Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

chilli rezne

rezne naklepat a posolit.
na spodok taniera rozotrieme cca za kavovu lyzicku oleja a dame jeden rezen,posypeme ho trosku chilli korenim a potrieme ho olejom na vrchu tak,ze sa nam vlastne rovnomerne rozotrie aj to chilli.
nan polozime druhy rezen.posypeme chilli,potrieme olejom,nan dalsi rezen...takto postupujeme az kym sa nam rezniky neminu.potom ich vsetky ako su v komine prevratime tak,aby prvy bol na vrchu a posypeme ho troskou chilli-rozotrieme.
tanier zabalime do folie a dame do chladnicky odlezat-najlepsie na noc,ale da sa aj rano pripravit a na obed uz pouzit.
vajce rozhabarkujeme a pridame do neho jemne struhany syr.
odlezane rezne potom obalujeme v muke,v syrovom vajci a napokon v struhanke a klasicky vyprazime.
Naposledy upravil osky : 17.08.10 at 08:59
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
osky Pozri príspevok
chilli rezne

rezne naklepat a posolit.
na spodok taniera rozotrieme cca za kavovu lyzicku oleja a dame jeden rezen,posypeme ho trosku chilli korenim a potrieme ho olejom na vrchu tak,ze sa nam vlastne rovnomerne rozotrie aj to chilli.
nan polozime druhy rezen.posypeme chilli,potrieme olejom,nan dalsi rezen...takto postupujeme az kym sa nym rezniky neminu.potom ich vsetky ako su v komine prevratime tak,aby prvy bol na vrchu a posypeme ho troskou chilli-rozotrieme.
tanier zabalime do folie a dame do chladnicky odlezat-najlepsie na noc,ale da sa aj rano pripravit a na obed uz pouzit.
vajce rozhabarkujeme a pridame do neho jemne struhany syr.
odlezane rezne potom obalujeme v muke,v syrovom vajci a napokon v struhanke a klasicky vyprazime.
a neprepáli mi to kotol?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

erzet Pozri príspevok
a neprepáli mi to kotol?
no neviem.v originalnom recepte je okrem chilli este aj rozotrety cesnak.ale kedze to idem skusat prvy raz,cesnak som vynechala.tiez som mala dojem,ze potom by som uz musela zavolat hasicov......
a to chilli samozrejme s mierou!!!!!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Po cesnaku volať hasičov nemusíš, dokonca so myslím že by mohol byť.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Hrášková polievka, "pácované" kuracie prsia (solamyl, ďumbier, sójová omáčka) opražené na oleji, zemiaky s maslom, paradajkovo-paprikový šalát.
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Tekvicový prívarok, zemiaky s praženou cibuľkou a fašírka.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

mysimis Pozri príspevok
Tekvicový prívarok, zemiaky s praženou cibuľkou a fašírka.
mňam, hneď by som si dala ... mám plnú chladničku cikíny a tekvice, ale nemôžem ... lebo by som si to jedla sama, a vnuk by zostal hladný ... takže dnes narýchlo zapečné šunkové fliačky s údeninou, tzv. "šunkofleky"
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

My sme dnes mali lečo, ved' je leto,,ale ja ho robím bez vajec len s dobrou pikantnou klobásou a k tomu čerstvý chlebík alebo pečivo. Moja dcéra ho pred rokom nechcela ani vidiet' a dnes sa ide s ním "zadrhnút'"
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vatovec vypražený v trojobale, zemiaky, uhorkový šalát. Polievku dedko cesnakovú, pre mňa polievka nemusí byť. Keďže sme dostali 2 veľké vatovce a doma sme iba dvaja, zbytok je obalený v mrazničke na horšie časy.
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

evaj63 Pozri príspevok
My sme dnes mali lečo, ved' je leto,,ale ja ho robím bez vajec len s dobrou pikantnou klobásou a k tomu čerstvý chlebík alebo pečivo. Moja dcéra ho pred rokom nechcela ani vidiet' a dnes sa ide s ním "zadrhnút'"
aj u nas leco s kuracim maskom a kolienkami [len muz sa hneval, ze malo stipe a tetka na ringu tvrdila, ze paprika je paaalivaaa}
3 0
ivonka4 ivonka4

ivonka4 je offline (nepripojený) ivonka4

Poradte čo uvarit?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Patizonové placky s rajčinovým šalátom. Na večeru hrianky s domácimi diabolskými toustami ( ale sú poriadne diabolsky štipľavé)
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evaj63 Pozri príspevok
My sme dnes mali lečo, ved' je leto,,ale ja ho robím bez vajec len s dobrou pikantnou klobásou a k tomu čerstvý chlebík alebo pečivo. Moja dcéra ho pred rokom nechcela ani vidiet' a dnes sa ide s ním "zadrhnút'"
Tiež je dobré lečo bez paprík a paradajok ....
Len tak s klobáskou a vajíčkami ...ten chlebík je tiež fajn , aj pečivo ...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, plovdivské mäso, cestovina
DSC00235[1].jpg  
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE=osky;1481918]chilli rezne

rezne naklepat a posolit.
na spodok taniera rozotrieme cca za kavovu lyzicku oleja a dame jeden rezen,posypeme ho trosku chilli korenim a potrieme ho olejom na vrchu .....

tak sme to vyskusali a bola to jedna basen.rezne sa krasne nafukli,boli obrovske a mäkkucke ako vata.hotove boli raz-dva,ako z kuraciny.to bolo tym ze sa namarinovali v oleji.pri smazeni treba davat pozor,nie na plny plyn pustit sporak,aby nezhoreli.hoci su syrove,nepripalovali sa.
chilli korenie dodalo tu spravnu pikantnost,ale nic prehnane,take akurat. ako prilohu som spravila :zemiaky v supke uvarit a osupat,nakrajat na velke kusky-stvrtky a hodit to len na rychlo osmahnut na maslo a posypat petrzlenovou vnatou.k tomu este miesana zelenina na pare.
moj muz to ohodnotil:tak s tymto receptom sa stanes slavna....
3 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Polievka cesnačka a palacinky s tvarohom.
7 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Zajtra slivkové knedlíky .
Naposledy upravil rozum : 17.08.10 at 23:24
2 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V mraziaku mám pomleté mäsko,v záhrade cukety,takže plnené pečené cukety.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes bude
zivanska zo zajacich chrbtov.

zajcie chrbty/mozu byt aj ine casti,to je jedno.../ trosku naklepat i s kostou a posolit.zemiaky uvarene v supke ocistit a pokrajat na kolieska.na pomasteny pekac ulozime vrstvu zemiakov,kusky mäsa,na kolieska nakrajanu cibulu,nakrajane paradajky a papriku,posypat dobre provensalskymi bylinkami a posolit.kto chce,moze to cele prekryt platkami slaniny,ale ja to nedavam,lebo slaninu nelubim....
na to znova vrstva zemiakov,posolit a prikryt alobalom alebo vrchnym pekacom.prakticke,rychle a chutne....
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

dnes zeleninová polievka s krúpkami, francúzske zemiaky,
zajtra : tvarohovo - jablková žemľovka / z vianočky/, polievka - ?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať