Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zeleninové rizoto bude dnes (dúfam, že sa mi podarí uvariť túto natural ryžu - nech dám aj 2 - 3násobné množstvo vody v pomere ku ryži, aj tak je stále tvrdá )
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
ja to varím zajtra,
hľadaj na porade ako variť ryžu, je tu jedna veľká téma o tom
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes: Kurča na paprike s kolienkami (nie ženskými)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dnes na obed: losos len tak upeceny v rure (20 minut 180 stupnov), k tomu fajna koprova omacka z ovseneho mlieka a ryza. Pri troske koordinacie za 20 minut vsetko hotove
Naposledy upravil taiko : 03.08.10 at 08:27
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
m.hladka Pozri príspevok
Dnes: Kurča na paprike s kolienkami (nie ženskými)
no ved ale ak su nejake zenske kolienka na blizku, to ten spolocny obed hned lepsie chuti.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
calawen Pozri príspevok
zeleninové rizoto bude dnes (dúfam, že sa mi podarí uvariť túto natural ryžu - nech dám aj 2 - 3násobné množstvo vody v pomere ku ryži, aj tak je stále tvrdá )
skus pozret tuto http://zdravie.pluska.sk/zdravie/vyz...u-natural.html. Pozeram ze tam chcu fuknut aj vegetu, tak to teda pardon. Trocha kurkumy, ci kari urcite urobi lepsiu sluzbu stravnikovi a aj jeho traveniu. A uz nehovorim o tom aka je to pastva pre oci. (takto nejako vyzera dusena zeleninka s kurkumou http://www.jedloakopriatel.sk/zeleninove-ranajky/)
Naposledy upravil taiko : 03.08.10 at 08:20
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kazu Pozri príspevok
Dnes som sa vyšantila v kuchyni. Snažíme sa variť diétne, lebo nevesta kojí ale dnes som manželovi urobila takú mäsovú nediétnu, neveste diétnu polievku, neveste kuracie prsia, varené zemiačky, hlávkový šalát a pre ostatných pečené kura, plnku, rezne z kurací horných nôh, ryža na spôsob zeleninového rizota, uhorkový šalát a po obede puding s banánmi a piškótami. Máme skorú odrodu jabĺk. Hovoríme im Anny jabka. Zobrali sme už dva veľké hrnce jabĺk a robili sme tej najmalinkatejšej presnidávku. Dnes manžel priniesol ešte také menšie vedro, tá trojročná ich zbadala a žobronila, že chce koláčik. Vedela som, že chce štrúdľu. Vytiahla som lístkové cesto z mrazničky a dala som sa čistiť jablká. Prvú štrúdľu som urobila takú malú, rýchle upiekla aby teda mohla jesť. Sadla si von ku stolu a natešená vyjedala. Prišiel manžel a vraví, aby mu dala ochutnať. Skoro jej oči vypadli, chytila tanier, odtiahla zo stola a vyčítavo hovorí: To je taký malý koláčik, ty by si mi aj prst odkusol. Počkaj chvíľu, tebe babka pečie veľký koláč Ten jej malý koláčik bola asi dvadsať centimetrová štrúdľa a zbodla ju celú Dojedla, tým sa jej záujem o koláčiky skončil a babka poď sa hrať. A babka mala ešte dve štrúdle robiť
Chcela by som byť Tvojou nevestou alebo vnučkou.
Ak budeš mať záujem adoptovať si ďalšieho stravníka, daj vedieť...
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
dnes bude zeleninove lečo/z čerstvych ingrediencii/ s udenym mäskom a opekane zemiačiky
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes varím bielu šošovicovú polievku, halušky s vajcom a kyslou uhorkou.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

taiko Pozri príspevok
skus pozret tuto http://zdravie.pluska.sk/zdravie/vyz...u-natural.html. Pozeram ze tam chcu fuknut aj vegetu, tak to teda pardon. Trocha kurkumy, ci kari urcite urobi lepsiu sluzbu stravnikovi a aj jeho traveniu. A uz nehovorim o tom aka je to pastva pre oci. (takto nejako vyzera dusena zeleninka s kurkumou http://www.jedloakopriatel.sk/zeleninove-ranajky/)
Tak, už to mám hotové, s tým kari to bol dobrý nápad... Najprv som premyla ryžu, potom som ju podusila na oleji (žiaľ olivový došiel včera), nakoniec zaliala dvojnásobným množstvom vody a rozdrvila bujón, nebolo dosť mäkké, tak som pridala ešte vodu - potom to bolo ok. Na masle som podusila mrazenú zeleninu (trio - mrkva, hrášok, kukurica), zasypala kari korením a pridala provensálske korenie a nakoniec som prisypala tú udusenú ryžu. (nezvyk na mňa, lebo obvykle to robím tzv. eintopf = všetko spolu)...
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
calawen Pozri príspevok
Tak, už to mám hotové, s tým kari to bol dobrý nápad... Najprv som premyla ryžu, potom som ju podusila na oleji (žiaľ olivový došiel včera), nakoniec zaliala dvojnásobným množstvom vody a rozdrvila bujón, nebolo dosť mäkké, tak som pridala ešte vodu - potom to bolo ok. Na masle som podusila mrazenú zeleninu (trio - mrkva, hrášok, kukurica), zasypala kari korením a pridala provensálske korenie a nakoniec som prisypala tú udusenú ryžu. (nezvyk na mňa, lebo obvykle to robím tzv. eintopf = všetko spolu)...
takto podobne to robim ja. ja niekedy este pred prisypanim ryze fuknem do tej zeleniny pomarancovu/grapefruitovu/limetkovu stavu a tu prisypanu ryzu s tym este minutecku podusim/povarim. Len ked tam davam tie ovocne stavy, tak sa tam podla mna viac ako kari hodi cerstvy zazvor a cesnak.
Naposledy upravil taiko : 03.08.10 at 10:58
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

taiko Pozri príspevok
takto podobne to robim ja. ja niekedy este pred prisypanim ryze fuknem do tej zeleniny pomarancovu/grapefruitovu/limetkovu stavu a tu prisypanu ryzu s tym este minutecku podusim/povarim. Len ked tam davam tie ovocne stavy, tak sa tam viac ako kari hodi cerstvy zazvor a cesnak.
vidíš, na sladko (myslím tým tie ovocné šťavy) som ešte nerobila
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
calawen Pozri príspevok
vidíš, na sladko (myslím tým tie ovocné šťavy) som ešte nerobila
MNoooo, to nie je uplne na sladko. Tie citrusy, zazvor a cesnak, to je taky prijemny mix. Nie je to vyslovene sladke. Inac v podobne omacke (do ktorej pridam este sezamovy olej a med) marinujem maska a tuhsie ryby ako zralok, ci mecun.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes bol lúskový prívarok, fašírky.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZEvina Pozri príspevok
Dnes bola lúskový prívarok, fašírky.
Idem nachystať pác na zajtrajšie morčacie prsíčka na kari.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
ups! Tweety.... som Ti dáko skočila do marinády...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
taiko Pozri príspevok
Dnes na obed: losos len tak upeceny v rure (20 minut 180 stupnov), k tomu fajna koprova omacka z ovseneho mlieka a ryza. Pri troske koordinacie za 20 minut vsetko hotove
No a tu to mame. Nie nie nie, to nie su svaby v tej koprovke. Len som ju miesto muky, ci skrobu zahustil ovsenymi vlockami.
losos_s_koprovkou.jpg  
losos_s_koprovkou2.jpg  
1/1
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZEvina Pozri príspevok
ups! Tweety.... som Ti dáko skočila do marinády...
Nie Ty, ale ja som skákala.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

taiko Pozri príspevok
No a tu to mame. Nie nie nie, to nie su svaby v tej koprovke. Len som ju miesto muky, ci skrobu zahustil ovsenymi vlockami.

To vyzerá dobre
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ak chcem mať hustú šťavu pod mäsom, alebo idem variť mäso s prídavkom smotany (napr. paprikáš, segedín), nedávam múku, ale spolu s mäsom (jem výlučne hydinu) dám dusiť 1-2 PL ovsených vločiek.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať