Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zitka, som rada, že vám chutilo. Naši preto majú radi vo forme guličiek, lebo je skoro celá plnka opečená, má tuhšiu kôrku.
Tiež tak robím, že 1-2 dňové rožky pokrájam na kocočky, pokropím mliekom, zľahka premiešam a nechám chvíľu postáť aby mlieko vsiaklo. Keď mlieko vsiakne a niektoré rožky sú suché, ešte pokropím. Z kurčaťa pozbieram tuk, najviac je ho pri zadku, nakrájam na drobno. Do kastrólika dám trošku oleja, tuk z kurčaťa a vypražím ho. Pridám na úplne drobno pokrájanú cibuľku a opražím. Vo vajciach rozšľahám soľ, grilovacie korenie, trošku čierne korenie(ani nemusí byť kvôli tomu grilovaciemu koreniu), vychladnutú cibuľku aj s tukom, posekaný zelený pretržlen. Naškrabem trošku kuracej pečene, pridám k rožkom aj s rozšľahanými vajíčkami. Zľahka premiešam. Ak je zmes riedka, zo suchých rožkov nastrúham strúhanku. Toť vsjo.
Naši majú radi s pečeňou, preto ju dávam, ale ozaj len málo, pre chuť. Veď ani nie je dobré dávať veľa, potom nie je veľmi chutná. Keď kúpim pečeň, rozdelím si na malé balíčky do mrazničky, aby som mala či už do plnky alebo do závariek do polievok.
Naposledy upravil Marína : 08.06.10 at 21:44
8 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
Je sezóna špargle , doniesla som si veľmi chutnú z DE ,aj u nás je v ponuke,ale býva trošičku "špagátová"-no zjesť sa dá,tak máme teraz špargľové dni :
Polievka - mrkvička,kalerábik,brokolica,mladé zemiačky a hodne špargle na kúsky nakrájané,soľ,oriešok masla,korenie,vegeta,petržlenová vňať a za hrsť hocijakých cestovín-variť cca 30 min./hotovo.
Hlavné jedlo : Špargla ošúpaná a uvarená ,soľ, maslo, muškátový orech,kvapka vegety, k tomu príloha zemiaky a na drobučké kocočky nakrájaná originál údená šunka z prasiatka .
Večera -zapekaná špargľa : Na kúsky nakrájať ošúpanú špargľu , posypať celé dno pekáča , na to podusenú cibuľku a uvarené cestoviny, opakovať-špargľa+cibuľka+cestoviny . Toto všetko zalejeme : 1 smotana sladká, 1 smotana na varenie cca 1/2 l , k tomu 3 vajíčka , vegeta , korenie ,štipka oregano,štipka muškátového orieška, 2-3 PL škrobu, rozmixujeme a polejeme.
Keď je menej zálievky dávam na vrch strúhaný syr,aby cestoviny pri pečení neuschli . Pečieme do ružova 30 až 40 min.
Špargľa je veľmi zdravá zelenina , prečisťuje organizmus a chutí nám všetkým, dokonca moji chlapi sú mäsoví, ale keď je špargľa tak si dávajú dupľu .
Skúste a dobrú chuť
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zita5 Pozri príspevok
...Experimenty v kuchyni ,to je moje hobby.Len ak sa ma niekto spýta,čo som varila,tak neviem názov
...ja tak neviem odpovedať na otázku, čo bude k obedu (či večeri)... pretože kým jedlo dokončím, mi ešte všeličo príde pod ruku... čo sa do hrnca zmestí......

Marína Pozri príspevok
...Naši majú radi s pečeňou, preto ju dávam, ale ozaj len málo, pre chuť...
...ste mi tu po rokoch pripomenuli mňaam plnku mojej maminy...... moji veľkáči sú pečienkový, tak som sa im chcela zalíškať po svojom... 5 rohlíkov nakrájaných na kocky, oprskaných olivovým olejom, posypaných granulovaným cesnakom a chilli paprikou, som nechala na pekáči v rúre zapiecť do chrumkava (ako moja mamina)... do vychladnutých rohlíkov som na hrubšie rezance nakrájala kilo (aaano celé kilo) kuracej pečienky, veeľkú hrsť kučeravej petržlenovej vňate, ešte väčšiu hrsť na hrubo nasekaných vlašských orechov a vmiešala 10 surových vajec. Dochutené soľou, rascou, čiernym korením som dala do pekáča ku na masle predpečeným polkám kurčaťa a nechala spolu dopiecť. Dala som si záležať, aby kurča malo dosť výpeku. Plnka ním krásne nasiakla... k tomu už len čerstvý šalát (cibuľa, rajčiny, paprika, slnečnicové semienka + dresing z oliv.oleja, soli, cukru, octu)... ...Pôvodne som myslela plnku ako prílohu k pečenému kuraťu... akosi mäso zabudli zjesť... ...
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes boli žobrácke rezne a zemiakové pyré
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

na zajtra si poprosili o kyslú fazulovú polievku , dobrú hustú a hlavne aby v nej bolo vela údeného , takže ešte teraz dám varit kus údeného , nechám ho vychladnút v tom , čo sa varil a ráno si uvarím zeleninku pokrájanú na kocky , pred dovarením pridám 2 konzervy zaváranej fazulky v chili omáčke aj s tou omáčkou , pridám na kocky pokrájané údené , klobásočky podla možnosti a nakoniec zahustujem mliečkom a práškovou šlahačkou a rozmiešam v tom asi 1--2 lyžičky hlad , múky a hotovo , ale zabudla som dodat , že dám do polievočky varit aj 1-2 bobkové listy a kopor na chut !!!!recept je od kuchára a veru hanbu si s ním neurobíte . prajem všetkým DOBRÚ CHUT !!!!!
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

NIEKEDY PLNKU NA PEKÁČ VYSKÚŠAM A NAPÍŠEM , AKÝ MALA ÚSPECH !!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dúfam, že bude chutiť. Neviem, či si videla, tu http://www.porada.sk/1422222-post4024.html , aj tu http://www.porada.sk/1422253-post4027.html máš obrázky.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Juj ešte ani poriadne nezačal deň a mám v brušku riadny mix. Ráno som začala špargľou s ovčím syrom. Potom som dojedala hrozno a višne zo včerajška. Ochutnala som hrušku a pokukávam po jahodách. Zabudla som dodať, že sa statočne borím s džúsom 20% čierne ríbezle a 80% jablká. Zastavte ma niektóóóó lebo to so mnou nem dopadne dobre večer
hups
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Hrstková polievka a zvyšok číny s ryžoz.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009 Pozri príspevok
Juj ešte ani poriadne nezačal deň a mám v brušku riadny mix. Ráno som začala špargľou s ovčím syrom. Potom som dojedala hrozno a višne zo včerajška. Ochutnala som hrušku a pokukávam po jahodách. Zabudla som dodať, že sa statočne borím s džúsom 20% čierne ríbezle a 80% jablká. Zastavte ma niektóóóó lebo to so mnou nem dopadne dobre večer
hups
daj si ešte bravčový syr, oblož. chlebík so šalátom na to šunku, čabajku, viedenské párky, Gothaj, zavináča, 15 Dg tresky. Vieš ako ti bude dobre, nie od toho čo ješ.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
2009 Pozri príspevok
Juj ešte ani poriadne nezačal deň a mám v brušku riadny mix. Ráno som začala špargľou s ovčím syrom. Potom som dojedala hrozno a višne zo včerajška. Ochutnala som hrušku a pokukávam po jahodách. Zabudla som dodať, že sa statočne borím s džúsom 20% čierne ríbezle a 80% jablká. Zastavte ma niektóóóó lebo to so mnou nem dopadne dobre večer
hups
..

..mojuš, možno ani nebudeš musieť čakať do večera...alebo žeby to bolo niečo iné...tie chute, myslím....
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

erzet Pozri príspevok
daj si ešte bravčový syr, oblož. chlebík so šalátom na to šunku, čabajku, viedenské párky, Gothaj, zavináča, 15 Dg tresky. Vieš ako ti bude dobre, nie od toho čo ješ.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

pepsikova Pozri príspevok
..

..mojuš, možno ani nebudeš musieť čakať do večera...alebo žeby to bolo niečo iné...tie chute, myslím....
Ja som v tom nevinne. /Hm... a v čom nie som?/ Pôvodne to mala byť iba špargľa a ovčí syr. Ale.. višne sa mi už prestávajú páčiť. Asi som ich mala dať včera do chladničky. Džús je 5 litrový a tiež nevydrží večne lebo nie je chemicky upravený. U nás sa ovocie neje. Takže sa musím obetovať. Hm.. a hruška a jahoda bola iba jedna. Som už hore 6 hodín takže v podstate akoby to bol skorý obed.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja sa iba obávam, že ten mix nemusí dopadnúť dobre ale rozoberať to moc nemusím
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009 - rozoberie to tvoje vnútro
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

A nemôžem tu rozoberať svoje vnútorné pocity? Veď súvisia z jedlom?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
môžeš
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, plnka, dusená ryža, uhorka
DSC00207[1].jpg  
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes bol jáhelník (pšenovník), zajtra dukátové buchtičky (mám z mrazáku, už len dorobím krém)...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes bol jáhelník (pšenovník), zajtra dukátové buchtičky (mám z mrazáku, už len dorobím krém)...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať