Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

U nás dnes bude sójová polievka a rizoto. Musím vyvárať každý deň, lebo synovia mi chodili zo školy rovno z obeda a hladní, takže chceli obed aj doma, takže tento rok som ich neprihlásila.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

JarkaL, ja som na tom podobne, starši chodi, tam dobre varia, aj aj tak chce obed ešte aj doma a nladši nechodi, takže varim denne. Dnes u nas zelerova polievka a hydinove rizoto so syrom, + paradajokovy šalat, k tome ešte od kamaratky slivkove knedle.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To je riadna hostina, koľko majú rokov? Moji 15 a 17, dcéra 6 a tá po mne chce do školy na desiatu 3rožky!, keksík a ovocie (obedy má v škole).
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Chlapci maju 18 a 15, takže u nas funguje chladnička ako televizor, stale do nej pozeraju a vyberaju. desiatu robim grahamove bagety velke z billy, 4 ks alebo rozky v počte 6 ks, + 2 alebo 3 jodurty
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

JarkaL Pozri príspevok
To je riadna hostina, koľko majú rokov? Moji 15 a 17, dcéra 6 a tá po mne chce do školy na desiatu 3rožky!, keksík a ovocie (obedy má v škole).
si spomínam na prvákov, ktorí sa doma mamám sťažovali, že dala malú desiatu, lebo nemali na každú prestávku niečo iné
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ja mám troch synov - 13,9,2, v nedeľu dooobeda zjedli na posedenie za plech pizzového chleba, trochu im síce pomohol muž,
ráno im balím ovocie, keks, obložený chlieb , neraňajkujú, lebo skoro vstávajú, najedia sa v autobuse, v škole majú desiatu, obed, pojedia kto čo nechce alebo idú pravidelne na dupľu, v autobuse sú už hladní a doma minimálne dvakrát jedia kým idú spať.Čo bude kým vyrastú, to si ani neviem predstaviť. Na dnes
uvarím cestovinu ku kuraťu s lečom, zajtra španielske vtáčiky, zemiakovú kašu a mrkvový šalát.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janka marenistakova Pozri príspevok
Ja mám troch synov - 13,9,2, v nedeľu dooobeda zjedli na posedenie za plech pizzového chleba, trochu im síce pomohol muž,
Raz nám spolužiak na výške rozprával, ako jeho mama v nedeľu vždy piekla na obed dve kurčatá - jedno sa zjedlo na obed a druhé ostalo na večeru.

On sa raz išiel po obede do kuchyne sa napiť. Zrazu zbadal to druhé upečené kurča. Nejak ani nebol hladný (bolo ešte krátko po obede), len si tak chcel hodiť kúsok do úst.
Skončil, keď z rurčaťa ostala iba kostra ))
Rodina mu nechcela veriť.
A čo v tú nedeľu večerali, to sme sa už nepýtali. Vtedy sa obchody zatvárali v sobotu na obed a niektoré sa otvárali až v utorok...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dnes bryndzové halušky so slaninkou.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
zeleninová polievočka s krupičnými haluškami, palacinky s tvarohom! Po včerajšom dojedení nedeľného mäsiska trošku bezmäsitý deň.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Nuž dámy mať doma chlapov, to nie sú dievčence, ktoré keď sú už staršie, dávajú si pozor, aby kilogramy nepribúdali.

Ja som tiež mala, aj našťastie mám chlapcov, ale majú už 30 a 33.Ale úplne živo si to viem predstaviť, ako jedli dá sa povedať stále. A o pečení ani nehovorím. Pieklo sa najmenej každý druhý deň, keď nie každý.

Dnes som robila zeleninovú polievku a varenú údeninu s cibuľovo-zemiakovým šalátom.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Takže dnes : Kyslú kapustu treba podusiť na cibuľke do mäkka / komu je veľmi kyslá, treba dať trochu kryštálového cukru /. Cestovinu / fliačky / uvariť v osolenej vode, slaninku opražiť. Všetko spolu zmiešame a dáme do sklokeramickej misy zapiecť. Vyskúšajte, je to óóóóbrovská mňamka . Dobrú chuť!
súhlasím
alaya1 Pozri príspevok
Len kapustu a cestoviny? Baz masa?? Hm..to nie je pre mna
ak dáš skoro 400g prerastenej údenej slaninky, mäso ti chýbať nebude
zuzkahris Pozri príspevok
No veď preto, netreba stále mäso papať , miesto toho tam máš slaninku a ozaj je to výborné
Zuzka, tvoj recept som robila dnes... kto má rád kyslú kapustu, slaninku, fliačky...vôňa, chuť...super
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Plnené šampiňóny
Prísady:
8 veľkých šampiňónov,1-2 vajcia,1 cibuľu,petržlenovú vňať,50g syra na strúhanie,
200 g šunky,5-7 ružíc uvarenej brokolice,olej, soľ, korenie-biele
3ks farebnej papriky-žltá,červená,zelená- z každej postačí pol
/2 staršie žemle alebo rožky- netreba/
Postup:
1.Šampiňóny očistíme, odkrojíme nožičky a klobúčiky poukladáme na olejom vymastený plech.
2.Hubové nožičky nakrájame najemno a spolu s nakrájanou cibuľou opečieme na oleji, soľ, korenie.
3.Najemno nakrájanú šunku, farebnú papriku, postrúhaný syr, petržlenovú vňať a uvarenú brokolicu dobre premiešame s udusenými nožičkami na cibuľke, pridáme vajce.
4.Podľa potreby ešte dochutíme a naplníme do šampiňónových klobúčikov. Pred koncom pečenia dáme na každý klobúčik kopček strúhaného syra. Pečieme vo vyhriatej rúre.
Ak zvýšila plnka môžeme je piecť samostatne priloženú /tu môžeme do nej dať namočené žemle či rožky a vajce/.
Tip: podávame s uvarenými zemiakmi a tatárskou omáčkou.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

alla66, som veľmi rada. že ti chutilo, myslím, že je to príjemná zmena jedálnička, teším sa!
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes prívarok z Tofu syra so šampiňónmi a k tomu cestoviny.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes bola držková polievka a greflové gule - tvarohové a orechové.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
babka - ježibabka Pozri príspevok
Dnes bola držková polievka a greflové gule - tvarohové a orechové.
Čo je to greflové gule?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
babka - ježibabka Pozri príspevok
Dnes bola držková polievka a greflové gule - tvarohové a orechové.
Držkovú robíš sama, alebo kupuješ? Niekedy kúpim pre syna, doma som ešte nevarila. Ak máš osvedčené triky na chutnú polievku, šup sem vďaka
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja dnes biela karfiolova polievka, karé s kosťou na prírodno - marinované s ryžou .
Včera som piekla malé zemiačiky v šupke v rúre - jáj aké len boli smasielkom dobré a cibuľka v kyslom náleve .... muž ten jasné oravskú slaninu - mne stačilo aj kuracie mäso - už tú slaninu som teda nemusela
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

U nas dnes polievka z hub kuriatok, faširky, k tomu pyre a uhorkový šalat, večer palacinky. ktore si chlapci už urobia sami.
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

včera večer som si navarila, dnes to na obed spapkáme: horné kuracie stehná osmažené na oleji s cibuľkou, potom zaliate vodou, tak aby boli skoro zaliate, osolíme, okoreníme, trochu vegety, necháme asi 15 min variť, potom som do toho dala jednu konzervu kukurice, varíme približne 10 min, potom saom tam vhodila 4 kusy trojuholníkového syra, ktorý sa vám pekne roztopí, rozpučila 2 strúčky cesnaku a bolo hotovo. Ako príloha je cestovina, my máme také krátke ,,potrubia,,.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať