Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

pivko Pozri príspevok
Dnes idem do Miškolca , tak že chuťovka :http://upload.wikimedia.org/wikipedi...palacsinta.JPG a ako dezert :http://forum.sanomabp.hu/forumkep/25...12831307/1.jpg ´= sómloi galuska
Mmmmmmmmmm, to vyzerá dobreeeeeeeeeeeeeee, tuším si to mäso nechám na zajtra a pobabrem sa s palacinkami...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Som práve "zložil" bábovku,čo som si priniesol v nedeľu z Benátok.
Na obed prekvapenie domácej pani (teda slečny).
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Dnes lasagne s bolonskou omáčkou
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zeleninová polievka a zemiaky na kašu sa varia, tesne okolo obeda zapnem kontaktný gril a urobím to hoväzdie mäsko, ktoré sa už od stredy pácuje (olivový olej, červené víno, cesnak, cibuľa, bobkový list, provensálske korenie)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Polievka z kačacích drobov, pečená kačka, červená kapusta a rožkové knofle. Varím aj pre dcéru a vnučku, nech sa potešia.
2 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Kačku mám rada, ale u nás to nikto nechce jesť okrem mňa, tak kačku ani nepečiem
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja sa bez kačky obídem, ale baby majú rady, tak čo pre ne nespravím
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

fazuľová polievka od včera a na večeru "veľký hriech " : slaninovo-klobásovo-salámová misa s cibuľou, horčicou a chlebom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

msa Pozri príspevok
fazuľová polievka od včera a na večeru "veľký hriech " : slaninovo-klobásovo-salámová misa s cibuľou, horčicou a chlebom.
Fazuľová s údeným, pečená krkovička, zemiaky, mrkvovojablkový šalát.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
jozka56 Pozri príspevok
Polievka z kačacích drobov, pečená kačka, červená kapusta a rožkové knofle. Varím aj pre dcéru a vnučku, nech sa potešia.
Jožka, prosím Ťa čo sú to rožkové knofle?
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keďže mám ešte pracovnú sobotu tak len rýchlovka - paprikáš zemiaky s domácou klobáskou a čalamáda.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mysimis Pozri príspevok
Jožka, prosím Ťa čo sú to rožkové knofle?
Recept mám od Marušky: 5 starých rožkov pokrájať na kocky, zasypať 2 lyžicami hrubej múky, preliať zmiešaným 1dl mlieka, 1dl oleja, 2 vajcia, soľ a ja dávam aj pokrájanú petržlenovú vať...pomiešať a pomačkať rukou a urobiť 2 bochníky, ktoré sa varia vo vriacej slanej vode 15 min/1x otočiť/. Mám ich radšej ako knedľu
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jozka56 Pozri príspevok
Recept mám od Marušky: 5 starých rožkov pokrájať na kocky, zasypať 2 lyžicami hrubej múky, preliať zmiešaným 1dl mlieka, 1dl oleja, 2 vajcia, soľ a ja dávam aj pokrájanú petržlenovú vať...pomiešať a pomačkať rukou a urobiť 2 bochníky, ktoré sa varia vo vriacej slanej vode 15 min/1x otočiť/. Mám ich radšej ako knedľu
Ja ich tiež robím, ale dávam ich do hrnčekov, vyjde mi to na 4. Sú ozaj dobré.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes bude kapustnica so zemiakovou knedlou, pizza kolacik a vecer zase huspenina.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Francúzske zemiaky+cvikla, večer huspenina, pomazánka...každý kto chce. Musia mi dať pokoj ešte má DPH,DPH,DPH....
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Hŕstková polievka s domácimi rezancami, nakoľko jedna z najobľúbenejších, tak rovno 6 l hrniec a trhanec starej mamy z receptov zo života.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Olovrááánt:
kto chce pečenú hokkaidóóó ???
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja si prosííííím......mám veľmi rada pečenú tekvičku.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb s maslom, bylinkovy caj.

Obed - dala susedka, kapustnica s mliekom, pochrbtovina, zemiaky, cvikla, ovocny caj, flasa staroreznej.

Vecera - parene buchty s cucoriedkovym lekvarom, kuraci paprikas na feferonoch (zeby ohnivy?), tarhona, paradajkovy salat ala alabut, pivo, bylinkovy caj, na noc nieco tuhsie ... hruska. :-)
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

[QUOTE na noc nieco tuhsie ... hruska. :-)[/QUOTE]


a nie mahruška?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať