Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

janaGT Pozri príspevok
to sú cestoviny, také plátky
ja si ich vyrábam sama: 300 g polohrubej múky, 3 vajcia, soľ, trochu vody,
spracujeme, rozdelíme na tri časti, pred vaľkaním necháme odležať pod miskou asi 30 minút
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dnes bude plnená paprika /už je naplnená v mrazáku / a paradajková omáčka. Teda rýchla večera, kým sa paprika uvarí, tak spravím omáčku a môžem vegetiť s nohami v lavóri...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Mňam... dala by som si dobrú plnenú papriku! U nás bude až na druhý týždeň. Tento rok mi paprika rastie dáko pomaly. Dnes som len sama - rýchla večera -hemendex s pórkovým šalátikom a tiež nohy v lavóri
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

U nás bola kuracia restovaná pečeň, hranolky, ryža, zeleninový šalát, a misa tiramisu...a... nohy do lavóra....dobrý nápad -to urobím namiesto druhej večere
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dnes bude vyprážaná cuketa, nové zemiaky a uhorkový šalát.
Môže byť?
Ako robíte tie lasagne? Nikdy som to nerobila. Dáte postup?

Ja ich robím nasledovne:
- urobím si bešamel - maslo, hladká múka, mlieko. Ešte do horúceho pridám celú kyslú smotanu, riadne rozmiešam. Ochutím bylinkami - čo mám, na čo mám chuť ....
- orestujem cibuľku, vložím mleté mäso (robím ich vo väčšej jenskej mise, používam cca 60 - 70 dkg mletého mäsa) a opekám. K tomu pridám asi 5 mrkiev - na tenšie kolieska pokrájanej, pridám oregano a dusím. Keď nemám deti doma, pridám aj šampióny (neľúbia ich....).

A idem vrstviť do misy:
- bešamel
- mäso
- postrúhaný syr
- lasagne
- bešamel
- mäso
..... na vrchu končím mäso a postrúhaný syr

Mňááám Dobrú chuť
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

pozrite videorecepty.sk, su tam vyborne spenatove lazagne, mam ich vyskusane.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera som robila Lečo s párkom, ryžu .....a dnes idem robiť zapekané cestoviny . A zajtra asi tú plnenú papriku , už aj ja som o tom uvažovala .
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
velmi sme si oblubili osviezujuci karfiolovy salat, mozno ho pouzit aj ako prilohu

Karfiolový šalát s kôprovým dressingom



Ingrediencie
1 karfiol, soľ, 1 väčší jogurt, alebo smotanu (možno aj pomiešať pol na pol)
2 strúčiky cesnaku, 4 vetvičky kôpru
(podľa chuti možno pridať trošku cukru, poprípade citronovú šťavu)
Postup prípravy
Karfiol uvaríme do polomäkka v osolenej vode.
Jogurt, alebo smotanu, zmiešame s prelisovaným cesnakom a posekaným kôprom.
Scedený a odkvapkaný karfiol rozoberieme na malé ružičky a zmiešame s pripraveným dressingom.
Najlepšie chutí vychladený. Po vychladení sa zvýraznia chute a možno ho ešte dochutiť.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Vypražaný syr, nové varené zemiaky, čerstvý hlávkový šalát.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

zemiakový prívarok s klobáskou..... mňaam
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dneska zeleninková polievka a bryndzové halušky
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

My sme mali dnes ryžové placky a opečené nové zemiačky s kyslou smotanou, alebo kto chcel aj zákvas.
0 0
Mancika Mancika

Mancika je offline (nepripojený) Mancika

Suroviny : 1 zelená paprika, 1 žltá paprika , 1 biela paprika , 1 červená paprika, 1 nakrájaná, očistená (na krúžky-ak je väčšia = na 1/2polkrúžky) mladá cukína , 2 rajčiny (ak nemáme = trocha kečupu ) , 2 cibule (na pol-mesiačky ) ,1 pol.lyžica oleja (len na vytretie jenskej misy ) ,150-200 g syr s modrou plesňou (Niva ) postrúhame na hrubo ,štipka vegety, 200g šampiňóny .
Postup : pokrájame si šampiňóny , krátko podusíme ( stačí 10 min. ) , uvedené suroviny pokrájame , jenskú misu vytrieme olejom, navrstvíme suroviny, (cibuľa, paprika, šampiňóny, cukína, paradajka - každú vrstvu posypeme vegetou , nesolíme ! -- syr Niva to nahradí ), šupneme do predom vyhriatej rúry ( ja mám el. Rúru = 180st.) na 20minút, potom vyberieme ,otvoríme a posypeme syrom, dáme zapiecť ešte na 10-15 minút -odkryté- kým sa nespraví zapečená doružova kôrčička . Podávame s udusenými mladými zemiačikmi posypané s petržl. vňaťkou... , ale kto má rád , môže s ryžou , oboje chutí VÝBORNE.........
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Na troche oleja opražiť nakrájané fazuľové struky, mierne podliať vodou, udusiť. Uvariť vajcia na tvrdo, nakrájať na kolieska.
Pekáč vymastiť olejom, vysypať strúhankou. Vrstva fazule, soľ, korenie, vrstva vajec, soľ,fazuľa, soľ, korenie, vegeta. Zaliať šľahačkovou smotanou, zapiecť v rúre - 20-30 minút. Príloha : varené zemiaky alebo chlieb.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alla66 Pozri príspevok
Andrejka, ako chutila polievka z plechovky???

Čakám, kto z rodiny urobí "dojížďáka" na slepačiu polievku a idem experimentovať s fazuľami v konzerve...daj info ♥
Dnes som varila fazuľovú polievku z konzervy....scedila som nálev, k fazuli pridala vodu, čierne a celé korenie, bobkáč, štipku soli, vegety, nechala 10 min. vrieť ...pridala šľahačkovú smotanu, zátrepku z mlieka a múky a na záver opraženú cibuľku s červ.paprikou....polievka bola o chvíľu uvarená a necítila som rozdiel...fazuľa ako fazuľa
nasledoval vyprážaný syr so šunkou, varené zemiaky, tatarská omáčka..na záver pohár pivka pre lepšie trávenie
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Fazuľu z konzervy používam pri príprave mäska na mexicky spôsob. Jedlo spestrí a zároveň zahustí.

Dnes na obed boli plnené rezne šunkou,syrom a paprikou, nové zemiačky s pažitkou a čerstvý hlávkový šalát. Zajtra? To isté - ostalo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja sa pochválim dnešnou večerou - včera sme sa vrátili z dovolenky. Obed som nejak zvladla a potom som vyslala chlapov k starej mame - rezne na večeru poslala aj pre mna

Super rýchla večera..
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ja mám tento týždeň do piatku o varenie postarané. Dostali sme za misu hríbov a keďže sme do piatku s dedkom iba sami dvaja, tak budeme mať hríbobvé hody. Polievočka s hríbikami a veľa zeleninky so strúhanou cestovinou, jeden deň hríby s krupicou a vajcom, druhý krát paprikáš s kolienkami, potom so zemiakmi na spôsob francuzskych a ešte zostane aj na hríbové škvarky.
Hríby 001.jpg  
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes hrášková polievka, pečené ryby, opekané zemiačiky, zaváraná cibuľka, baranie rohy.
A teraz sa môžem pustiť do zavárania dvoch bední marhúľ!
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Na obed ryžový nákyp - tak som dnes bola za najlepšiu mamu, tetu a krstnú a na večeru hríby s vajíčkom.

Zajtra spravím deckám dva plechy slaného cukinového koláča a uhorkový šalát so smotanou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať