Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Obrátená babka
Cibuľu nakrájame, dáme usmažiť na masť, pridáme pretlačený cesnak, knedľu pokrájame na kocky a dáme usmažiť na cibuľu a cesnak. Rozhabarkujeme vajcia, zalejeme, keď sa prismaží obrátime to a obrátenú babku dosmažíme. Babku švacneme na dusenú kapustu čo nám zostala a zjeme. (poradila kolegyňa)

Dubnické hady
Urobíme obyčajné, ale redšie, haluškové cesto, preosejeme cez haluškár tak, že sa vytvoria dlhšie halušky, ako dážďovky, tzv hady, premiešame s dusenou kapustou, navrch dáme smaženú cibuľku, na to kečup, aj hady majú krv a zjeme. (vymyslel som ja)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vyssie ma niekto nalakal na huspeninu. Koza z Ferda a dve nohy z FIlipa sa uz varia spolu s bobkovym listom, korenim a cesnacikom. O dve hodiny nalejem do misiek a mraz mi dokonci veceru. Domaci chlebik kysne, syr sa maca v soli, dnes sa alabutky nepecu. :-)

Polievku si urobime k huspenine ovarovu so srvatkou, trochu feferonky, bazalky a prasacie hody sa mozu vecer pri pohari slivovice a osmahnutej sviecke zacat.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Erzet, dnes mas post?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dnes som bol v Blave, v práci som si na dnes objednal Segedínsky, už je tam. Na zajtra obed nemám objednaný, verím že ich uprosím. Obedoval som až večer v Dubnickej reštike a nechcite odo mňa aby som tam šaškoval s foťákom. Mal som Tirolský mix
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

erzet Pozri príspevok
Dnes som bol v Blave, v práci som si na dnes objednal Segedínsky, už je tam. Na zajtra obed nemám objednaný, verím že ich uprosím. Obedoval som až večer v Dubnickej reštike a nechcite odo mňa aby som tam šaškoval s foťákom. Mal som Tirolský mix
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Tirolský mix je na strane 11
Pri návšteve Dubnice tú reštiku doporučujem navštíviť. Dávam si aj Pikantné toasty (na strane 4), je to ako predjedlo, ale je toho aj tak dosť a potom sršíte nie vtipom, ale ohňom.
Naposledy upravil erzet : 11.02.10 at 07:27
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Obrátená babka
Cibuľu nakrájame, dáme usmažiť na masť, pridáme pretlačený cesnak, knedľu pokrájame na kocky a dáme usmažiť na cibuľu a cesnak. Rozhabarkujeme vajcia, zalejeme, keď sa prismaží obrátime to a obrátenú babku dosmažíme. Babku švacneme na dusenú kapustu čo nám zostala a zjeme. (poradila kolegyňa)

Toto mám veľmi rada. Keď mi ostane knedľa, vždy ju využijem presne takto.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Dnes bola kuracia pečeň v rúre, len s chlebíkom a cviklou.
Zajtra sa chystám na kurča na moravanke so zemiakovou knedľou.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes bola pizza v pizzatérii, aj to je dobre, ak sa nemusí stáť pri šporáku, ale len nie často.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Žabinka Pozri príspevok
Obrátená babka
Cibuľu nakrájame, dáme usmažiť na masť, pridáme pretlačený cesnak, knedľu pokrájame na kocky a dáme usmažiť na cibuľu a cesnak. Rozhabarkujeme vajcia, zalejeme, keď sa prismaží obrátime to a obrátenú babku dosmažíme. Babku švacneme na dusenú kapustu čo nám zostala a zjeme. (poradila kolegyňa)

Toto mám veľmi rada. Keď mi ostane knedľa, vždy ju využijem presne takto.
Hm, to môže byť celkom fajn. skúsim.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

[IMG][/IMG]
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

dnes na obed nebol čas o 3 som dojedla brokolicovu polievku este od nedele
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Slepačia polievka s rezancami, Pečené kuracie stehno, plnka, dusená ryža, uhorka
DSC00136.jpg  
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Vyzerá tá huspeninka výborne, dala by som si. Asi pôjdem kúpiť paprčky a navarím si tak len málo pre seba, zo tri misky.
Plada
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme červenú kapustovú polievku, vyprážaný syr, zemiačky a tatársku omáčku.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Vyprážané šampióny, zemiaky varené, tatarská omáčka.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Skor na večeru

ja robím vepřo-knedlo-zelo

toto jedlo ma nikde a nikdy nesklamalo !
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

bolonska fazulova polievka s cestovinou, plnene vyprazane sampiony, zemiaky, zavarane hriby
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kym budu sampiony
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.porada.sk/t130921-p2-co-s...ml#post1295433
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať