Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

v pilinach, ma to niekolko vyhod, nezarastaju, oberam v papuciach, nespinia sa a nenapada ich roztocik
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Vyzerá, že sam im darí i keď nechápem z čoho tam žijú?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

su v zemi, iba na povrchu je hruba vrstva pilin, na dalsiu jar ich okopem, cim skyprim a okyslim zem, co jahodam svedci a znova posypem pilinami, stolarska dielna je 100 m, cierna folia - hoci urychli urodu o dva tyzdne a trsy su raz tak velke, na moj dochodok draha, na obrazku su tohto roku vysadene jahody :-)
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja som ale trdlo jasne. Hi myslela som si, že sú iba v pilinách
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

alabut Pozri príspevok
alabutov letny bezkominovy sporak poskladany volne z 8 tehiel, drevo mi donesie voda a ludia potratia po ceste, este musim vybudovat tiez taku jednoduchu pec na chlieb a pizzu



akurat varim zo srvatky syr urdu, vynikajucu zakladnu surovinu na vyrobu udenych dresingov, podoba sa riccote
Táto pec je bezkonkurenčná, len obrázok nesmie vidieť môj manžel Ja sa ho snažím zatlačiť do kúta aby už nemal kde uhnúť a musel mi konečne sľúbiť ten krb a ty tu zatiaľ hodíš do pľacu takúto "urob si sám" piecku.
Nehnevaj sa na mňa, ale si provokatééér
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tam vzadu vidno bednicky z vina, to bude zakladna pre buducu volne skladanu pec na chlieb :-)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Počkaj veď sú z umelej hmoty nie??
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ved prave, nechce sa mi murovat. Na bednicky pride volne polozit wienerberger ako izolacia, potom samot alebo magnezit (musim vyskusat) a volne poskladane tehly. Na zimu to vsetko rozoberiem a schovam. Na bednicky si v zime v pivnici sadnem a budem kostovat malinovicu a cernicovicu, na kopu tehal si polozim stakan a demizon, vyhrievat ma bude jednak malinovica zvnutra, jednak pec na piliny zvonku. :-)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Tak toto vy som chcela vidieť. V akcii ako tam pečieš chleba a pizzu
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Iba malá podotázka. Nie je malín a černíc na pálenku škoda? Veď vypaľuj slivky
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Malin a cernic mam v zahrade nadbytok. Najskor si vybera manzelka a co ostane, co s tym aby sa neskazilo? Alkohol ma jednu vyhodu, nekazi sa, cim starsi, tym lepsi. :-)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

jasne. Keď si môže Tvoja pani vybrať čo sa zje hneď a čo zamrazí je to O.K.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zapekané huby http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...-sampiony.html
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alabut Pozri príspevok
Malin a cernic mam v zahrade nadbytok. Najskor si vybera manzelka a co ostane, co s tym aby sa neskazilo? Alkohol ma jednu vyhodu, nekazi sa, cim starsi, tym lepsi. :-)
Môžem ešte poslednú otázku? Kolko malín ide na napr. liter pálenky?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009 Pozri príspevok
Môžem ešte poslednú otázku? Kolko malín ide na napr. liter pálenky?
Takto?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Áno ale teraz to vyzerá, že mi ukazuješ ako sa robí pálenka
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

[QUOTE=osky;1428528]
Ivana Š Pozri príspevok
......... lietajúca mrcha mucha na to mäso naklásť svoje budúce pokolenie, u nás hovorovo - zapľuvala mi mäso /QUOTE]

ako sa ti toto mohlo stat?!

nenechala si mäso v obale alebo v dakom sacku?
ja aj zmrazene mäso nechavam rozmrazit v obaloch a cerstve pre upravou ani nevyberam-a este v takejto palave.naco si ho vlastne vyberala z chladnicky v noci,ak nebolo zamrznute?celkovo,ziadne jedlo,chlieb..... anilen sladkosti ci mlieko nenechavam na stole neprikryte.hmyz je strasna haved.
prepac toto nie su vycitky len sa snazim prist na to,ako sa k mäsu ta mucha dostala.
sorry, chybička se vloudila, mäso bolo vybraté z mrazničky, nie z chladničky
a bolo aj zabalené, takže tiež neviem, ako sa tam tá "šikovnica" dostala
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Kazu Pozri príspevok
No teraz neviem, mám súcitiť s tebou alebo sa radovať s vašim havoškom? Ale ja som ti takááá beštia škodoradostnááá
Zuzka, pokojne v tej škodoradosti pokračuj
to lečo je diabolské, štípe 2x, prvýkrát, keď papáš, druhýkrát, keď ...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Filé z lososa, len tak osolené, okorenené, orestované na olivovom oleji a podusené v troške vody. K tomu cesnaková omáčka s pažítkou, dochutená citrónom. Príloha nové zemiačky s petržlenovou vňaťkou. Pažítka a petržlenová vňaťka z mojej balkónovej záhradky
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Zapekané zemiaky so špenátom a syrom...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať