Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

Dnes som parila v parnom hrnci kuracie stehná s ryžou.
A ešte som zabudla:v domácej pekárni pečiem "jemný grahamový chlieb"
Naposledy upravil renkama : 06.06.10 at 15:27
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

renkama Pozri príspevok
Dnes som parila v parnom hrnci kuracie stehná s ryžou.
A ešte som zabudla:v domácej pekárni pečiem "jemný grahamový chlieb"
Nedeľný chlebík? Ako alabut? Keď sa nad tým zamyslím asi som v živote nedeľný chlebík nejedla. Vlastne ak pekárne nepečú v nedeľu na 100% Kto vie ako chutí?

0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

renkama Pozri príspevok
Dnes som parila v parnom hrnci kuracie stehná s ryžou.
A ešte som zabudla:v domácej pekárni pečiem "jemný grahamový chlieb"
Tak toto sme mali aj my, len menej zdravé.

Pečené plnené kurča + pečená plnka, ryža, broskyňový kompót. Polievka z chrbta kuraťa, jarná zelenina-mrkvička, petržlen, kaleráb, zeler, karfiol, hrášok a drobné pečeňové haluštičky. Zákusok - Koláčik s tvarohom a ovocím Nepiekla som na papieri ale vymastenom a hrubou múkou vysypanom plechu, tiež spodné cesto nevaľkala priamo v plechu, váľok sa mi nezmestí ale ide ho v pohode preniesť z dosky stočené na váľku. Ovocie som použila veľký marhuľový kompót pokrájaný na malé kúsky a sáčok mrazených čučoriedok, džem černicový.
IMG_3215.jpg  
IMG_3216.jpg  
IMG_3222.jpg  
IMG_3223.jpg  
IMG_3225.jpg  

1/1
7 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Evi to ste mali krásny obed. Normálne mi slinky tečú. Môj muž dnes varil podla nejakého Taliana a môžem povedať že sa mu to absolutne nepodarilo ani chuťovo ani pre oči..proste nemastné neslané.Dlho som nemala takú nejedlú nedelu. Zajtra sa u nás klepú rezne od rána do večera. To budem mať za odmenu.Tak.
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marína Pozri príspevok
Tak toto sme mali aj my, len menej zdravé.

Pečené plnené kurča + pečená plnka, ryža, broskyňový kompót. Polievka z chrbta kuraťa, jarná zelenina-mrkvička, petržlen, kaleráb, zeler, karfiol, hrášok a drobné pečeňové haluštičky. Zákusok - Koláčik s tvarohom a ovocím Nepiekla som na papieri ale vymastenom a hrubou múkou vysypanom plechu, tiež spodné cesto nevaľkala priamo v plechu, váľok sa mi nezmestí ale ide ho v pohode preniesť z dosky stočené na váľku. Ovocie som použila veľký marhuľový kompót pokrájaný na malé kúsky a sáčok mrazených čučoriedok, džem černicový.
Zaujal ma Evka tvar plnky , isto to najbližšie vyskúšam.Ja osobne neplním kura , ale tak v polovičke pečenia pridávam plnku na plech na miesta kde sa dá ....ale má fantastickú chuť z toho kuraťa .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zita5 Pozri príspevok
Zaujal ma Evka tvar plnky , isto to najbližšie vyskúšam.Ja osobne neplním kura , ale tak v polovičke pečenia pridávam plnku na plech na miesta kde sa dá ....ale má fantastickú chuť z toho kuraťa .
Zitka, ja celé kura ani nepečiem, rozporcujem, posypem korením na kurča od Kotányi, kožu uvolním a tiež posypem pod ňou. Ak sa dá, zvyknem urobiť skôr, aby trochu korenie nasiaklo. Po troche plnky dávam pod kožu, na každý kúsok dám pre chuť plátok slaniny(zvyknem si nechávať aj kože zo slaniny a neskôr využívam presne pri pečení kuraťa, alebo ak dusím mäso, len kvôli chuti. Tú kožu vidieť na 2. obrázku), polejem trochou oleja, nakrájam kúsky masla a podlejem vývarom. Zvyčajne mám, lebo ak pečiem kurča, z chrbta robím vývar. Síce je tiež pravda, že zvyčajne kupujem vrchné stehná alebo celé. Zo začiatku pečiem pod alobalom, neskôr odokryjem, pomedzi kurča podávam plnku(gule) a dopečiem. Všade, kde je voľné miesto, dávam keď robím kurča pod perinou. Urobila som aj dva makrosnímky, prikladám ti, aby si lepšie videla.
Ak by si chcela vedieť, akú robím plnku ja, napíšem. Mňa by potešilo, ak by si napísala ty svoj recept.
Naposledy upravil Marína : 09.06.10 at 17:57
IMG_3213.jpg  
IMG_3214.jpg  
1/1
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

pondelok - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
utorok - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
streda - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
stvrtok - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
piatok - snad jogurt a pivo
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
No hlavne ten piatok je zaujímavý ..... "husté běhaní s řídkou přílohou"
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak vymen aspon prilohu, nemas inu palenku?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Posledne tyzdne moj nedelny obed je vzdy suchy uvareny parok... Kedze mame cez obed cvicak so psikom, ktory musi mat uvarene a nakrajane parky pripravene so sebou, tak mu tak nenapadne ujedam z nich (ked sa nediva ) .... Uz nech ten cvicak skonci konecne
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alabut Pozri príspevok
pondelok - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
utorok - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
streda - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
stvrtok - chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj
piatok - snad jogurt a pivo
Ak pondelok až štvrtok vypustíš ten čaj, snáď na ostatné vydá, bude aj na piatok.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes sme výletovali na Štrbskom Plese, takže reštika to istila - kuracie prírodné rezne, 1/2 ryža, 1/2 hranolky, zeleninová obloha (ja s malým), manžel bryndzové halušky.
0 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

[QUOTE=Marína;1422222]Tak toto sme mali aj my, len menej zdravé.
Zákusok - Koláčik s tvarohom a ovocím

ten koláčik vyzerá mňam Mne sa piecť nechcelo,ale dcéra doniesla od babky rebarborový koláč. Tak sme tiež pomaškrtili.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
04.06.2010 - Boršč. ruská polievka, babičkina pochúťka, dusená ryža, kompót
04.06.2010 - večera: vysmážaný karfiol (nestihol som odfotiť)
06.06.2010 - Jordánske kura
DSC00202[1].jpg  
IMG_3911.jpg  
sejmout0001.jpg  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

sito Pozri príspevok
Ak pondelok až štvrtok vypustíš ten čaj, snáď na ostatné vydá, bude aj na piatok.
Prečo by mal vypustiť čaj? Podľa mňa si bylinky na čaj sám pozbieral usušil a teraz zbiera/pije/ plody svojej práce. ‘chlieb s mastou, cibulka, redkovka, slivovica, bylinkovy caj’ bude niekde chalupe a zachutilo mu to. A samozrejme sa teší na piatok ‘piatok - snad jogurt a pivo’. Chute máme rôzne mne v lete chutia šaláty. Hlavne paradajky z tržnice. Voňajú slnkom. K tomu trošku syra a obedy v lete cez týždeň mám poriešené.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Kotlíkový guľáš.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ja len tak mimo: aký je rozdiel medzi gulášom a kotlíkovým gulášom?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes palacinky http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...palacinky.html
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Jačmenné (ja so synom) a pšeničné (manžel) cestoviny s paradajkovou omáčkou, do ktorej som hodila pár kociek baklažánu...
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ten guľáš som varila v kotlíku na záhrade a taký guľáš aspoň podľa mňa má inú chuť ako guľáš uvarený na sporáku v kuchyni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať