Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Tweety Pozri príspevok
Mleté čierne korenie mi z toho vyšlo.
Myslel som že mčk je málo čoho koľvek
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dukátové buchtičky idem variť...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Plnenú papriku s knedľou sme mali z posledných zásob. No neviem, či aj tento rok budeme papriku zavárať.....
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

takúto ja mám svokru,
foto 430.jpg  
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maya1 Pozri príspevok
takúto ja mám svokru,
Fantastickú, nie ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som dnes varila super zelerovú polievku s krupicovými haluškami ,bravčové stehno na šťave /do šťavy som pridala strúhané zavárané uhorky/,slovenskú ryžu,uhorkový šalátik.

Vnukovi som upiekla autičkovú tortu k narodkám .Pri pohľade , že čo to je taká malá torta pre toľkých dospelákov , tak som prirobila ešte za plech rezov .
3 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

mňam, dobrá inšpirácia na pondelok. Takáto šťava a slovenská ryža - ideálna kombinácia. Len zelerovú polievku by som asi jedla sama.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maya1 Pozri príspevok
mňam, dobrá inšpirácia na pondelok. Takáto šťava a slovenská ryža - ideálna kombinácia. Len zelerovú polievku by som asi jedla sama.
Ty a vieš, že možno nie .Len im netreba povedať,čo to je .Takto som to spravila aj ja .
Nastrúhala som zeler na jemno , dala udusiť , podliala vodou , pridala soľ,dobrotku/vegeta bez glutamánu/,jednu vetvičku vegetky ,červenú papriku a nechala som to variť .Nakoniec som spravila zásmašku a dala do polievky.Pridal som petržlenovej vňate .K tomu som opiekla na kocky pokrájané rožky.

No a nepovedala som im aká to je polievka .Až keď ju veľmi chválili na čele s mojou svokrou,po dupľovaní som im prezradila , akú polievku jedli .Veľmi ju chváli a preto ju varím.
Moja svokra sa vyjadrila , že takú ešte nejedla a že v živote by si nepomyslela ,že zelerová je taká dobrá.

A dnes som zasa robila , ale na iný spôsob.
2 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

super, určite to aspoň na svojich vyskúšam, som zvedavá na reakcie...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes: hubovka, mňam.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Maya1 Pozri príspevok
super, určite to aspoň na svojich vyskúšam, som zvedavá na reakcie...
Určite budeš úspešná mám podobnú skúsenosť, a vyšlo to .
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ľahká reďkovková polievka, pečené bravčové a pečené zemiaky.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Maya1 Pozri príspevok
takúto ja mám svokru,

môj muž ma tu drgá: opýtaj sa či sa dotyčný nejde rozvádzať........
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

calawen Pozri príspevok
ľahká reďkovková polievka, pečené bravčové a pečené zemiaky.

tc..tc... ešteže tá ľahká reďkovková to zachráni ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

sote v zemiakovych plackach, plnena paprika, hovadzia polievka, paradajky, redkovka, pivo, vino, slivovica, bylinkovy caj, nejaky lahky a rychly kolac, asi makovo-jablkovy strudla alebo pudingovy s jogurtom a jahodami
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

hubatá Pozri príspevok
môj muž ma tu drgá: opýtaj sa či sa dotyčný nejde rozvádzať........
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

alabut Pozri príspevok
sote v zemiakovych plackach, plnena paprika, hovadzia polievka, paradajky, redkovka, pivo, vino, slivovica, bylinkovy caj, nejaky lahky a rychly kolac, asi makovo-jablkovy strudla alebo pudingovy s jogurtom a jahodami
Ma nesss...erkaj Alabut ! Z takej výživy nestojí chlapom ani golier na košeli. A za druhé by ma zaujímalo kde na to berieš euráče hmmmm ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
sote v zemiakovych plackach, plnena paprika, hovadzia polievka, paradajky, redkovka, pivo, vino, slivovica, bylinkovy caj, nejaky lahky a rychly kolac, asi makovo-jablkovy strudla alebo pudingovy s jogurtom a jahodami
hubatá Pozri príspevok
Ma nesss...erkaj Alabut ! Z takej výživy nestojí chlapom ani golier na košeli. A za druhé by ma zaujímalo kde na to berieš euráče hmmmm ?
Hm , ako vieš ..?????

Aj keď si myslím , že po takejto strave by sa mi ani stáť nechcelo ,.....taký mišung by asi misa poriešila ....myslím WC misa ...

A euráče ...neser sa , veď ja zo svojho dôchodku / do 2.000 € / ledva vyžijem ...

A rozmýšľam nad rašlami ,....
0 0
m.hladky m.hladky

m.hladky je offline (nepripojený) m.hladky

Dnes: šošovicová polievka, vyprážané morčacie prsia, zemiakové pyré a zeleninový šalátik.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Po dlhom čase rostli (o je prehlasované)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať