Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ondrejvla Pozri príspevok
Krásna fantázia starej mamy.
mne moja neboha stara mama robievala halusky s Grankom.
to bola tiez fantazia........mnam.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vidieť, že je sezóna cukín či cukiet, tekvíc, baklažánov, patizónov... Aj ja som robila včera večer /k dnešnému obedu/ cukiny plnené mletým mäskom, rajčinkami, paprikou, cibuľkou, cesnakom, korením, posypané syrom a deti si k tomu na obed upiekli čerstvé zemiačiky...
Foto net, obed net... Iba ak by som odfotila prázdne plechy...
A na zajtra idem urobiť krémovú tekvicovú polievočku...
Nech je to také tématické...
Zajtra bude variť muž - v lepšom prípade objedná deťom pizzu, čo by ich určite potešilo, keďže dcéra má narodeniny... Kým prídem z práce - prežijú... Majú čerstvú vianočku a v chladničke je torta "višňová láska"...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes taktiež tekvicová krémová polievka, veru tých tekvíc a cukín som dostala aj ja, takže všetko treba "schosňovať", zvlášť keď je to z domácej bio záhradky.
Na zajtra k obedu bravčové kapsy s kyslou kapustou.
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Oliwa Pozri príspevok
Vidieť, že je sezóna cukín či cukiet, tekvíc, baklažánov, patizónov... Aj ja som robila včera večer /k dnešnému obedu/ cukiny plnené mletým mäskom, rajčinkami, paprikou, cibuľkou, cesnakom, korením, posypané syrom a deti si k tomu na obed upiekli čerstvé zemiačiky...
Foto net, obed net... Iba ak by som odfotila prázdne plechy...
A na zajtra idem urobiť krémovú tekvicovú polievočku...
Nech je to také tématické...
Zajtra bude variť muž - v lepšom prípade objedná deťom pizzu, čo by ich určite potešilo, keďže dcéra má narodeniny... Kým prídem z práce - prežijú... Majú čerstvú vianočku a v chladničke je torta "višňová láska"...
Dievčence, ak máte veľa cukín, perfektná je aj cukina : plech vyložiť papierom na pečenie, naň poukladať na kolieska nakrájanú cukinu /hrúbka 1-1,5 cm/ , posypať oregánom a na každú dať malú kocku Fety, nesoliť - feta je dosť slaná. Piecť na 180 st., dokým jemne nezhnedne.
Popritom na olivovom oleji, opražiť asi 20 cesnakov nakrájaných na jemné krúžky + posekaná petržlenová vňať. Podávať spolu - nóóó balada
5 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
LEČO.
3 0
JTOMA JTOMA

JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

Tak týmto menu by sa ma veru neuspokojila........Ale keď Vám chutilo, tak na zdravie....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
JTOMA Pozri príspevok
Tak týmto menu by sa ma veru neuspokojila........Ale keď Vám chutilo, tak na zdravie....
Ja potrebujem uspokojiť seba a manželička, ďakujem, určite bude chutiť, lebo varí on
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Pripojím môj recept na cukiny- cukinu nakrájať na cca 1 cm krúžky, dať do misky, pridať cesnak popučený, šťavu z citróna, nechať stáť cca 2-3 hodiny. Rozmiesať polohrubú múku, soľ, vegetu, sladkú papriku, obaliť cukinu a vypražiť.
4 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Dnes sa varí lúsková( žlté fazulové struky ) omáčka a dostali sme jablčka " Jakubky ",,, tak som zarobila na jablčkovo-orechový závin. Dúfam že 2 plechy do večera vydržia
7 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka s klobásou, Pezinské rezne, varené zemiaky, čalamáda
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko (varené vajce manželovi k tomu nepasuje )
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Slivkové-makové gule.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

erzet Pozri príspevok
Kapustová polievka s klobásou, Pezinské rezne, varené zemiaky, čalamáda

..... éééé aké sú to "pezinské rezne?" Asi s pezinským bielym alebo žeby už s burčákom hmmm?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

posledny obed v nemocnici:
polievka zeleninova s krupicou,dusena ryba zapecena s platkom mozarelly a paradajky,hlavkovy salat,jogurtovy dresing,ovocny jogurt,jablko

vcera v nemocnici:
polievka hovädzia s tarhonou,kuracie prsia na prirodno s ryzou,hlavkovy salat,octovy dresing,porcia babovky

predvcerom v nemocnici:
polievka cremova sparglova,cukinovy nakyp/zapekane zemiaky-cukina-zemiaky,preliate vajickom/,mrkvovo-struckovy salat,cokoladovy puding

den predtym v nemocnici:
polievka zelerova,zeleninove rizoto,salat uz si nepamätam aky,porcia lekvarovej rolady,banan

este den predtym:
polievka zeleninova s krupicovymi haluskami,zemiakove pyre,pecena fasirka,dusena mrkva,tvarohovy krem s piskotami

trosicku-po ostatne dni si uz nepamätam,ale musim uznat,ze hladna som nebola,vzdy bolo z coho vyberat a naraz sa to nedalo ani zjest.
vecere boli vzdy zlozene z polievky a k tomu bolo bud pecivo s nejakym syrom,ci salamou,alebo bola tepla vecera,napr.krupicovy trhanec alebo zeleninovy nakyp;k tomu vzdy kus ovocia
a na ranajky bola zemla a k nej este bud sladky rozok alebo krajec chleba,1 minimaslo,mini lekvar,ak nebol lekvar boli dva platky kvalitneho syra,skoro kazdy den jogurt a ked nie,tak kus ovocia./samozrejme,ze ludia ,co su alergicky na mlieko,moslimovia alebo dietujuci-kazdy dostava podla zelania..../

za 9 dni v nemocnici vo Viedni som prave zaplatila 96,66 euro.
mozno sa vam taketo info niekedy zide/ale ta cena je uz s tym,ze mi cast preplaca poistovna,kedze tu zijem a robim,inak by to bolo ovela viac/.
Naposledy upravil osky : 06.08.10 at 11:26
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Priznám sa na začiatku čítania som vyvalila oči ako dobre vyvárajú v nemocnici. Hi vlastne som Ťa podozrievala, že Ti jedlo nosí rodinka
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Dúfam, že už si v poriadku
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hehe...... tiež kukám v ktorej nemocnici na Slovensku varia takéto menu.
A na konci vidím: Viedeň

.... ale sme to zasa dopadli a či ešte len stále padáme a padáme .....
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Takto dobre varia v jednej nemocnini v Bratislave, ale radšej jesť doma pečené zemiaky s kyslím mliekom, ako stravovať sa tam - Onkologický ústav, Klenová.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

aj v Martinskej FN varili dobre, a mohli sme si aj vyberať, vždy chodila sestrička a pýtala sa, čo si dáme ... ale tiež radšej tie zemiačky doma spravené, to je pravda
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dievčence, aj ja som vypúlila oči na nemocničné menu, ale poviem Vám, radšej bude o hlade ale doma......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať