Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Výroba

Pro výrobu sýrů se používá mléko kravské, kozí, ovčí, ale i velbloudí nebo buvolí. Dále se sýr vyrábí srážením tohoto mléka syřidlem nebo kyselinou mléčnou, popř. vinným octem nebo citrónovou štávou.

To ťavie mlieko by ma zaujímalo strašne moc. Ale buvolie je bomba. Ako získam mlieko z vola? Od vola?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hlad so slivovicou sa pouziva namiesto skodliveho zihlavoveho caju na celkovu ocistu organizmu. Po dvojdnovom vytriezveni sa clovek citi ocisteny ako v siedmom nebi.

Ak budes nakladat syr, neodporucam cibulu, po dlhsej dobe skysne. Tie bylinky na obrazku vyzeraju dobre, necham sa inspirovat. V podstate mozes pouzit samotny olej napachnuty kulinarskymi prisadami, alebo riedke pesto, na nakrajany syr v miske.

Hrniec jogurtu mam uz hotovy, mozem ho zajtra pouzit na naockovanie mlieka a vydatne ranajky. Da sa aj scedit cez platno a ziskat dobry syr k oleju, tiez ho obcas lisujem do bochnika zmiesany s koreninami. Mne lepsie chuti makky s ciernymi olivami a olejom, priloha - dobre vino, dobry chlieb. :-)
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Hrášková polievka (včera zbieraný hrášok) a cestoviny (ražné rúrky) alla carbonara, manžel bude mať pšeničné penne
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2009. Mala si sa spýtať sváka Ragana keď tam, poslal Zuzu "tavy dojit".
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

ťavu chápem ale vola??
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

Deganova Pozri príspevok
Špagetové vezičky
Pangasius s ragú
Jablkové kari kurča
Ďakujem, určite vyskúšam
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...šmarjá, baby, to aj vy ste každé ráno také zúfalé z toho, že zas variť?...čítam tu už tretiu stranu..nemohol by tu niekto ponúkať aj chuť do varenia?..to by sa mi veeeľmi hodilo....
..ale páči sa mi ako sa tu používajú vznešené názvy cestovín:..alla aj carbonara, penne..je to pekné..a ja som zaostalá, my vždy máme len potrubie, vrtule, vretená, kolienka,slíže...čo už..

..a prajem vám veselo pri šporáku...(lebo čochvíľka už ani šporák nebude šporák, ale nejaký taliansky hit, čo bude variť sám....idem si ho teda užiť!..)
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

pepsikova Pozri príspevok
...šmarjá, baby, to aj vy ste každé ráno také zúfalé z toho, že zas variť?...čítam tu už tretiu stranu..nemohol by tu niekto ponúkať aj chuť do varenia?..to by sa mi veeeľmi hodilo....
..ale páči sa mi ako sa tu používajú vznešené názvy cestovín:..alla aj carbonara, penne..je to pekné..a ja som zaostalá, my vždy máme len potrubie, vrtule, vretená, kolienka,slíže...čo už..

..a prajem vám veselo pri šporáku...(lebo čochvíľka už ani šporák nebude šporák, ale nejaký taliansky hit, čo bude variť sám....idem si ho teda užiť!..)
Chuť do varenia mám stále, skor je problém čo neuvariť ako uvariť, lebo započujem niečo nové, vidím niečo nové a chcem skúsiť.Potom zasadne rodinná rada a dám na výber.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Deganova Pozri príspevok
Chuť do varenia mám stále, skor je problém čo neuvariť ako uvariť, lebo započujem niečo nové, vidím niečo nové a chcem skúsiť.Potom zasadne rodinná rada a dám na výber.
..

..máš to super zariadené...u mňa rodinná rada jednohlasne odsúhlasí ""bársčo""...to je denne na jedálnom lístku!!!...preto mi chýba chuť variť...a bársčo bez zeleniny...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no,mna teda varit aj piect bavi,ale musim mat na to cas.neznasam ked sa musim nahanat.napr.dnes mam volno ale zajtra uz robim,cez vikend tiez.....tak dnes spravim picu-ale az poobede,asi hodinku pred prichodom mojho muza.
a urobim polovicu so salamou,paprikou,,kukuricou a olivami a pod,skratka mäsovu a polovicu s brokolicou a hubami/ta bude na piatok-vtedy nejedavame mäsko!-supnem ju do mrazaka a v piatok rozmrazenu do mini rury-bude ako prave upecena/.

no a ja si dam na obed bleskovku-zemiakovu omeletu s cukinami a udenym syrom,k tomu kopec ladoveho salatu-mnam.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som sa včera opäť realizovala v lese, takže dnes budú kuriatka na smotane a maslové halušky.
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

mysimis Pozri príspevok
Ja som sa včera opäť realizovala v lese, takže dnes budú kuriatka na smotane a maslové halušky.
mňam ja som si ich musela kúpiť čo už aspoň viem ako chutia
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
2009 Pozri príspevok
mňam ja som si ich musela kúpiť čo už aspoň viem ako chutia
Ja ich zásadne nekupujem, ale behám po lese a zbieram nielen kuriatka, ale aj dubáčiky.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Odkial si? Ja som chodievala v lete ku krsnej na chatu a tam sa dali rýdziky kosiť. /Malino Brdo/
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Ja dnes idem uvariť údené kolienko a fazuľovú polievku na kyslo. To je naša obľúbená pochúťka. Ku kolienku chren a baranie rohy...mňam.
2 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

obed nestíham, ale na večeru určite lečo s párkom
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

janka51 Pozri príspevok
Ja dnes idem uvariť údené kolienko a fazuľovú polievku na kyslo. To je naša obľúbená pochúťka. Ku kolienku chren a baranie rohy...mňam.
Aj u nás sa toto jedlo už varí, ale zo včera je ešte dobrá zeleninová polievka s krupičnými haluškami
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka so zemiakmi, domáce pečené buchty so slivkovým lekvárom
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

i keď je dnes utorok u nás budú kapustné fliačky na slano aj na sladko (co keď ten môj je ako tehotná žena, musím sa prispôsobiť/
2 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Zemiaková kyslá, kuracie soté s nivovou omáčkou a ryža
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať