Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zapekané lasagne http://www.svetreceptov.estranky.sk/...pekane-lasagne
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

chlieb s mastou, domaci plesnivy syr, zelene olivy, olej, ladovy salat, cesnek, pol litra slivovice, bylinkovy caj

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alabut Pozri príspevok
chlieb s mastou, domaci plesnivy syr, zelene olivy, olej, ladovy salat, cesnek, pol litra slivovice, bylinkovy caj

Ako ide dohromady slivovica s bylinkovým čajom ? A až pol litra ?Však to by som už nežila .....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

adi11 Pozri príspevok
tekvicovy privarok s pecenou klobasou
Zdenka 0705 Pozri príspevok
ja to isté, len bez klobásky
Ja len po tekvici.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alabut Pozri príspevok
chlieb s mastou, domaci plesnivy syr, zelene olivy, olej, ladovy salat, cesnek, pol litra slivovice, bylinkovy caj

Ten syr je fakt plesnivý, ale ta flaška? Jupí, slivovicu vypiiii.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Syr je plesnivy a navyse udeny, co som nepredpokladal ze je mozne, ale je, zalezi na dobrej pivnici :-)

Vo flaske Jupi je olej, ktorym zalievam syr a olivy. Slivovicu pijem najcastejsie zo zavaraninoveho pohara. Nalejem vacsiu polovicu a pomaly sa prebijam na dno. :-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alabut Pozri príspevok
Syr je plesnivy a navyse udeny, co som nepredpokladal ze je mozne, ale je, zalezi na dobrej pivnici :-)

Vo flaske Jupi je olej, ktorym zalievam syr a olivy. Slivovicu pijem najcastejsie zo zavaraninoveho pohara. Nalejem vacsiu polovicu a pomaly sa prebijam na dno. :-)
A nepodarí sa vám pri tom klesnúť až na samé dno???
Naposledy upravil sito : 19.06.10 at 16:02
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Spravila som s tých kuriatok perkelt bola to mňamka.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

alabut Pozri príspevok
chlieb s mastou, domaci plesnivy syr, zelene olivy, olej, ladovy salat, cesnek, pol litra slivovice, bylinkovy caj
Samé zdravé veci, a domáci plesnivý syr znamená, že doma splesnivel?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Slovaci starocia zili na bravcovej masti a slivovici, doteraz nevymreli. Dnes naopak, hrozi vyhynutie, hoci maju plne supermarkety vychyrenych potravin s privlastkom E :-)
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Pozri príspevok
Syr je plesnivy a navyse udeny, co som nepredpokladal ze je mozne, ale je, zalezi na dobrej pivnici :-)

Vo flaske Jupi je olej, ktorym zalievam syr a olivy. Slivovicu pijem najcastejsie zo zavaraninoveho pohara. Nalejem vacsiu polovicu a pomaly sa prebijam na dno. :-)
A ten čaj máš na čo?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Splachnut mast namiesto piva, este som ho neskusal vyrobit, vzdy som skoncil pri whisky :-)

Slad mam nachystany, aj chmel, akurat nemam pivne kvasinky. Je mozne pouzit vyssieteplotne a ist cestou anglickeho typu piva. Je to dost narocna technologia, bylinkovy caj je predsa jednoduchsi.
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

alabut Pozri príspevok
chlieb s mastou, domaci plesnivy syr, zelene olivy, olej, ladovy salat, cesnek, pol litra slivovice, bylinkovy caj

Musíš mať dobrú pivnicu, ten syr má normálne modrú plieseň. Vyzerá dobre.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Lubaba Pozri príspevok
tak tichúčko "závidím"
Keď som povedala manželovi koľko hríbov už má určitá osoba na Slovensku /nemenovala som, lebo by sa dožadoval presnej lokalizácie/ tak on nezávidel potichu ale úplne okate.
Naposledy upravil Kazu : 19.06.10 at 20:21 Dôvod: Vypadlo slovíčko
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vyudil som ho na Vianoce, pat mesiacov zrel v oleji, potom som ho vybral a asi za mesiac splesnivel aj bez prevzdusnovacich dier. Nie je lisovany, iba volne nasypany do formy. Je tvrdy, chut a vona vyborna. Nijako som ho neockoval, akurat potrebuje pri splesnuti vyssiu vlhkost a tu zabezpecuje spolu s plesnou pivnica. Teplota okolo 10*C. No, pri spotrebovani tohto syra som minul vsetky zasoby dobreho vina :-)
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnesna vecera - zavin so slivkovym lekvarom ... tentoraz s mliekom

1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Pozri príspevok
Vyudil som ho na Vianoce, pat mesiacov zrel v oleji, potom som ho vybral a asi za mesiac splesnivel aj bez prevzdusnovacich dier. Nie je lisovany, iba volne nasypany do formy. Je tvrdy, chut a vona vyborna. Nijako som ho neockoval, akurat potrebuje pri splesnuti vyssiu vlhkost a tu zabezpecuje spolu s plesnou pivnica. Teplota okolo 10*C. No, pri spotrebovani tohto syra som minul vsetky zasoby dobreho vina :-)
No ešte že ti zostal ten čaj. Na to ma však nedostaneš.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Inak nakúkala som do alabutovho albumu...
Počuj alabut, nemohol by si písať aj pokec k tým fajnotkám?...lebo niektoré mňamky tam fakt vyzerajú bohovsky a ešte bohovskejšie musia chutiť, nech sa priučíme ....
2 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ahoj ... vajíčková polievka a kyselé maso /sviečková/ s knedlou
0 0
Barbora Weidner Barbora Weidner

Barbora Weidner je offline (nepripojený) Barbora Weidner

Dnes som navarila na obed cesnakovú polievku s opečeným chlebom, a dusené mäso na zelenine, ryža s broskyňou a ako dezert vanilkový puding a čerešňami a piškótmi... mňam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať