Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Blankake Pozri príspevok
Presne to som mala na mysli - fajná hustá fazuľová - chlapi to majú väčšinou radi.
No asi naozaj nebudem vymýšľať ďalej. Hoci mám tlakový hrniec, ktorý by mal polievočku veľmi rýchlo, asi dám už dnes napučať fazuľu, aby som nemusela polievku na niekoľkokrát variť.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja som dnes robila vyprážaný syr so šunkou a hranolky, ktoré dávam na pekáč s málo olejom do rúry. Mám ich rýchlo a bez vyprážaného zápachu v celej kuchyni.
To obdivujem, bábenky, že stíhate cez týždeň ešte aj piecť.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ak tu niekde recept na Chips nugetky je, tak sorry, pre mňa je to novinka. Ale dobrá inšpiráció.
U nás dnes zapekaný karfiól so smotanou a pečenými zemiakmi a zeleninová polievka, šalátik. Plus bábovka .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

m.hladka Pozri príspevok
Ja som dnes robila vyprážaný syr so šunkou a hranolky, ktoré dávam na pekáč s málo olejom do rúry. Mám ich rýchlo a bez vyprážaného zápachu v celej kuchyni.
To obdivujem, bábenky, že stíhate cez týždeň ešte aj piecť.
No ja som druhý plech ťahala z rúry o desiatej večer, takže tak to asi stíham A preto nám zostalo aj na dnes
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kazu Pozri príspevok
No ja som druhý plech ťahala z rúry o desiatej večer, takže tak to asi stíham A preto nám zostalo aj na dnes
Tak to ťa obdivujem, ale nezávidim.
Ja som pečenie koláčov úplne vynechala, pretože aj tak som sa len ja s tým napchávala a odzrkadlilo sa to na váhe.

Dnes varí manžel: mäso na pive, hranolky, ryža.

Dobrú chuť všetkým k nedeľnému obedu.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Mám doma syna a ten si teraz pýta same "špeciality". Včera granadýr a dnes francuzske zemiaky.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tutiola Pozri príspevok
Mám doma syna a ten si teraz pýta same "špeciality". Včera granadýr a dnes francuzske zemiaky.
Mňaaaaam to by som si dala,
mňa dnes inšpiroval tento recept.... http://www.najrecepty.sk/story.php?id=4511 ... dúfam, že to bude aj jedlé, ale neni tam čo pokaziť si myslím.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Xanti Pozri príspevok
Mňaaaaam to by som si dala,
mňa dnes inšpiroval tento recept.... http://www.najrecepty.sk/story.php?id=4511 ... dúfam, že to bude aj jedlé, ale neni tam čo pokaziť si myslím.
no toto je fakt prudko jedlé - robím na viac spôsobov. Nedávam vegetu, lebo ju nepoužívam, ale iné korenie a soľ.

Niekedy obalím v struhanke, niekedy v pšeničných klíčkoch, v zemiakových lupienkoch alebo aj bez obalu.
Naviac, v chladničke zmes vydrží dlhšie, takže robím čerstvé na obed, čerstvé na večeru. A ešte ostane aj na zajtra

(Nemôžem vysmažiť všetko narez, lebo sa kľudne vďaka synáčikovi stane, že na večeru nemáme čo jesť )
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Xanti Pozri príspevok
mňa dnes inšpiroval tento recept.... http://www.najrecepty.sk/story.php?id=4511
Šťavnaté vysmážané kuracie rezne

Čo potrebujeme: 500g kuracie alebo morčacie prsia,1 kyslá smotana, vegeta, mleté biele korenie,1 vajce, 2 strúčiky cesnaku, strúhanku na obaľovanie, olej na vysmážanie

500 g kuracích alebo morčacích pŕs nakrájame na kúsky cca 5cmx5cm. Do nádoby dáme 1 kyslú smotanu /stačí asi na 1O kúskov/, trocha vegety, mletého bieleho korenia, 1 vajce a 2 strúčiky pretlačeného cesnaku. Dobre premiešame a do tohto poukladáme nakrájané kúsky mäsa a dáme aspoň na 1 hod. do chladničky. Potom jednotlivé kúsky obalíme v strúhanke a vysmážame. Vysmažené rezne nechám odtiecť z oleja na servítke. Rezne sú veľmi šťavnaté a chutné.
0 0
Xanti Xanti

Noooo už sa mi to smaží, a fakt nádherne to vonia. Slinky mi tečú ako doge.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Xanti Pozri príspevok
Noooo už sa mi to smaží, a fakt nádherne to vonia. Slinky mi tečú ako doge.
Ja som práve včera počula na tento recept samé chvály
Tiež najbližšie vyskúšam.
0 0
Xanti Xanti

liba2 Pozri príspevok
Ja som práve včera počula na tento recept samé chvály
Tiež najbližšie vyskúšam.
No chýri neklamú, naozaj je to fajnové. Chrumkavé a šťavnaté mäsko. Nabudúce vyskúšam s bravčovým, ale pacovať budem dlhšie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
...a čo zajtra na obed???
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ja som dnes iba piekla koláče morušový a tvarohový s morušami. Ostatné dojedáme od včera (pečené mäso, ryža, uhorkový šalát (ten je dnešný). Ja budem mať (alebo aj nebudem) zajtra obed erárny - nemocničný, dedko bude mať to, čo mu dá nevesta a syn ide na týždňovku, tak nech sa stará. Ale to kura so smotanou niekedy vyskúšam.
Vladko (4).jpg  
Vladko (6).jpg  
1/1
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

MY sme mali včera na obed vyprážaný syrovo-šunkový špíz v cestíčku.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bv_alexandra Pozri príspevok
MY sme mali včera na obed vyprážaný syrovo-šunkový špíz v cestíčku.
To ma zaujíma o čom je reč.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

A my sme mali včera to, čo som uvarila v sobotu. A budeme to mať ešte pár dní....
Polievku nie. Fazuľová sa minula.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

na obed bude zrejme kura s ryzou a salatom...

na veceru sa griluje masko uz je napacovane... ako priloha bude kus-kus... vynikajuca a rychla priloha...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás zo včera hov. polievka, kuracie prsíčka zapekané so syrom a zaliate sladkou smotanou + kyslá uhorka + ryža
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať