Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

adi11 Pozri príspevok
no vidis, toto som potrebovala..takyto zlepsovacik..ta vidlicka je dobry napad..
velmi pekne dakujem..asi zajtra skusim
keby sa ti predsalen nahodou otvorili-ale neboj,to sa nestane,potri si na ostatnych ten volanik vajickom.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Adi, nemusíš robiť aj so zemiakmi ak sa ti nechce čakať na ich uvarenie. Ja podľa svokry cesto robím len z polohrubej múky, vody a soli. Bez vajca sa dobre lepia, cesto nevysychá. Niekedy dávam aj uvarený zemiak. Pirohy robím zo štvorcov, po položení plnky prehnem a zlepím do trojuholníka. Z odrezkov cesta robím šúľance, ktoré uvarím s pirohami, synovi ešte viac chutia ako pirohy. Do bryndze so zemiakmi pridávam aj posekaný kôpor, samozrejme, len keď mám. U nás sa pirohy polievajú rozpraženým maslom alebo popraženou slaninkou a k tomu lyžica kyslej smotany. To si už každý pridá sám na tanier.
Moja skoro 92 ročná svokra robí na pirohoch ručne krásne volániky, viem aj ja, ale ani z ďaleka nie sú také pekné, rovnaké ako jej.
7 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
adi11 Pozri príspevok
Janka, dakujem pekne za recept.
No ani by som nepovedala, ze jednoducho. Najprv treba mat uvarene zemiaky v supke. A nemusia byt stare krumple, da sa uz aj z novych ?
No, ale nemam tu mustru, ci ako sa to vola, aby aj vyzerali ako pirohy ?
Anka ja vykrajujem len s hrnčekom, do kolieska dám plnku prehnem napolý a prstámi poriadne pozatláčam aby sa nerozvarilí, zemiaky môžu byť aj nové a v šupke nevarím ja si odoberiem do cesta s tých čo varím do plnky také 5-6 štvrťky. A zabudla som Ti ešte napísať že do plnky dávam aj tak za pol lyžičky majoránky.
5 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Marína Pozri príspevok
Adi, nemusíš robiť aj so zemiakmi ak sa ti nechce čakať na ich uvarenie. Ja podľa svokry cesto robím len z polohrubej múky, vody a soli. Bez vajca sa dobre lepia, cesto nevysychá. Niekedy dávam aj uvarený zemiak. Pirohy robím zo štvorcov, po položení plnky prehnem a zlepím do trojuholníka. Z odrezkov cesta robím šúľance, ktoré uvarím s pirohami, synovi ešte viac chutia ako pirohy. Do bryndze so zemiakmi pridávam aj posekaný kôpor, samozrejme, len keď mám. U nás sa pirohy polievajú rozpraženým maslom alebo popraženou slaninkou a k tomu lyžica kyslej smotany. To si už každý pridá sám na tanier.
Moja skoro 92 ročná svokra robí na pirohoch ručne krásne volániky, viem aj ja, ale ani z ďaleka nie sú také pekné, rovnaké ako jej.
.. ak má syn rád šúľance ... skús cesto s tvarohom (mäkkým) namiesto varených zemiakov .. a štipku prášku do pečiva môžeš dať. je to rýchle.
Ja robím na sladko ..
.. inak mamka tiež robila krásne volániky na pirohách, ale ja to neviem
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

janka51 Pozri príspevok
Anka ja vykrajujem len s hrnčekom, do kolieska dám plnku prehnem napolý a prstámi poriadne pozatláčam aby sa nerozvarilí, zemiaky môžu byť aj nové a v šupke nevarím ja si odoberiem do cesta s tých čo varím do plnky také 5-6 štvrťky. A zabudla som Ti ešte napísať že do plnky dávam aj tak za pol lyžičky majoránky.
Janka vďaka, že si to trochu zjednodušila. Možno ich zajtra vyskúšam, potom dám vedieť, či sa podarili.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Katy a R Pozri príspevok
.. ak má syn rád šúľance ... skús cesto s tvarohom (mäkkým) namiesto varených zemiakov .. a štipku prášku do pečiva môžeš dať. je to rýchle.
Ja robím na sladko ..
.. inak mamka tiež robila krásne volániky na pirohách, ale ja to neviem
Katy, práve na sladko syn z hlavných jedál nič nemá rád, napriek tomu určite vyskúšam a on sa bude musieť prispôsobiť väčšine.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Katy a R Pozri príspevok
.. ak má syn rád šúľance ... skús cesto s tvarohom (mäkkým) namiesto varených zemiakov .. a štipku prášku do pečiva môžeš dať. je to rýchle.
Ja robím na sladko ..
.. inak mamka tiež robila krásne volániky na pirohách, ale ja to neviem
Tiež prstami, ako poradila Janka, ale ja robím aj tak, že prehnem a vidličku strčím do múky, aby nelepila, a popritláčam postupne po celom oblúku. Dobre sa to zlepí a urobí to volániky. Tak robím aj bryndzovníky z lístkového cesta, ktoré pečiem v rúre-vyzerá to efektne.
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Marína Pozri príspevok
Katy, práve na sladko syn z hlavných jedál nič nemá rád, napriek tomu určite vyskúšam a on sa bude musieť prispôsobiť väčšine.
Marína, nenúť syna do sladkého môžeš mu ponúknuť "na slano" opraž cibuľku, môže byť aj so slaninkou a nemá to chybu Šúľance robím aj s bryndzou, ako halušky, alebo iba opečiem na masti do chrumkava na slano.
4 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ubka Pozri príspevok
Tiež prstami, ako poradila Janka, ale ja robím aj tak, že prehnem a vidličku strčím do múky, aby nelepila, a popritláčam postupne po celom oblúku. Dobre sa to zlepí a urobí to volániky. Tak robím aj bryndzovníky z lístkového cesta, ktoré pečiem v rúre-vyzerá to efektne.
Ubka, ale to sú iné volániky, tie ručne robené vyzerajú podobne ako stočené dve hrubšie šnúry dokopy. Keď budem mať na "starosti" babku(svokru) znova ja, urobíme pirohy, babka ich vycifruje, ja zdokumentujem. Škoda, že som neodfotila teraz, robili sme s ňou pred cca 2-3 týždňami.
ubka Pozri príspevok
Marína, nenúť syna do sladkého môžeš mu ponúknuť "na slano" opraž cibuľku, môže byť aj so slaninkou a nemá to chybu Šúľance robím aj s bryndzou, ako halušky, alebo iba opečiem na masti do chrumkava na slano.
Vďaka, určite vyskúšam.

Len tak mimochodom, už ste videli niekoho takto v noci varíť ako nás? Zaujímavé, že nie som pri tých dobrotách hladná.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evka, asi nebývaš v bytovke. V našom vchode mi bežne vykrúca nos vôňa vyprážaných rezňov okolo polnoci, ktoré chystajú pre hladošov na druhý deň.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Marína Pozri príspevok
Ubka, ale to sú iné volániky, tie ručne robené vyzerajú podobne ako stočené dve hrubšie šnúry dokopy. Keď budem mať na "starosti" babku(svokru) znova ja, urobíme pirohy, babka ich vycifruje, ja zdokumentujem. Škoda, že som neodfotila teraz, robili sme s ňou pred cca 2-3 týždňami.

Vďaka, určite vyskúšam.

Len tak mimochodom, už ste videli niekoho takto v noci varíť ako nás? Zaujímavé, že nie som pri tých dobrotách hladná.
No, tak to by som rada vidieť, motúziky na pirohách no a polnočné varenie je vždy najlepšie...plánujeme a ráno šup do toho...ušetríme rozmýšľaním čo? pekný večer
1 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Dnes bodka, čiarka- rezance s makom.
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zemiaky s nivou,
... veľmi nám to zachutilo, takže teraz to fičí u nás častejšie
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

kuracie prsia s provensálskym korením, americké zemiaky
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dievčatá, to ste už všetko pojedli, čo sme v noci navarili? Veď toho boli haldy.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes špagety http://www.svetreceptov.estranky.sk/...-masom-a-syrom
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kyslá fazuľková polievka a slivkové gule (kto s čím chcel).

A furt ich mám ešte pred očami a bude sa mi o nich aj snívať, lebo som hneď aj do mrazáka narobila ...............keďže som slivky dostala. Zdalo sa mi to, alebo fakt sa ich rýchlo chytá nejaká plieseň ?
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

vcera
dubakova prazenica
dubakova polievka, dubakove rezne
dubakove fasirky

dnes
dubakova prazenica
hovadzia polievka, dubakove rezne, dubakove fasirky, modrakova omacka, knedla, zemiaky, paradajkovy salat
dubaky, dubaky, dubaky, uz mi chyba iba dubakovica, dubakovy salat a dubakovy dezert
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

.... a pani Dubáková čo na to hovorí, nesťažuje si?

Napadá má jeden sprostý vtip, pošlem ti ho do ss, aby ostatným neodpadla chuť.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

cast vcerajsieho ulovku urcena do mraznicky, zbytok sa susi a povaluje po sporaku

5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať