Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vianočná opečená klobása, smažená cibuľka, horčica chlieb
IMG_3374[1].jpg  
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronikasad Pozri príspevok
tej zeleniny a zemiakov sa mi tiež tam zdá do 4 lt vody veľa ...
Veď vyskúšaj, manželka to takto varí.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kelova polievka;fasirka v kelovom liste s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

osky Pozri príspevok
kelova polievka;fasirka v kelovom liste s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom
MŇAM
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

osky Pozri príspevok
kelova polievka;fasirka v kelovom liste s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom
Ja si už týždeň chutím na kelový prívarok s fašírkou, inšpirovala si ma, díky.
Plada
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
plada Pozri príspevok
Ja si už týždeň chutím na kelový prívarok s fašírkou, inšpirovala si ma, díky.
Plada
aj Ty si mňa inšpirovala, tiež si budem chutiť, ale neviem či týždeň.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, cestovinový šalát a jogurtom a zeleninou
(a bolo slniečko, obrázok je pekný)
DSC00103.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Mliečna ryžová polievka, šišky s džemom, čaj
DSC00104.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
To dnes, okrem mňa, nikto neobedoval? Je pôst?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pražené špagety
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dáša_ Pozri príspevok
Pražené špagety
Tak toto som ešte nerobila. Dáš recept?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

erzet Pozri príspevok
To dnes, okrem mňa, nikto neobedoval? Je pôst?
Dávam 100 bodov za tie vyfotené obedy. Ja si ťa vždy predstavujem ako Funesa v tom filme Krídielko alebo stehienko, lenže on bral do toho čarovného saka vzorky jedál. Ty prídeš, položíš podnos s obedom na stôl a fotíš. Predstavujem si pohľady okolosediacich . Nemá to chybu, opováž sa s tým prestať .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kazu Pozri príspevok
Tak toto som ešte nerobila. Dáš recept?
Pražené špagety

Vždy v nedeľu, ke´d máme kuracie prsia, tak malý kúsok z nich nakrájam na tenké rezance a zalejem sojovkou.
Potom zvyčajne v pondelok (no včera sme nestíhali doma) robím pražené špagety.
Na tanier na primerane dlhé kúsky nalámem nevarené špagety, buď si na tenké rezance nakrájam zeleninu, alebo ako dnes, požijem mrazenú (dnes to bola nejaká thajská zmes na wok) - tú prudko rozmrazim preliatim vriacou vodou.

Na panvici rozohrejem olej a najskôr veľmi prudko opečiem tenké rezance z kuracích pŕs, vyberiem a dám na tanier. Do rovnakej panvice dám prudko orestovať rezance zeleniny. Za 2-3 minútky ich dám na tanier k masu. Ak už nie je na panvici dosť oleja, tak pridám, poriadne rozohrejem a dám nalámané nevarené špagety - chvíľu ich opekam a potom po troške prilievam vriacu tekutinu (dnes to bol zvyšok polievky, inokedy voda). Premiešavam, podlievam, prilejem sojovku, prípadne nejakú inú omáčku. Ide to celkom rýchlo, špagety skúšam, odhadom cca 5-7 minút. Samozrejme, tekutinu treba dolievať, premiešať a ochutiť podľa zvyklostí. Keď sú cestoviny mäkké, tak do panvice vrátim z taniera osmaženú zeleninu a mäso - podľa možnosti bez tuku na spodu. A je hotovo.

Podobne pražím aj ryžu, ale už uvarenú. Tam ale ešte po zelenine na prudkom ohni smažím dve vajíčka na také veľké halušky.

Dobre vyzerá, ak je v zelenine niečo farebné, napríklad červená paprika...

Recept je vlastne orientačný - niekde som o tom čítala, zvyšok som si vymyslela.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

abel Pozri príspevok
Dávam 100 bodov za tie vyfotené obedy. Ja si ťa vždy predstavujem ako Funesa v tom filme Krídielko alebo stehienko, lenže on bral do toho čarovného saka vzorky jedál. Ty prídeš, položíš podnos s obedom na stôl a fotíš. Predstavujem si pohľady okolosediacich . Nemá to chybu, opováž sa s tým prestať .
ja ho podozrievam, že to robí preto, lebo takto mu kuchárky vždy na tanier vyberú to najlepšie a najkrajšie
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erzet Pozri príspevok
Kapustová polievka, cestovinový šalát a jogurtom a zeleninou
(a bolo slniečko, obrázok je pekný)

a tuším sa ti triasli ruky než si prišiel s podnosom k stolu
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
erzet Pozri príspevok
To dnes, okrem mňa, nikto neobedoval? Je pôst?
Ako dobre, že ty to máš navarené každý deň?
Ja dnes zbytky z nedele.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
abel Pozri príspevok
Dávam 100 bodov za tie vyfotené obedy. Ja si ťa vždy predstavujem ako Funesa v tom filme Krídielko alebo stehienko, lenže on bral do toho čarovného saka vzorky jedál. Ty prídeš, položíš podnos s obedom na stôl a fotíš. Predstavujem si pohľady okolosediacich . Nemá to chybu, opováž sa s tým prestať .
Ďakujem. Chodím na obed o cca 11:45, to som tam už sám. Sem tam dvaja, traja a tak im vysvetľujem, že to nie je na obrázkové menu jedálnička. Už som bol upodozrievaný, jednou poraďáčkou, že na iné nemyslím ako na jedlo. Nerobím to kvôli jedlu. Robím to pre zábavu a kvôli vám. Veď jednoduchšie by bolo sadnúť si zjesť a ísť. Myslím aj na iné príjemné veci.
Myslím, že kuchári a kuchárky o tom nevedia.
Naposledy upravil erzet : 15.12.09 at 20:17
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To kde robis, ked uz v tomto case si na obede sam? To mas nejakych vyhladovanych kolegov. Ozaj, tie lubostne listy su chutne, robila som polovicu s kokosom a druhu s orechami, ale celkom dokopy stacia 4 bielka a to ostatne primerane menej, trochu je s tym prace, ale stoji to za to.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kde robím je tajné, pod trestom smrti. Vo firme je nás 100. Od kedy sme dostali "gastráče" tak nás chodí na obed maximálne 10 - 20. Obed sa vydáva od 10:00 do 12:00. Väčšinou chodia na obed o 10:00. Chodí k nám pár dôchodcov, pár cezpoľných (z iných firiem), ale to sa za pol hodinu prestravuje a naša "závodka" bola stavaná na veľa stravníkov. Dodám foto. Večer.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
tetrisss Pozri príspevok
To kde robis, ked uz v tomto case si na obede sam? To mas nejakych vyhladovanych kolegov. Ozaj, tie lubostne listy su chutne, robila som polovicu s kokosom a druhu s orechami, ale celkom dokopy stacia 4 bielka a to ostatne primerane menej, trochu je s tym prace, ale stoji to za to.
Šikuľka, áno tej plnky je hodne a ten nápad z orechmi možno makom je dobrý. Vravel som, že je to trochu pracné, (vlastne som vravel že je dosť makačka, ale šikovná gazdiná), ale dobré.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať