Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Maruška54 Pozri príspevok
hovadzie maso, kôprová omáčka a knedľa kupovaná...fúúúúj hanba

Nehanbím sa, ak kúpou hotovej veci podporujem v podstate i zamestnanosť čo len jediného človiečika
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Marína Pozri príspevok
Evi, a ty si azda ukuchtila?

suroviny mám všetky prichystané, no nebude to obed, ale skorá večera, lebo prídu deti. Vyzerá to, že to bude rýchlo hotové a môžem pri tom chystať živánsku na opekačku. (My sme dojedali na obed včerajší perkelt.)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tá kupovaná knedľa mi pripomenula jednu našu známu. Raz len tak medzi rečou prehodila, ako prihrieva (samozrejme kupenú) knedľu.

Jednoducho ju ráno postaví na slnečné miesto do okna a na obed má prihriate

A to si fakt nevymýšam
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

... a opat je tu celojedalenska odstavka tak som sa musela aktivizovat a polovicke chystat obedy - s obmenami bola polievka z cerstvych dubacikov, karfiol na sposob mozocka a zemiakova kasa, zeleninova polievka, ryza s indickym korenim a kuracie prsia na prirodno so sojovou omackou a dusenymi suchohribmi a modrakmi, zapekany baklazan plneny ryzou (zostatok z predchadzajuceho dna ),opecenou slaninkou a vnutrom baklazanu, posypany struhanym syrom, zeleninovy salat, varene nove zemiaky omastene maslom a posypane listkami cerstveho tymianu, anglicka zelenina a volske oko.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

m.hladka Pozri príspevok
Niekomu to fuj môže byť, ale prečo hanba?
Ja súhlasím, pretože sa v kuchyni netreba celé doobeda krútiť, variť, piecť a za 10 minút sa všetko popapá. Potom hodinu umývať riady a čo ďalej, pripravovať večeru?
Nie o tom je život.
Tak si treba zaobstarať umývačku riadu a z hodiny sa ušetrí minimálne 55 minút.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ZuzuT Pozri príspevok
... a opat je tu celojedalenska odstavka tak som sa musela aktivizovat a polovicke chystat obedy - s obmenami bola polievka z cerstvych dubacikov, karfiol na sposob mozocka a zemiakova kasa, zeleninova polievka, ryza s indickym korenim a kuracie prsia na prirodno so sojovou omackou a dusenymi suchohribmi a modrakmi, zapekany baklazan plneny ryzou (zostatok z predchadzajuceho dna ),opecenou slaninkou a vnutrom baklazanu, posypany struhanym syrom, zeleninovy salat, varene nove zemiaky omastene maslom a posypane listkami cerstveho tymianu, anglicka zelenina a volske oko.
Musela som ti to dva krát prečítať. Dúfam, že som to na druhý krát pochopila že to si robila počas týždňa, je tak? Napoprvé som "závisťou" skoro pukla, že si to stihla všetko dnes Alebo sa mýlim?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Gabi03 Pozri príspevok
Tak si treba zaobstarať umývačku riadu a z hodiny sa ušetrí minimálne 55 minút.
alebo mať dobrého manžela

Inak, neviem čím to je, ale mna zvyčajne kuchyňa premôže. Som schopná uvariť 3,4 rôzne chody, koláč. Ale stihnem vyvliecť všetky misky, skoro všetky hrnce, komplet varešky, hrnčeky ....
A TO VžDY Tam vstupujem s tým, že dnes to zvládnem - no nedarí sa. A potom ma musí manžel zachraňovať.


(na oplátku, týžden upchaty odtok v umyvadle som zvladla ja )
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

.. no jasné, behom týždňa .. "sebaničiteľ" nie som :-) najmä nie v týchto horúčavách
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ZEvina Pozri príspevok
suroviny mám všetky prichystané, no nebude to obed, ale skorá večera, lebo prídu deti. Vyzerá to, že to bude rýchlo hotové a môžem pri tom chystať živánsku na opekačku. (My sme dojedali na obed včerajší perkelt.)
Hm, nás čaká opekačka a guľášik zajtra pri jazere. Dúfam, že sa neulakomia komáre. Evi, myslím, že s tým kuracím budete spokojní, je to rýchle a napriek tomu dobré. Doporučila by som ti skúsiť aj http://www.porada.sk/1085599-post249.html , tiež som robila včera z kuracích pŕs a sú tiež hotové raz dva.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ja som dnes varila aj nevarila. Dostali sme nečakane marhule a červené ríbezle, tak z mäkkých marhúľ som urobila koláč - ten sa piekol sám a polievka bola lenivá (sáčková francúzska). Tvrdé marhule som zavarila, z mäkkých idem urobiť džem a druhý zmes ríbezlí + moruše čo som mala na buchty. Tak sa ešte do večera navarím.
pivo 001.jpg  
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Gabi03 Pozri príspevok
Tak si treba zaobstarať umývačku riadu a z hodiny sa ušetrí minimálne 55 minút.
Ja osobne umývam riad veľmi rada a to vážne hovorím. Ja som to myslela obrazne, že hodinu. Ja hneď počas varenia umývam riad.
Umývačku by som nechcela ani zadara, pretože voda, elektrina, čistiace prostriedky... to teda nie je zadara a program je niekedy aj hodinovy.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

m.hladka Pozri príspevok
Ja osobne umývam riad veľmi rada a to vážne hovorím. Ja som to myslela obrazne, že hodinu. Ja hneď počas varenia umývam riad.
Umývačku by som nechcela ani zadara, pretože voda, elektrina, čistiace prostriedky... to teda nie je zadara a program je niekedy aj hodinovy.
Marti, tak ja umývačku mám, ale keby som bola čo i len o tomto tušila, na nejakej dohode o vykonaní práce (oprava) pracovnej činnosti by sme sa možno dohodli a 100% si aj šikovnejšia umývačka ako moja.
Naposledy upravil Marína : 17.07.09 at 16:55
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

tak som z tej kupovanej knedle zjedla dva plátky, jeden na obed a jeden na večeru...nemasná neslaná nemôžem si pomôcť ale nie je nad domácu
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Marína Pozri príspevok
Hm, nás čaká opekačka a guľášik zajtra pri jazere. Dúfam, že sa neulakomia komáre. Evi, myslím, že s tým kuracím budete spokojní, je to rýchle a napriek tomu dobré. Doporučila by som ti skúsiť aj http://www.porada.sk/1085599-post249.html , tiež som robila včera z kuracích pŕs a sú tiež hotové raz dva.
Evi, vďaka za dobrý recept, odporúčam aj ostatným. Priznám sa, že miesto hrášku som tam dala zavárané šampióny, lebo som potrebovala do šalátu a ostatné som dala k tým prsiam, ale bolo to veľmi dobré. Určite vyskúšam aj tie morčacie prsia.
No mám jeden problém. Musím si zohnať dákych stravníkov, lebo chcem všetky recepty vyskúšať, niekedy mám navarené aj tri druhy jedál a nestíhame to jesť
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

m.hladka Pozri príspevok
Ja osobne umývam riad veľmi rada a to vážne hovorím. Ja som to myslela obrazne, že hodinu. Ja hneď počas varenia umývam riad.
Umývačku by som nechcela ani zadara, pretože voda, elektrina, čistiace prostriedky... to teda nie je zadara a program je niekedy aj hodinovy.
no s týmto veľmi nesúhlasím, môj postreh:
keď sme nemali umývačku riadu, za polrok sme mali spotrebu vody 68 m3 ( obdobie 01-06/08 )
umývačku sme začali používať cca od 07/08, spotreba vody za obdobie 07-12/08 bola 22 m3!
Jar alebo pur som kupovala tuším na kvantá, jedna litrová fľaška mi vystačila na týždeň - a to fakt nesrandujem.
A spotreba elektriny - tiež som nezaznamenala žiadnu veľkú odchýlku. Spotrebu plynu aj el. si odpisujem každý mesiac
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ZEvina Pozri príspevok
Evi, vďaka za dobrý recept, odporúčam aj ostatným. Priznám sa, že miesto hrášku som tam dala zavárané šampióny, lebo som potrebovala do šalátu a ostatné som dala k tým prsiam, ale bolo to veľmi dobré. Určite vyskúšam aj tie morčacie prsia.
No mám jeden problém. Musím si zohnať dákych stravníkov, lebo chcem všetky recepty vyskúšať, niekedy mám navarené aj tri druhy jedál a nestíhame to jesť
Žeby sme urobili nejaký kafčotref spojený s ochutnávkou ? Až budeš mať navarené daj vedieť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ZEvina Pozri príspevok
Evi, vďaka za dobrý recept, odporúčam aj ostatným. Priznám sa, že miesto hrášku som tam dala zavárané šampióny, lebo som potrebovala do šalátu a ostatné som dala k tým prsiam, ale bolo to veľmi dobré. Určite vyskúšam aj tie morčacie prsia.
No mám jeden problém. Musím si zohnať dákych stravníkov, lebo chcem všetky recepty vyskúšať, niekedy mám navarené aj tri druhy jedál a nestíhame to jesť
Evi, neviem či to bol dobrý nápad to tu uviesť, aby si nebola prekvapená poraďáckou frontou s prázdnymi ešusmi.
Som rada, že vám chutilo. Evi, tu http://www.porada.sk/1010105-post57.html nájdeš ďalšie rýchlovky.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tuším sa v tomto teple nikomu do varenia nechce ...

Ja sa snažim dnes o zeleninové rizoto so zelenou fazuľkou a mrkvou.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som odtrhla karfiol, tak si spravím na obed.
Naposledy upravil wagner : 24.07.09 at 15:03
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bude zeleninová polievka, kurací perkelt a zo včerajška marhuľový koláč.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať