Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zajtra vari susedka, ma sluzbu, som zvedavy, cim prekvapi, nejaky likerik by bodol. Rano si dam fermez s jogurtom, ako obvykle, bielu kavu, a necham si miesto na obed. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Alabutku chytil rapel - este pecie zemiakove placky.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Tak a už je všetko popapané...zajtra bude šošovicový prívarok s fašírkou..pekný večer
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dcéra doniesla večeru - šošovičku, fašírku a piekla aj také šunkové jednohubky z lístkového cesta.....
7 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
....dobrá dcéruška.....
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera bola slepačia polievka a dnes z tej varenej sliepky rizoto. A bude aj na zajtra.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

A kohutovi nechutilo?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes plnená paprika (posledné čerstvé papriky zo záhrady) knedľa.
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

FÚÚÚ, dnes nik nevarí, alebo nie ste hladní ?! Dokonca dnes absentuje i ALABUT - no ľudkovia čo je s Vami ????
Dnes na obed som mala zeleninový šalát, na večeru hladošom urobím králičie rezne z naloženého králika /už tam odfukuje od soboty.../, k tomu zemiakové pyré a uhorkový šalát... tešííím
2 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Dnes je to asi fakt bieda, ja som dojedala hovädziu polievku s krupicovými haluškami ešte od nedele a potom som si dala rožok so syrom a ako dezert bola kávička a plnené trubičky. Nič moc však?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Nevarí sa ani u nás, od včera zostal segedín a na večeru spravím palacinky.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

francúzske zemiaky
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Tak hoďte neaký tip aj na zajtra, pretože mňa moji hladoši každý deň naháňajú, že sú hladní.... ráno vstanú - hladní sú, večer líhajú - už sa vytešujú na raňajky... Čo budem robiť, keď budú v puberte ?!! No, asi nakúpim kotle a vonku na dvore, čo uchmatnem, tam šmarím ...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

evuš Pozri príspevok
Tak hoďte neaký tip aj na zajtra, pretože mňa moji hladoši každý deň naháňajú, že sú hladní.... ráno vstanú - hladní sú, večer líhajú - už sa vytešujú na raňajky... Čo budem robiť, keď budú v puberte ?!! No, asi nakúpim kotle a vonku na dvore, čo uchmatnem, tam šmarím ...
Ćo tak ro(prehlasovane)sti?

Zemiaky ošúpať, na hrubo nastrúhať. Vymastiť pekáč (zapekaciu nádobu), na spodok dať polovicu zemiakov (musia pokryť dno), na to dať trio zeleninu (mrkva, hrášok, kukurica) - musí zakryť zemiaky, na to poukladať toľko slaniny (najlepšie tenšie plátky), aby zakrylo zeleninu, na slaninu nastrúhať syr aby ju nebolo vidieť a na syr dať zvyšok zemiakov. Nezabudnúť jednotlivé vrstvy (okrem okolia slaniny) osoliť. Zakryť alobalom a piecť pri 180°C cca 2 hodiny.
Bude u nás zajtra na obed.
5 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
.. Maďarský guláš, knedle... mňáááám... fajny bol
2 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

evuš Pozri príspevok
FÚÚÚ, dnes nik nevarí, alebo nie ste hladní ?! Dokonca dnes absentuje i ALABUT - no ľudkovia čo je s Vami ????
Dnes na obed som mala zeleninový šalát, na večeru hladošom urobím králičie rezne z naloženého králika /už tam odfukuje od soboty.../, k tomu zemiakové pyré a uhorkový šalát... tešííím
Alabutovi dnes varí suseda..včera písal
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
evuš Pozri príspevok
FÚÚÚ, dnes nik nevarí, alebo nie ste hladní ?! Dokonca dnes absentuje i ALABUT - no ľudkovia čo je s Vami ????
Dnes na obed som mala zeleninový šalát, na večeru hladošom urobím králičie rezne z naloženého králika /už tam odfukuje od soboty.../, k tomu zemiakové pyré a uhorkový šalát... tešííím
evuš, prosím ťa, hoď tu recept na tie králičie rezne - dokonca z naloženého králika....doma ich máme dosť, tak by som rada obmenila "jedalníček"...vopred dík!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kurací paprikáš a maslové halušky.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja budem mať rýchlu zemiakovú placku, lebo keď prídem domov, bude už pomaly aj večera. Zemiaky (asi dva) postrúhať nahrubo na rezance, rozložiť a uťapkať na menšiu panvicu, nechať popražiť, kým sa neupečú odspodu. Otočiť na druhú stranu, posoliť, trochu pomajoránkovať, posypať strúhaným syrom, a čakať, kým sa zemiaky upečú z druhej strany a syr sa rozpustí. A potom spapať. K tomu budem mať kalifornský šalát, ktorý tvorí červená a biela kapusta a mrkva postrúhaná, cibuľa a paprika najemno pokrájané, trochu majonézy, viac bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, a podľa chuti posoliť a okysliť jablkovým octom.
10 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
mysimis Pozri príspevok
Kurací paprikáš a maslové halušky.
Myšička , ďakujem za tip na večeru. Maslové halušky mám v mrazničke, kurací paprikáš urobím raz-dva-tri... a večera jak vyšitá
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať