Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes bol rýchly obed cigánska pečienka z pácu, zemiaky, kvasáky.
Teším sa na večeru. Vyskúšam parný hrniec, čo som dostala od detí. Nová zeleninka - mrkva, petržlen, karfiol, kalerábik, zelené lúsky, hrášok, brokolica, kukurička, na to volské oko a nové zemiačiky. Jáááj, ja zeleninku môžem!
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
2009 Pozri príspevok
Bolo to iné. a to som chcela. vďaka
Raz som jedla u mojej švagrinej špenátové halušky so syrovou omáčkou. Mňam! Aj som si ten recept niekde napísala (na tú omáčku - tri druhy syra). Teraz si mi ich pripomenula, musím nájsť ten recept, alebo jej zavolať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja dnes uhorkový šalát, mäsko na spôsob gulášika- divina, hovädzina, bravčovina+ chilli a zemiaky varené. Ešte aj naša nástka jedla- inak guláš ako polievku vôbec nezje!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Hurá!! Už viem, čo je to kurča pod perinou, keď prídem domov, určite vyskúšam, recept mám skopírovaný...
Nemáte niekto recept na zapekané šalátové uhorky? Vraj sú výborné so strúhaným syrom a kyslou smotanou, na vrchu posypané nejakými bylinkami? Známa mi rozprávala, že to jedla v Rakúsku, že to predávajú vo Viedni v stánkoch na ulici. Pýtala som sa jej, či to nebol baklažán, alebo cuketa, ale tvrdila mi, že to boli uhorky...
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Dnes bude prívarok z luskov zelenej fazulky, k tomu volské oko a čerstvý chlebík..mnam
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dneska zemiaková omáčka s volským okom a chlebom,
alternatíva č. 2 - pečené kuracie stehná s ryžou
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja som dnes volako nie a nie napad a nakoniec som uvarila slepy gulas s vela zeleninou / paprika, paradajky a k tomu kelovy privarok a bravčove mäso, lebo su doma obidvaja chlapci a tak isto budem musiet aj niečo na zajtra, ale budem čerpať info odtialto/ bezmäsite - sladke/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JA dnes idem variť - študentské rezne ,zemiakové pyré , paradajkový šalát ,polievka paradajková so syrovou lievankou .
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ja som včera robila zvyšný chlebík vo vajíčku s čerstvou zeleninkou (suchá večera, pretože na obed sme ešte dojedali mäsko z nedele) a dnes idem urobiť moje obľúbené cestovinky : cestoviny uvariť (klasika) a omáčka : na olivovom oleji speniť cibuľku, pridať papriku, paradajku nakrájané na kocky. Keď zelenina pustí štavu, pridať šampiňóny, prípadne šunku (čo máte doma a podľa chuti) a na koniec nahrubo postrúhaný hermelín. Ak zelenina pustí málo šťavy, dolievam ešte pred syrom trochu vody (cca 0,5 dcl). Chvíľu nechať, nech sa syr rozpustí a dochutiť soľou, bazalkou a pretlačeným cesnakom. Nakoniec zmiešať s cestovinou. Mňam, už sa teším.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zita5 Pozri príspevok
JA dnes idem variť - študentské rezne ,zemiakové pyré , paradajkový šalát ,polievka paradajková so syrovou lievankou .
To sú aké tie študentské rezne, prosím Ťa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Olice Pozri príspevok
To sú aké tie študentské rezne, prosím Ťa.
Vyprážaná diétna /Liptovská/saláma
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zita5 Pozri príspevok
Vyprážaná diétna /Liptovská/saláma
Ahá, občas aj to môže byť.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Slepačia polievka a hydinové rizoto. Čerstvý uhorkový šalát.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Baba, ale zemiaková so zakysankou
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
a čo takto dobré mäsové lasagne s paradajkovou omáčkou, nahusto posypané parmezánom a dobrý bešamel .... - keď si to vopred pripravím, tak zapiecť môžem aj na druhý deň, event. tesne pred podávaním- aby boli čerstvé. Doporučujem neprekladať jednotlivé pláty a nemusíte vôbec vopred variť, ale rovno také suché z krabice klásť - ak ovšem si neurobíte lasagne- cestoviny domáce- mňamky, to je ale dobrotka.
............... nuž a pomaly by mali ísť aj hríbonky a čo takto lasagne hrííííbové s bešamelom..... hurá, to zas bude mlsanie......
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Lasagne sú aj u nás veľmi obľúbené, niekedy zvyknem spodnú vrstvu namiesto lasagni dať penne(kratšie rúrky). Aj v kombinácii so špenátom sú výborné. Ja zvyknem na chvíľku cestoviny ponoriť do horúcej vody, ale len aby zvláčneli.
Naposledy upravil Marína : 01.07.09 at 18:25
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dnes bude vyprážaná cuketa, nové zemiaky a uhorkový šalát.
Môže byť?
Ako robíte tie lasagne? Nikdy som to nerobila. Dáte postup?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Slepačia polievka zo včerajška, údena krkovička, kyslá kapusta a domáca knedľa. Skutočne letná strava ale čo narobím, keď už od pondelka to odkladám a mojí sa toho dožadujú

Recept na lasagne by som tiež uvítala.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Marína Pozri príspevok
Lasagne sú aj u nás veľmi obľúbené, niekedy zvyknem spodnú vrstvu namiesto lasagni dať penne(kratšie rúrky). Aj v kombinácii so špenátom sú výborné. Ja zvyknem na chvíľku cestoviny ponoriť do horúcej vody, ale len aby zvláčneli.
Čo su tie lasagne? Ja som o takom jedle ešte nepočula.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ludula Pozri príspevok
Čo su tie lasagne? Ja som o takom jedle ešte nepočula.
to sú cestoviny, také plátky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať