Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
m.hladka Pozri príspevok
Dnes už manžel kúpil hotové parené lekvárové buchty, takže pripravím len čokoládu na poliatie, a je to!

P.s.:
škoda, že v tejto téme nie je namiesto súhlasu - "mňam".
Ja by som brala aj ham - ale naozajstné .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
Ja som včera večer varila na dnešnú obedovečeru ........lečo s kuracími prskami , cestovina , hrášková polievka so závarkou , palacinky s tvarohom /šľahačka ,čokoláda/

Dnes budem mať pokoj .
Zitka, naozaj som neodkukala . Ale najradšej by som si dala : halušky bryndzové s domácou zabíjačkou, k tomu lečo s prsíčkami a zajedala by som máčankou.

No ja dnes budem na rodinu závistlivo pozerať a napchávať sa ovsenými vločkami zaliatymi sójovým mliekom.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nebezpecne citat tuto temu... hlavne ked mi uz skrka v bruchu...

zo vcera nam ostal salat coleslaw bez majonezy ci ineho "dobielenia" ... len co k tomu? asi daco rychle z panenky alebo vyprazany syr bez inej prilohy...

a tu polievku z bielej fazulky urobis ako?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
dnes som sa pracovným veciam začala venovať až neskôr, venovala som sa dobrému jedlu
Hovädzia polievka s riadnym kusiskom hov. krku a diviačie stehno na kyslo a rohlíková knedla
Mali ste vidieť muža , nič nehovoril len "tlačil" - ledva stíhal stretnutie s klientom .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Viete čo je na varení také nedocenené? Ten čas. Venujete sa príprave takmer pol dňa a v bruchách to zmizne za pol hodinu.... a po vašej námahe ani znamenie nezostane - len ak dobrý pocit, že si pochutili.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Bionda Pozri príspevok
dnes som sa pracovným veciam začala venovať až neskôr, venovala som sa dobrému jedlu
Hovädzia polievka s riadnym kusiskom hov. krku a diviačie stehno na kyslo a rohlíková knedla
Mali ste vidieť muža , nič nehovoril len "tlačil" - ledva stíhal stretnutie s klientom .
A pot z čela si mu nemusela utierať??
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
keby len tažko sa mu aj odchádzalo ešte chcel "nakukávať" do hrnca
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bionda Pozri príspevok
Viete čo je na varení také nedocenené? Ten čas. Venujete sa príprave takmer pol dňa a v bruchách to zmizne za pol hodinu.... a po vašej námahe ani znamenie nezostane - len ak dobrý pocit, že si pochutili.
a keď sa aj ten dobrý pocit vytratí, zamyslíte sa a poviete si, veď som dnes nič nerobila? výsledok nie je
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Marína Pozri príspevok
Veronika, neviem presne akú myslíš, ale kapusta sa dá vykvasiť do suda, po jej vykvasení sa naloží do pohárov, uzavrie a chvíľku sterilizuje, len tak, aby chytili vrchnáky. Po celý rok má rovnakú kyslosť, takže ju nemusíš premývať. Aj odborná literatúra tak doporučuje, že by sa mala naložiť do pohárov a nenechávať v sude, kde stále kvasí. Ja na jeseň dávam vykvasiť kapustu 2x. Prvú várku po vykvasení dávam do pohárov, druhú nechávam v sude. Najprv konzumujeme zo suda. Tá z pohárov má tú výhodu, že aj v lete je ako po čerstvom vykvasení. Šťavu tiež dávam do pohárov a krátko, do uchytenia vrchnákov, vysterilizujem, pretože ju potrebujem na http://www.porada.sk/t87256-macanka.html
Sudovú kapustu robievame, ale už sme spapali. Počula som, že robia aj do 4 l pohárov (alebo 5 l), čiže v malom. Ale už som tu niečo našla, takže vyskúšam. Potom sa pochválim.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Darina1234 Pozri príspevok
Tie vajičkove halušky nepoznam, ak možeš napiš postup
Ja ich robím takto: Na masti opražím nakrájanú cibuľu, papriku a na kúsky pokrájanú slaninu, prípadne šunku. Keď už je slanina opečená a cibuľa a paprika chytajú farbu hodím do toho uvarené, ešte horúce halušky, dobre premiešam a vylejem do toho rozhabarkované vajíčka, miešam aby vajíčka boli tuhé tak akurát. Soľ a korenie podľa chuti a k tomu nejaký šalát. Takto zlikvidujem aj halušky alebo hocijakú cestovinu z ak zostala z predchádzajúceho dňa.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám otázku, robila som rezne na plechu v rúre.
Teraz mám doma karfiol a dala by som si aj obaľovaný. Ale predstava, že stojím pri panvici a vyzmážam a vysmážam ma vôbec neláka. Tak ma napadlo, že by som to skusila šupnúť obalené do rúry. Len neviem, ako to skončí...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku, robila som rezne na plechu v rúre.
Teraz mám doma karfiol a dala by som si aj obaľovaný. Ale predstava, že stojím pri panvici a vyzmážam a vysmážam ma vôbec neláka. Tak ma napadlo, že by som to skusila šupnúť obalené do rúry. Len neviem, ako to skončí...
Vyskúšaj a podeľ sa s nami o skúsenosť .To by aj mňa zaujímalo , ako sa to upečie .
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja som to robila v sobotu a karfiol bol super. Len ho treba raz-dva razy pootáčať.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Prekladané zemiaky s kuracími prsíčkami a syrom.

Postup:
1. rad na krúžky nakrájané zemiaky (zemiaky nepredváram, robím zo surových,lepšie to chutí)
2. rad - kuracie prsia, naklepané, okorenené(čierne korenie,vegeta), rýchlo opiecť z oboch strán na oleji
3. rad - zemiaky

-všetko zaliať smotanou ( ja do nej zvyknem pridať sol, korenie, vegetu, podľa chuti pomiešať a tak zaliť zemiaky.)

- prikriť alobalom a šup s tým do rúry, asi za takú hodinku je to hotové, potom posypať vrch strúhaným syrom, poprekladať dobre prerastenou slaninkou a znovu šup do rúry a nechať zapiecť do chrumkava,
- k tomu nejaký šalát, alebo kyslú kapustu a pod.

Takže už sa to pečie a ja môžem hodinku relaxovať na porade.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zita5 Pozri príspevok
Vyskúšaj a podeľ sa s nami o skúsenosť .To by aj mňa zaujímalo , ako sa to upečie .
vyskúšané, upečené, zjedené

no, nie je to samozrejme úplne také, ako vysmážané. Ale dalo sa, pochvaľovali si aj chlapi - dokonca som pôvodne myslela, že ostane trošku aj na zajtra - bola som naivná

Takže moje resumé: aj nabudúce budem robiť karfiol, rezne, fašírky ... v rúre na plechu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
andreaS Pozri príspevok

a tu polievku z bielej fazulky urobis ako?
Ak sa ZEvina nenahnevá a napíše svoj recept ...napíšem, ako varím ja fazuľovú, alebo šošovicovú polievku

Namočenú fazuľu /šošovicu/ ...vodu vylejem, dám variť do čistej vody, pridám bobkový list, celé korenie, čierne korenie, lyžičku soli....varím v kukte asi 20 minút / niekedy viac - záleží od veľkosti fazule /...vody nesmie byť veľa...tak akurát.....ak je fazuľa uvarená, pridám rozhabarkované mlieko asi s 2 lyžicami hl.múky, vegetu, šľahačkovú smotanu a mlieko podľa potreby ....čakám, kým polievka hodí "klokoč" .... medzitým si opražím cibuľku, pridám červenú mletú papriku, odstavím / nesmie byť dlho na ohni, potom paprika zhorkne /... premiešam spolu s polievkou...nechám prevariť a polievka je uvarená...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku, robila som rezne na plechu v rúre.
Teraz mám doma karfiol a dala by som si aj obaľovaný. Ale predstava, že stojím pri panvici a vyzmážam a vysmážam ma vôbec neláka. Tak ma napadlo, že by som to skusila šupnúť obalené do rúry. Len neviem, ako to skončí...
Šupni obalený karfiol do fritézy a máš po probléme, budeš ho mať krásne rovnomerne osmažený.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Olice Pozri príspevok
Šupni obalený karfiol do fritézy a máš po probléme, budeš ho mať krásne rovnomerne osmažený.
no to vieš, ja som strašný konzervatívec a tak nevlastním ani fritézu, ani mikrovlnku. Dokonca ani rychlovarnu konvicu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
alla66 Pozri príspevok
Ak sa ZEvina nenahnevá a napíše svoj recept ...napíšem, ako varím ja fazuľovú, alebo šošovicovú polievku

Namočenú fazuľu /šošovicu/ ...vodu vylejem, dám variť do čistej vody, pridám bobkový list, celé korenie, čierne korenie, lyžičku soli....varím v kukte asi 20 minút / niekedy viac - záleží od veľkosti fazule /...vody nesmie byť veľa...tak akurát.....ak je fazuľa uvarená, pridám rozhabarkované mlieko asi s 2 lyžicami hl.múky, vegetu, šľahačkovú smotanu a mlieko podľa potreby ....čakám, kým polievka hodí "klokoč" .... medzitým si opražím cibuľku, pridám červenú mletú papriku, odstavím / nesmie byť dlho na ohni, potom paprika zhorkne /... premiešam spolu s polievkou...nechám prevariť a polievka je uvarená...
alla66 moja svokra po jednom takom varení strukoviny maľovala kuchyňu.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Melnick Pozri príspevok
alla66 moja svokra po jednom takom varení strukoviny maľovala kuchyňu.
Mala som asi 19-rokov a vtedy kuchty išli do "módy" nedeľný obed v jednom hrnci,najprv polievka potom druhé. Mama bola v nemocnici a my s otcom sme varili, asi sme dali zle tesnenie a polievka skončila na plafone. Večer prišiel môj frajer a otec mi hovorí "Ponúkni mu tej plafonovej polievky"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať