Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

truch Pozri príspevok
truch, ak kliknem na link, otvára mi Slimákov z bravčového bôčika.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zeleninová polievka, zemiaky na kyslo s údeným.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
taiko Pozri príspevok
No ja som teraz nalozil kus tuniaka do marinady (olivovy olej, rozmarin a sol) zajtra ho pokrajam na kusky, trosku opeciem vo woku a dodusim spolu s kukuricnymi spagetami. (tie samozrejme trosku predvarim). 150g tuniaka, spagety a najeme sa dvaja do popuku
No a este obrazocky. Docista som zabudol, ze som tam pridal aj fenikel. ten som poprazil pred tuniakom, lebo je trosku tvrdsi
Naposledy upravil taiko : 01.09.10 at 12:28
IMG_6570_small.jpg  
IMG_6580_small.jpg  
IMG_6585_small.jpg  
1/1
8 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Kde kúpim kukuričné špagety?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No myslim, ze v DM markete som videl. Ale aj napr. tu http://www.naturcity.sk/sk/e_shop/bi...cestoviny.aspx
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

dík za tip na dobrú stránku, do DM chodím práveže nakupovať len potraviny /väčšinou/ ... recept určite vyskúšam
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

hliva ustricová na smotane s haluškami
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabut Pozri príspevok
Dnes sa chystam vyrobit trochu jogurtu, acidka a mascarpone. K mascarpone sa hodi mandlovy vajecny liker, Amareto to nie je, ale do kolacov je vyborny. Njarychlesia plnka: vezmeme mascarpone, zriedime ho likerom, trochu citronovej kory a hotovo. :-)
alabutko,hod sem receptik na mascarpone,prosim.v obchode je hrozne drahe.

ale polopaticky,lebo s tym prehananim alkoholu cez byliny som to nepochopila....
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zeleninová polievka s pečeňovými guľkami, granadír, rajčinovo - cibuľový šalát.
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

dnes to bolo Ministerské kura:
trošku tuku do pekáčika, potom rozložiť 1 kg predsmažených hranoliek-kúpených, tie zasypať 3 dl suchej ryže soľ, vegeta podľa zvyklostí.
Zaliať 7 dl leča . Vopred nasolené okorenené kuča nakrájať na porcie a poukladať na lečo. Zakryť alobalom, 30 min piecť zakryté, potom odkryť a dopiecť do červena.
Zasa niečo" v jednom hrci"
8 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Prehnat palene cez byliny znamena, ze si pripravime kotol, na dno dame alkohol alebo vino a nad hladinu alkoholu vlozime kosik, do ktoreho ulozime bylinky a klasicky vypalime. A liek je aj bez ministerstva zdravotnictva na svete. Ja na lieky nemam, tak si pomaham ako viem. :-)
8 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mascarpone? Jednoducho. Pockaj, uz som to viackrat pisal, pohladam a supnem sem:

Urobit mascarpone. V dvoch hrncoch na pare udrzovat smotanu na 82-87*C asi 15 minut, pridat kavovu lyzicku kyseliny citronovej, ked sa zrazi scedit cez utierku. Nesmie vriet. Pri 82*C ma viac tvarohovu chut, ked sa ide s teplotou vyssie (do 87*C), tak ma viac maslovu chut. Z litra smotany vyjde asi pol litra syra. Srvatku mozno pouzit do niecoho nakyslo. No a z mascarpone urobit najrychlesiu plnku do zakuskov: mascarpone, vajecny liker, citronova kora, vanilkovy cukor. Mixer zvrtne a plnka je hotova. :-)

Este pozriem, ci nemam nejaku fotku.
9 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

dík za odpoveď,aj keď som ju čakala cez ss...ešte raz dík
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ubka Pozri príspevok
dnes to bolo Ministerské kura:
trošku tuku do pekáčika, potom rozložiť 1 kg predsmažených hranoliek-kúpených, tie zasypať 3 dl suchej ryže soľ, vegeta podľa zvyklostí.
Zaliať 7 dl leča . Vopred nasolené okorenené kuča nakrájať na porcie a poukladať na lečo. Zakryť alobalom, 30 min piecť zakryté, potom odkryť a dopiecť do červena.
Zasa niečo" v jednom hrci"

no takéto jednohrncové mám najradšeja spraví sa ryža aj hranolkytaké ako majú byť?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
http://varecha.pravda.sk/videorecept...42-recept.html ,zemiaková kaša, uhorkový šalát./ešte z posledných domácich/
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Varená baranina, tekvicový krém (nezmixovaný s kúskami tekvice a paradajok), chlieb, paprika, cibuľka
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
alabut Pozri príspevok
Mascarpone? Jednoducho. Pockaj, uz som to viackrat pisal, pohladam a supnem sem:

Urobit mascarpone. V dvoch hrncoch na pare udrzovat smotanu na 82-87*C asi 15 minut, pridat kavovu lyzicku kyseliny citronovej, ked sa zrazi scedit cez utierku. Nesmie vriet. Pri 82*C ma viac tvarohovu chut, ked sa ide s teplotou vyssie (do 87*C), tak ma viac maslovu chut. Z litra smotany vyjde asi pol litra syra. Srvatku mozno pouzit do niecoho nakyslo. No a z mascarpone urobit najrychlesiu plnku do zakuskov: mascarpone, vajecny liker, citronova kora, vanilkovy cukor. Mixer zvrtne a plnka je hotova. :-)

Este pozriem, ci nemam nejaku fotku.
Ako odhadneš 82-87°C?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabut Pozri príspevok
Mascarpone? Jednoducho. Pockaj, uz som to viackrat pisal, pohladam a supnem sem:

Urobit mascarpone. V dvoch hrncoch na pare udrzovat smotanu na 82-87*C asi 15 minut, pridat kavovu lyzicku kyseliny citronovej, ked sa zrazi scedit cez utierku. Nesmie vriet. Pri 82*C ma viac tvarohovu chut, ked sa ide s teplotou vyssie (do 87*C), tak ma viac maslovu chut. Z litra smotany vyjde asi pol litra syra. Srvatku mozno pouzit do niecoho nakyslo. No a z mascarpone urobit najrychlesiu plnku do zakuskov: mascarpone, vajecny liker, citronova kora, vanilkovy cukor. Mixer zvrtne a plnka je hotova. :-)

Este pozriem, ci nemam nejaku fotku.
diky moc.niekedy to musim skusit-len rozmyslam,ze si budem musiet kupit kuchynsky teplomer,lebo mam len taky na horucku a do vane....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE=osky......vykostim si zajacie stehna,zomeliem a zarobim na fasirku-ale upeciem to v rure-v syrovom kabatiku,nech nejeme stale vysmazance....[/QUOTE]


urobila som vyborne fasirky/spominane vyssie/-so syrom,na jemno zomlete,fajnove-v malickych zapekacich mistickach,krasne sa vyklopili a vyborne chutili,pekne to vyzeralo.....
moj muz zjedol ledva jednu aj to nasilu,aby mi nebolo luto-takze uz nikdy viac.musim si ich zjest sama.
nevadi mi to,mne chutia,ale trapi ma ze som ho neocarila.
jestvuje milion receptov ,ale ja mam vecne problemy s varenim-furt to iste dokola,lebo ked skusim nieco nove,je to prepadak.moj muz je skratka hrozny....
nastastie som upiekla aj slivkovy kolac co som nasla tu na porade,tak veceral kolac s kavou.....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať