Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Jara Pozri príspevok
Francúzke zemiaky, fazuľová polievka
si deň vopred - ja to isté zajtra a ešte hlávkový šalátik.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

ZEvina Pozri príspevok
si deň vopred - ja to isté zajtra a ešte hlávkový šalátik.
Ja s tým počítam, že ostane aj na zajtra... . Sme len dvaja s manželom, takže keď spravím jeden riadny plech a hrniec polievky, zajtra oddychnem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jara Pozri príspevok
Ja s tým počítam, že ostane aj na zajtra... . Sme len dvaja s manželom, takže keď spravím jeden riadny plech a hrniec polievky, zajtra oddychnem
ja som musela prestat varit na viac dni, dokonca nemozem ani na obed navarit viac a nechat na veceru. Ak trafim oblubenu vec, synacik chodi do hrncov, kym tam nieco je A neprospieva mu to. Takze len presne odmerane porcie, aj ked je to hodne namahave.

Dnes som robila pizzu a upiekla mafiny.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

aj u nás dnes boli francúzske zemiaky,
zajtra budem robiť špenát so zemiakmi a volským okom
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dáša_ Pozri príspevok
ja som musela prestat varit na viac dni, dokonca nemozem ani na obed navarit viac a nechat na veceru. Ak trafim oblubenu vec, synacik chodi do hrncov, kym tam nieco je A neprospieva mu to. Takze len presne odmerane porcie, aj ked je to hodne namahave.

Dnes som robila pizzu a upiekla mafiny.
A čuduješ sa, keď vyváraš také dobroty?
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
presne teraz som si to myslela i ja
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

wagner Pozri príspevok
A čuduješ sa, keď vyváraš také dobroty?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som si navarila polievku v štýle - čo záhrada dá. Zemiaky, mrkva, petržlen, ružičkový kel, fazuľa(likvidovala som fazuľu a tých pár zelených strukov sa mi neoplatilo variť zvlášť). Zajtra si k tomu prirobím tekvicové placky. Tekvica je už očistená v chladničke.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes som vypražila patizón, k tomu uvarené zemiaky a tatarskú.Toto jedlo je lahké, preto pred a po ňom klobása alebo párky
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes urobím zeleninovú polievku a k tomu cuketové halušky a paradakovou omáčkou. Ponúkam aj recept:
cca 300 g cukety a také isté množstvo zemiakov nakrájať na drobné kocky a v slanej vode uvariť do mäkka, scediť, nechať trocha vychladnúť, pridať hladkú múku, vypracovať cesto. Cez halušnicu do variacej vody pretačiť halušky. Na oleji speniť cibuľku, cesnak, pridať nakrájané paradajky, kocky nakrájanej cukety a podusiť do mäkka, ochutiť soľou, korením a bazalkou.Hotové jedlo posypať strúhaným syrom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja dnes urobím na obed cuketové placky. Len sa mi nikde nepodarilo nájsť recept na tie placky s ovsenými vločkami, tak asi budem musieť improvizovať.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Skús tieto: cuketu cca 250 g nastrúhať na jemno, posoliť, pridať vajíčko, asi 3 PL ovsenných vločiek, jednu strednú mrkvu nastrúhanú na jemno, cca 10 dkg syra nastrúhaného a premiešaj.
Pridať cesnak /podľa chuti/ a ak je to riedke, ešte strúhanku, opatrne. Môžme ešte dosoliť, cibuľu nie.
Tvoríme guľky, sú také mäkšie, opatrne obalíme v strúhanke, tesne pred vyprážaním guľku sploštíme v dlani , ale nie moc natenko. Vysmažiť.
Dobrú chuť - idem aj ja dnes robiť.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Dáša_ Pozri príspevok
Ja dnes urobím na obed cuketové placky. Len sa mi nikde nepodarilo nájsť recept na tie placky s ovsenými vločkami, tak asi budem musieť improvizovať.
ja som tiež improvizovala a tých vločiek som tam dala hodne a výsledok bol: fantastické chrumkavé cukinové placky!!!!!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Kapustové fliačky na sladko
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kazu Pozri príspevok
Kapustové fliačky na sladko
2x Jedny by si mohla posúnúť
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Dobrý recept na plnenú kapustu prosím. Ďakujem.
Naposledy upravil MarcelkaT : 27.08.09 at 08:40
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tweety Pozri príspevok
2x Jedny by si mohla posúnúť
Musela by som mať riadne dlhúúúú ruku
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
neviem už od koho bol tento recept ale už sa u nás udomácnil, je super, môžeš to jesť samé alebo aj ako prílohu k mäsisku : robím tie zemiaky so zeleninou - prevláda tam cukina - pečené v rúre, delím ich na polovicu, chlapovi tam primiešam nakrájanú klobásu!!!!! ja len také diétne a ešte rozmýšľam vylepšiť to potom nejakým ľahkým dresingom....
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
MarcelkaT Pozri príspevok
Dobrý recept na plnenú kapustu prosím. Ďakujem.
skús tu nájsť niečo

http://www.porada.sk/t75252-plneny-kapustny-list.html
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Kazu Pozri príspevok
Kapustové fliačky na sladko

Zajtra budú u nás - ale ja len na slano s mletým čiernym korením. Mňam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať