Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
marhuľové a čučoriedkové guľky zo zemiakového cesta, posypané makom, event. tvarohom, poliate maslom, mňam.
10 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tekvicový prívarok, mäsko na šťave.
10 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes bryndzová polievka, lečo bez mäsa a špaldový čerstvý chlieb.
10 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Cukina ešte rodí, tak dnes vysmážaná v cestíčku so zemiakmi. A k tomu paradajkový šalát.

A k poobedňajšiemu vyorávaniu zemiakov dva slané koláče. jeden z lístkového cesta s tvarohovo-syrovou plnkou a druhý - zemiakové pagáče
10 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Sú to makové rezy /nízkotučné/ z mmb.
300 g uvarených zemiakov, 200 g hnedého cukru, 1 PL medu, 3 čerstvé vajcia, 100 g mletý mak, mletá škorica, citr. kôra, 80g krupice /detská, hrubá pšeničná, ja som dala špaldovu krupicu/, 1 PDP, marhuľový džem.
Žĺtka s cukorm a medom vymiešať do penista, pridať krupicu zmiešanú s PDP, vychladnuté nastrúhané zemiaky, asi 1-2 KL škorice, citr. kôru. Bolo to dosť husté, tak som pridala aj trošku teplej vody. Nakoniec vmiešame sneh z bielkov.
Plech vymastíme /akurát tu je ten tuk / a vysypeme múkou alebo strúhankou.
Dala som na normálny plech, je to také nižšie, po upečení pozdĺžne prekrojíme na 2 diely a spojíme marhuľovým lekvárom.
Hotový môžete posypať cukrom, ale sladký je dosť aj bez posýpky.
Je výborný. Dobrú chuť
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 25.04.10 at 13:25
Snímek 031.jpg  
Snímek 032.jpg  
1/1
9 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

A je to...všetko naraz
Zemiaky povalam v oleji, vegete a paprike, poukladám ihly so" všeličím" a šup do rúry. Výsledok ?....chutilo
verim, že som vás inšpirovala...
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:39
9 0
janka marenistakova janka marenistakova
Pečienka s jablkami - dve až tri veľké cibule pokrájané na mesiačiky popražiť do sklovita, pečeň / do 1 kg / pokrájanú ako máte radi, ja na dlhé rezance, preliať vriacou vodou / bude skôr uvarená / , dať na horúci podklad , pražiť, stále miešať a zároveň pridať 1 na tenké mesiačiky nakrájané jablko, podusiť o vlastnej šťave, zaliať vodou tak do polovice ,dusiť, koniec 1 kečup, podľa toho koľko chcete šťavy, vegeta, mleté čierne korenie, trošku mletého cesnaku a majorán pomrvený medzi prstami a trošilinku oregana. Ja to robím takto už roky, u sestry na zabíjačke - jej svokor nikdy v živote nevzal do úst pečienku a tejto sa nevedel dojesť , u nás takisto, zjedia to aj deti, jednoducho je to môj overený rodinný recept. Dobrú chuť!
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Losos je ozaj delikatesa Ten cesnačik nebol skoro ani cítiť, dala som aj kúštik zázvoru. Pod zemiaky pórik a trošku rozmarínu navrch.
Všetkého opatrne, len rybku som musela skôr vybrať, lebo zemiakom dlhšie trvalo, kým boli mäkké.
Snímek 006.jpg  
Snímek 007.jpg  
1/1
9 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A toto sú moje bagetky aj so žemličkami, ktoré pečiemKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímka0143.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  41.4 KB
9 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mascarpone? Jednoducho. Pockaj, uz som to viackrat pisal, pohladam a supnem sem:

Urobit mascarpone. V dvoch hrncoch na pare udrzovat smotanu na 82-87*C asi 15 minut, pridat kavovu lyzicku kyseliny citronovej, ked sa zrazi scedit cez utierku. Nesmie vriet. Pri 82*C ma viac tvarohovu chut, ked sa ide s teplotou vyssie (do 87*C), tak ma viac maslovu chut. Z litra smotany vyjde asi pol litra syra. Srvatku mozno pouzit do niecoho nakyslo. No a z mascarpone urobit najrychlesiu plnku do zakuskov: mascarpone, vajecny liker, citronova kora, vanilkovy cukor. Mixer zvrtne a plnka je hotova. :-)

Este pozriem, ci nemam nejaku fotku.
9 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Tak ja dnes idem variť:Kyslú polievku z fazuľových strukov,restované kuracie pečienky s ryžou a paradajkovým šalátom.
9 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja dnes tiež budem robiť restované pečienky, ale príloha bude žemlička a kyslá uhorka.
9 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Potrava pre sarkana pripravena, teraz cakam, kedy vrazi do dveri.

9 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Kukla som do chladničky, treba zlikvidovať všetko, čo sa pokazí behom 3 týždňov, tj. zeleninu a mliečne výrobky, vajcia.... takže: karfiol ala mozoček, zemiaky.
A rozmýšľam, čo zo zelerom, včera bol v hlavnom chode, dnes ešte asi spravím zelerovo-mrkvovú nátierku.
Zdenka, vyskúšaj zo zeleru urobiť hranolky )) alebo lupienky-super jedlo, či maškrta a nepriberá sa z toho, keďže zeler neobsahuje škrob.
Daj vedieť, ako Ti to chutilo, myslím, že iné hranolky robiť už viac nebudeš )
ak by si chcela zeler na šalát, pridaj do nastrúhaného med + cesnak, alebo
zeler+jablko+CESNAK+trošku majolky, vhodné aj ako nátierka na jednohubky.
Naviac, zeler je liečivo na choré obličky a celý močový trakt
9 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes som nevarila. Včera sme boli v Stupave na "den zelá", jedli sme tam samé "zdravé" jedlá: pečienky, placky, pečenú klobásu, burčiak... a tak nám doma zostal skoro celý obed - grilované kura, rezne, opekané zemiaky, ryža, slepačí vývar s pečeňovými haluškami a ešte aj bobovicová spolievka s údeným mäsom a rezancami zo soboty. Zostalo ešte aj na večeru.
9 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som včera robila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=960
Nedala som rajčiny, ani salámu, zato na spodok pokrájané 2 veľké cibule, a bolo to mňamkové.
Keby ste si to chceli vyskúšať, dajte do väčšej nádoby, dosť štavy pustí a potom kvapká mimo jenskú misu.
9 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...dnes som sa rozhodla, že zajtra bude na večeru ryba - na plech dám "grilovací" alobal na to pokrájané zamiaky, osolím, dám rascu na to podkovičky ryby /sladkovodná, ulovená manželom/, frknem oleja, na rybu dám koreniny /podľa chuti a možností špajze/. Zabudla som - do zemiakov primiešam mrazený hrášok a kukuricu a po bokoch nakrájam na pásiky papriku. Všetko to prekryjem tým grilovacím alobalom, utesním a budem piecť 15 - 20 minút.
Recept bol na nete, je mnou vylepšení a prispôsobený. Už sa teším na rybku!
9 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bol vysmážaný karfiol, varené zemiaky a k tomu buď šalát alebo tatarka. Ja som si dala tatarku na šalát /.... a Febichol /
9 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes kapustová polievka, cesnakové lángoše
9 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
raňajky :slaninovo -syrová pletenka podľa receptu z internetu

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  slaminovo -syrová pletenka.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  52.5 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  slaninovo-syrová pletenka 2.jpg
Zobrazení: 58
Veľkosť:  54.4 KB

Obed: moja obľúbená plnená kapusta / na východe holubky/

Večera: ak si moja polovička nerozmyslí pozvanie, tak pečená hus, kapusta, lokše
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať