyl je offline (nepripojený) dinovinyl

praveze som si dal vyhladat ale nikde som sa nedocital ze kolko sa caka na ten podnikatelsky kurz a dokonca kazdy tu pise o inom postupe pritom mne na urade mi povedali iny postup ako je na tomto fore neviem mozno sa medzi tym nieco zmenilo chcel by som vsak ziskat nejake rady od ludi co tiez v tomoto case do toho isli ako postupovali lebo tu na fore som si len precital stare prispevky kde su uplne ine postupy. Mohlo sa stat ze aj pracovnicka ma zle informovala
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

dinovinyl Pozri príspevok
praveze som si dal vyhladat ale nikde som sa nedocital ze kolko sa caka na ten podnikatelsky kurz a dokonca kazdy tu pise o inom postupe pritom mne na urade mi povedali iny postup ako je na tomto fore neviem mozno sa medzi tym nieco zmenilo chcel by som vsak ziskat nejake rady od ludi co tiez v tomoto case do toho isli ako postupovali lebo tu na fore som si len precital stare prispevky kde su uplne ine postupy. Mohlo sa stat ze aj pracovnicka ma zle informovala
Čo ja mám skúsenosti, tak najviac kurzov je ku koncu roka. Vtedy aj ich tlačia termíny.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Od 01.04.2009 je novelizovaný zákon o službách zamestnanosti a z neho vyplýva, že každý, kto chce príspevok na začatie SZČ, musí absolvovať kurz pre začínajúcich podnikateľov.
Kurzy obstarávajú úrady práce zväčša dodávateľsky. Nikde však nie je stanovené, koľko kurzov za rok musí úrad práce zrealizovať.
Niektoré úrady práve ukončili tieto kurzy a najbližšie /ako som zistila/ budú zrejme až v septembri. Možno skôr a možno aj neskôr.
Doplnenie: Len nezabudni, že príspevok môžeš použiť až po podpise dohody s úradom práce. Náklady na SZČ pred týmto podpisom dohody sú neoprávnené.
Naposledy upravil mirpo : 16.06.09 at 11:57 Dôvod: doplnenie
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Len by som chcela doplniť, že nie všetky príspevky v témach sú stále aktuálne.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Treba pozerat datumy, to je samozrejme. Medzitym sa aj legislativa mohla zmenit. Predpokladam (asi naivne), ze kto sa rozhodne podnikat a trebars aj vyuzit moznost dotacie, tak si nastuduje aj prislusnu legislativu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kazu Pozri príspevok
Čo ja mám skúsenosti, tak najviac kurzov je ku koncu roka. Vtedy aj ich tlačia termíny.
V Prievidzi prebieha kurz tento týždeň, včera som išla okolo BIC-ky, videla som oznam ...
0 0
sea sea

sea je offline (nepripojený) sea

mama troch synov
a keď som už podnikala od r. 2004 do r. 2008 potom som bola zamestnaná a teraz som od 1/2009 na ÚP, môžem požiadať o dotáciu ? Teda požiadať asi môžem o čokoľvek len či mám na to nárok ... ? Poradíte ?
0 0
rikabbb rikabbb

rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

som optimista...
dinovinyl Pozri príspevok
Takze po troch mesiacoch na urade práce som sa rozhodol poziadať o prispevok na zaciatok podnikania, Pracovnicka mi povedala ze je taka moznost len najprv musim absolvovat kurz pre podnikatela az potom mozem poziadat o prispevok tak som si dal tu prihlasku na ten podnikatelsky kurz s tym ze ma pracovnicka uradu upozornila ze sa nevie presny cas kedy sa ten kurz bude konat no a teraz uz cakam 2mesiace na ten kurz a stale nic pracovnicka mi vobec nevie povedat ani orientacny cas co je dost cudne mi to pripada ze teraz chcu ludi od toho odradit pritom sa tvaria ze ta moznost ziskania toho prispevku je velmi jednoducha pritom je to velka byrokracia....Mate niekto s tym skusenost? alebo co mam robit chcem si otvorit 3D eshop, ktory uz je hotovy len sa este testuje. Som uz aj dohodnuty predbezne s dodavatelom na tovar aj mam priestory na ofice a maly sklad nemozem vssk tak dlho cakat ale ked si predstavim ze som uz stratil 5mesiacov je to hrozne . Je to cele podvod a nejde o ziadnu pomoc ale skor znicit nejake plany je mi z toho na nic
ahoj ja som si dala ziadost a ledva ma don stihli zapisat ja som bola este v tej varke kde sa nemusi pred komisiou obhajovat v com chces podnikat ...to by som urcite neurobila...kurzy robia podla zaujmu o prispevok odkial si? ja som ziadalal vo zvolene
0 0
rikabbb rikabbb

rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

som optimista...
ahoj ja som si dala ziadost a ledva ma don stihli zapisat ja som bola este v tej varke kde sa nemusi pred komisiou obhajovat v com chces podnikat ...to by som urcite neurobila...kurzy robia podla zaujmu o prispevok odkial si? ja som ziadalal vo zvolene
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
sea Pozri príspevok
a keď som už podnikala od r. 2004 do r. 2008 potom som bola zamestnaná a teraz som od 1/2009 na ÚP, môžem požiadať o dotáciu ? Teda požiadať asi môžem o čokoľvek len či mám na to nárok ... ? Poradíte ?
Keďže už si viac ako 3 mesiace v evid., tak požiadať môžeš:
1. kurz pre začínajúcich podnikateľov / ak si ho ešte neabsolvovala/
2. komisia - obhajoba podnik. zámeru
3. môžeš požiadať o príspevok na začatie podnikania /musíš zdokladovať, že nemáš nedoplatky voči ZP, SP, DÚ,.../

Ak si už predtým získala príspevok, tak: "Príspevok sa opätovne poskytne najskôr po uplynutí troch rokov odo dňa nasledujúceho po uplynutí dvoch rokov od začatia prevádzkovania alebo vykonávania SZČ, na ktorú bol príspevok poskytnutý." uvedené v zákone o službách zamestnanosti podľa § 49 ods. 10
0 0
oklalkop oklalkop

oklalkop je offline (nepripojený) oklalkop

mi to tieš teras prešlo,, čekačka na to.... asi bude idividualna...,,
teda ia som po polroku od pridania žiadosťi absolvoval kurz ,, a týžden nato obhajobu, test ....,,v skupine naas bolo 40,, a každy týžden dalšia a dalšia
skupina ....,,
trošku som z toho sklamny, nedovoluju použiť peniaze na reklamu ,material ,
vytvorenie webu ....
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
oklalkop Pozri príspevok
mi to tieš teras prešlo,, čekačka na to.... asi bude idividualna...,,
teda ia som po polroku od pridania žiadosťi absolvoval kurz ,, a týžden nato obhajobu, test ....,,v skupine naas bolo 40,, a každy týžden dalšia a dalšia
skupina ....,,
trošku som z toho sklamny, nedovoluju použiť peniaze na reklamu ,material ,
vytvorenie webu ....
Príspevok nesmieš použiť na nákup tovaru a materiálu, pretože ho budeš ďalej predávať. Ale pokiaľ viem reklama je oprávnený výdavok. Aj zriadenie telefónnej linky /mesačné poplatky už nie/, zriadenie web stránky je OV, ale poplatky za web už nie.....
0 0
oklalkop oklalkop

oklalkop je offline (nepripojený) oklalkop

pokial ma pamet neklame,, tak pri obhajobe ma odbyli- ze reklama nieje opravnena polozka ,, a k webu-vytvorenie,, len tolko -ze nemuozem a end ...ziadna rada nepadla ,, tak lutujem.......
do nakladov som si dal i prenajom dielne....,,napisal som iu
na dedovu garaz ....,, som mal pocit ,, ze od rodicov si nemuozem prenajat izbu ....,,muozem<<?>>,,asi som mal cekovat viac ......,,a mozno to poide zmenit ....,,nerad by som mal potom daake tete mete....
prispevok mi už schválili..........výroba bižuterie....,, .....i tak sa daa ....
Naposledy upravil oklalkop : 20.06.09 at 15:50
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Normálne ti radím, vys... sa na to. Ja som na UP premarnil tiež asi 5 mesiacov a nakoniec mi to tiež nedali. Bohovska podpora podnikania. Po prve: pracovnicky na uradoch su lenive, zakoplexovane a vedia robit naozaj len to co maju pisane v naplni prace. Po druhe: Nieje to podpora podnikania, ale pripravovanie ta na birokraciu. Po tretie: Chod prec odtial pozicaj si tolko kolko potrebujes z banky (na meno rodicov) a zacni podnikat. Ak si veris, že to dokažes a mas nejaky plan ako profitovat tak bude dobre. Inak do toho ani nejdi. Ale asi je jedno ci pohoris s pozickou, alebo na UP, pretože potom ak ti daju dotaciu sa 2 roky tam nemožes prihlasit. Co znamena že musis platit 2 roky zdravotku a 1 rok socialku. Co ta vyjde zhruba tak ako splatky na pozicku. Je to tažké, ale stále sa niečo dá spraviť aby sa veci urýchlili. Len pri niektorých je vyššie riziko. Ale o tom to celé je, risk, alebo zisk
0 0
nana134 nana134

nana134 je offline (nepripojený) nana134

ahoj,tak to si ma moc nepotesil.Ja som momentalne nezamestnana,ale nie som evidovana na urade prace.Planujem tiez si zalozit zivnost,takze by som sa chcela zaevidovat na urade prace.Prenajimam byt,myslis,ze mam sancu dostat dotaciu od statu pri zaciatku podnikania?Momentalne si platim dobrovolne zdravotne poistenie,ale chcela by som si zalozit sekac,ale bohuzial peniaze na to nemam.Odkial si,ak sa smiem spytat.Ja som z BA.Drzim Ti palce,nech Ti to vyjde.
0 0
evka.ba evka.ba

evka.ba je offline (nepripojený) evka.ba

Ja už na ten kurz čakám viac ako pol roka. Najlepšie na tom je, že som sa naň prihlásila v septembri minulého roka. Namiesto kurzu ma pozvali len na testy, ktoré som spravila a mám osvedčenie. Žiaľ som hneď potom ochorela a keďže na úp boli medzi tým personálne zmeny, moja zložka so žiadosťou o príspevok zmizla. Takže po novom musím absolvovať kurz o ktorom netuším, kedy bude. Najlepšie že dôvod, prečo ma nezaradili na kurz ktorý bol minulý mesiac že sa mi nevedeli dovolať.... Som veľmi znechutená z celého postupu....a hlavne prístupu.
0 0
janulka2107 janulka2107

janulka2107 je offline (nepripojený) janulka2107

som vydata mam tri deti
ahojte ja som na toto cakala 7 mesiacov, nastastie mi prispevok dali, ale musela som 2krat na testy, 2krat na obhajobu, absolvovat 3 tyzdnovy kurz ABC podnikatela a po 7 mesiacoch mi dali dotaciu...poradim, kaslite na nu, este raz by som to nikdy nerobila, zacala by som radsej bez dotacie....a este min. tyzden som bola u nas na urade a kamoska mi povedala, ze dotacie su pozastavene...niet LOVE..PEKNY DEN
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať