Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

...dobre, skúsim.ale nie je nad rezeň...ale sa hovorí, že zdravie ma prednosť
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oooo, rezen mozem aj ja veru. To zase prrrr. Mnam, fajny s uhorkovym salatikom.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
spaldove cestoviny s cottage syrom/tvarohom rozmiesanym s troskou olivoveho oleja a kopou pazitky
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Inšpirovaná taikom som vytiahla z mrazničky dva filety lososa. Na prvý pokus skúsim potrieť marinádou: cesnak rozotriem s troškou morskej soli, pridám pár kvapiek olivového oleja a veeeľa čerstvej petržlenovej vňate. Pokvapkám citr. šťavou a dám piecť. Môže byť?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Hmm, ja som losos s cesnakom este nekombinoval. Trosku sa bojim, ze sa tam stretnu dve silne chute lososa a cesnaku. Na druhej strane ale, vsetko treba skusit. :-)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ked mne sa aj kôpor zdá na lososa silná chuť. zrejme je to originál švédske, ale mne na lososovi najviac chuti iba soľ a maslo.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No si ma dostala teraz. Som si uvedomil, ze sa toho cesnaku podvedome bojim asi len pre to, ze som to este neskusil :-). Zdenka hor-sa do toho cesnaku a daj vediet ake to bolo
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Lososa si robievam často. Vlastne mimo leta aj 2x do týždňa a pstruha tiež. Ale iba pre seba moja rodinka je rybu iba na Vianoce. Tú svoju porciu vždy vrazím do mikrovlnky /na gril. Je to rýchle nedá sa to pokaziť. U lososa vždy vymýšľam vďačne naberie chuť všetkého čo tam dám. Kôpor a špenát môže byť ale cesnak ho pokazí. Moja skúsenosť. Ale 100 ľudí 100 chutí
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ludia a nezavru nas, ze tu takto mimo temu blabotame?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Oni nám to odpustia
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes bude bravčové dusené na zelenine (mrkva, kaleráb, hrášok)
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
určite...ja mám rada ryby a toto je poučné....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

No, ja cesnak dávam všade, kde len môžem, ako sa vraví, "cesnaku nie je nikdy dosť" ... teraz som si prešla recepty na nete, a dá sa...ale každému chutí niečo iné, to je pravda
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

taiko Pozri príspevok
Ludia zlati, nejeme my tu nahodou malo ryb? Ne ne, nechcem poukazovat na toho lososa, co som dnes postol. Len sa mi zda ze je malo rybiciek medzi tymi laskominkami (pre vychodnarov - lakocinkami), co tu varime. A ryby su vacsinou hotove do 15-20 minut, co by vam drahe zeny, drahe mamy mnohokrat ulahcilo zivot.

Morským rybám neverím:
ak sú lacné je tu riziko že pochádzajú zo zamorených oblastí a medzi ne patria aj všetky pozametané ryby z paluby, predávané ako filé. Najväčšie riziko pre mňa predstavujú všetky konzervované rybie výrobky. Viď posledne Mexický záliv - koľko krajín sa v okolí ropnej katastrofy živí rybolovom!!!
A naše alebo české sladkovodné ryby bežne živé nedostaneš iba vo veľkých obchodných reťazcoch. Sú nekresťansky drahé, ak si prepočítaš koľko odpadu je z nich a koľko čistého mäsa ti zostane na tanieri.

Najlacnejšie a najzdravšie sú ryby (aj malé plevelné ako napr. ostriež, väčšie belice) darované od rybára ktorého zazriete pri prechádzke a vidíte ako zúfalo bičuje potok udicou. "Tichí blázni" radi za menší peniaz aj predajú, aspoň troška si privyrobia na výživu rybiek a znížia náklady na svoj koníček.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Az take hrozne to hadam nebude ;-)
http://www.klastor.rybarstvo.com/
http://dnes.atlas.sk/slovensko/regio...-laka-turistov
http://www.pstruharen.sk/home/
http://www.hornanitra.sk/index.php?str=ryb&lang=sk

Ale toto by asi naozaj bolo na novu temu
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

taiko, tak založ novú tému
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
hubatá Pozri príspevok
Morským rybám neverím:
ak sú lacné je tu riziko že pochádzajú zo zamorených oblastí a medzi ne patria aj všetky pozametané ryby z paluby, predávané ako filé. Najväčšie riziko pre mňa predstavujú všetky konzervované rybie výrobky. Viď posledne Mexický záliv - koľko krajín sa v okolí ropnej katastrofy živí rybolovom!!!
A naše alebo české sladkovodné ryby bežne živé nedostaneš iba vo veľkých obchodných reťazcoch. Sú nekresťansky drahé, ak si prepočítaš koľko odpadu je z nich a koľko čistého mäsa ti zostane na tanieri.

Najlacnejšie a najzdravšie sú ryby (aj malé plevelné ako napr. ostriež, väčšie belice) darované od rybára ktorého zazriete pri prechádzke a vidíte ako zúfalo bičuje potok udicou. "Tichí blázni" radi za menší peniaz aj predajú, aspoň troška si privyrobia na výživu rybiek a znížia náklady na svoj koníček.
Keď to budeš brať takto tak nemôžeš jesť nič. Na "Porade" som čítal o párkoch, svokor bol tam, kde sa robí čalamáda, počul som o sekanej, o pekárňach, ako sa pestuje zelenina, ovocie, ako sa chovajú kurence...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

to je fakt: už aj veľké rybárske farmy chovajú ryby na granulách a nie na kukurici.....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Drahi kolegovia. je otazkou ci je tato diskusia o rybkach hodna novej temy, v kazdom pripade je vsak tato tema o tom "co dnes bude na obed." Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, ze som tento odklon zavinil. Nie je problem odklonit sa zo spravnej cesty, dolezite je, sa na nu zas vratit, takze sup sup, "Co dnes na obed?"
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Takže u nás:
bez polievky a tekvicová omáčka, fašírka a chlieb
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať