Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pecene hovädzie na rajcinach.

asi 1,5 kg hovädziny v celku
4 velke cibule
asi pol kg cerstvych nakrajanych rajcin
1,5 dcl kuracieho vyvaru/moze byt aj iny mäsovy alebo zeleninovy,v krajnom pripade bujon rozmiesany v bielom vine/
2 kl grilovacieho korenia
par guliciek cierneho korenia
asi 10 susenych borievok
mlety rozmarin
2-3 ks bobkovy list
0,5 -1dcl olej
sol

na rozpalenom oleji usmazime na platky nakrajanu cibulu,
medzitym ako sa smazi si v tej istej panvici poopekame zo vsetkych stran mäso,aby pri peceni nevypustilo vsetku stavu.
ked je mäso poopekane,vlozime ho do pekaca-pekac nevymastame!
mäso dobre posolime zo vsetkych stran.
cibulu este posmazime ale nie celkom do zlata,len tak akurat skoro do zlatista.hotovu poprasime grilovacim korenim a premiesame.
potom ju aj s olejom vylejeme na pekac okolo mäsa,pridame rajciny,bobk.list,borievky a cierne korenie.povrch mäsa bohato posypeme mletym rozmarinom.
podlejeme vyvarom alebo inou spominanou variantou vyvaru.
prikryjeme a vlozime do rury.pecieme na 200 stupnov,trva to aj tri a pol hodiny,mäso priebezne otacame a kontrolujeme.
nepodlievame,uz na zaciatku musi byt dost tekutiny a stiav v pekaci-to znamena ze asi do jednej tretiny pekaca,moze byt aj trochu viac ale nie vela vody!!!
mäso je hotove ked je uplne mäkke,tmavo sfarbene,vonave.ak sa nam zda vypek prilis mastny,uz v zavere mozme priliat asi 2 dcl vody,na zjemnenie a dame to na chvilu prejst teplom este do rury,ta moze uz byt aj vypnuta.
vyborne k tarhoni alebo k ryzi,s hlavkovym salatom.
tento recept sa da pouzit aj na pecenie diviaka.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

terezamaria Pozri príspevok
Čo je to greflové gule?
U nás grefle vyzerajú tak ako na prílohe. Sú to vlastne poloslivky veľké ako čerešne srdcovky a nejdú od kôstky. Podobné sú gajlanky,tie idú od kôstky, ale tie nemáme. Z greflí je vynikajúci lekvár, lepší - jemnejší ako slivkový.
Držkovágrefle.jpg  
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

alla66 Pozri príspevok
Držkovú robíš sama, alebo kupuješ? Niekedy kúpim pre syna, doma som ešte nevarila. Ak máš osvedčené triky na chutnú polievku, šup sem vďaka
Držkovú som robievala z čerstvých držiek - podľa receptu v prílohe z knihy Mladá kuchárka autor Anna Marienková vydal Obzor v roku 1966. Keď mám povedať pravdu, ták tá z čerstvých nám chutí najlepšie, sú tam krásne hrubé kúsky držiek. Teraz robím z kúpeného polotovaru uvarenéaj pokrájané mrazené držky. Sú dostať aj u nás v potravinách a kamarátke ich nosí syn tuším z Tesca. Je to 1 kg balenie a vyjde to niečo vyše 100 korún. Robím to od už oka. Tento raz som to robila priamo zo zamrznutých držiek. Hodila som ich do osolenej vody variť, medzitým som si urobila základ trochu iný postup ako je v knihe. Na masť (olej) si dám na drobno pokrájanú (alebo postrúhanú - ako kedy) cibuľu a prelisovaný cesnak. Na to kilové balenie som dala jednu velikú a jednu stredne veľkú cibuľu 4veľké strúčiky cesnaku asi ako jedna menšia hlavička. Usmažím to do sklovita, pridám papriku asi 4 veľké lyžice, popražím, Pridám múku tiež asi toľko, znova popražím, medzitým sa mi prevarili držky so soľou tak to zlejem do základu a ešte chvíľu varím, pridám majorámku, ktorú ešte pomrvím, aby to krajšie voňalo a dochutím. Ak sa mi zdá hustá, pridám vody, ak sa mi zdá riedka, zahusťujem detskou krupicou. Ale na to už máte každá svoju fintu. Tak do varenia a dobrú chuť.
Držková.jpg  
1 0
zuzlicek zuzlicek

zuzlicek je offline (nepripojený) zuzlicek

Tak ja momentalne peciem bravc. rebra a zemiaky k tomu a mame este karfiolovu polievku zo vcera...mnam
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes bola vymyšlanina môjho manžela: celkom dobre to dopadlo.
Sójove mäso na cibuľke, paprike a paradajke s ryžovou prílohou. Dalo sa spapkať.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

granatír
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

My sme včera varili
varené zemiaky a filé na masle
bryndzovú nátierku keby bolo niekomu málo tá rybka
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
babka - ježibabka Pozri príspevok
Držkovú som robievala z čerstvých držiek - podľa receptu v prílohe z knihy Mladá kuchárka autor Anna Marienková vydal Obzor v roku 1966. Keď mám povedať pravdu, ták tá z čerstvých nám chutí najlepšie, sú tam krásne hrubé kúsky držiek. Teraz robím z kúpeného polotovaru uvarenéaj pokrájané mrazené držky. Sú dostať aj u nás v potravinách a kamarátke ich nosí syn tuším z Tesca. Je to 1 kg balenie a vyjde to niečo vyše 100 korún. Robím to od už oka. Tento raz som to robila priamo zo zamrznutých držiek. Hodila som ich do osolenej vody variť, medzitým som si urobila základ trochu iný postup ako je v knihe. Na masť (olej) si dám na drobno pokrájanú (alebo postrúhanú - ako kedy) cibuľu a prelisovaný cesnak. Na to kilové balenie som dala jednu velikú a jednu stredne veľkú cibuľu 4veľké strúčiky cesnaku asi ako jedna menšia hlavička. Usmažím to do sklovita, pridám papriku asi 4 veľké lyžice, popražím, Pridám múku tiež asi toľko, znova popražím, medzitým sa mi prevarili držky so soľou tak to zlejem do základu a ešte chvíľu varím, pridám majorámku, ktorú ešte pomrvím, aby to krajšie voňalo a dochutím. Ak sa mi zdá hustá, pridám vody, ak sa mi zdá riedka, zahusťujem detskou krupicou. Ale na to už máte každá svoju fintu. Tak do varenia a dobrú chuť.
Vďaka za recept. Mám ešte otázku, čistíš, umývaš mrazené držky? Napr.ako kuracie stehná musím umyť a očistiť od peria a hlúbov.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja som dnes robila vafle s domácou jablkovou nutelou a so šľahačkou.., mňaam
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
babka - ježibabka Pozri príspevok
Držkovú som robievala z čerstvých držiek - podľa receptu v prílohe z knihy Mladá kuchárka autor Anna Marienková vydal Obzor v roku 1966. Keď mám povedať pravdu, ták tá z čerstvých nám chutí najlepšie, sú tam krásne hrubé kúsky držiek. Teraz robím z kúpeného polotovaru uvarenéaj pokrájané mrazené držky. Sú dostať aj u nás v potravinách a kamarátke ich nosí syn tuším z Tesca. Je to 1 kg balenie a vyjde to niečo vyše 100 korún. Robím to od už oka. Tento raz som to robila priamo zo zamrznutých držiek. Hodila som ich do osolenej vody variť, medzitým som si urobila základ trochu iný postup ako je v knihe. Na masť (olej) si dám na drobno pokrájanú (alebo postrúhanú - ako kedy) cibuľu a prelisovaný cesnak. Na to kilové balenie som dala jednu velikú a jednu stredne veľkú cibuľu 4veľké strúčiky cesnaku asi ako jedna menšia hlavička. Usmažím to do sklovita, pridám papriku asi 4 veľké lyžice, popražím, Pridám múku tiež asi toľko, znova popražím, medzitým sa mi prevarili držky so soľou tak to zlejem do základu a ešte chvíľu varím, pridám majorámku, ktorú ešte pomrvím, aby to krajšie voňalo a dochutím. Ak sa mi zdá hustá, pridám vody, ak sa mi zdá riedka, zahusťujem detskou krupicou. Ale na to už máte každá svoju fintu. Tak do varenia a dobrú chuť.
Podobný recept môjmu, len ja cesnak roztlačím do polievky 10 minút pred skončením varenia, papriky dávam len 2 kávové lyžičky a držky pokiaľ ich dám
variť, obvarím ich aspoň 10 minút.Vodu vylejem, ešte ich premyjem a znovu ich dám variť. Každý má svoj systém, aj svoj recept. Ale musela byť dobrá tá Tvoja, lebo s držkami si nešetrila.Ja mám rada tiež takú hustú, aby tie držky tam bolo aj vidieť.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

alla66 Pozri príspevok
Vďaka za recept. Mám ešte otázku, čistíš, umývaš mrazené držky? Napr.ako kuracie stehná musím umyť a očistiť od peria a hlúbov.
Alla 66 nie sme náhodou rodina, keď si taká fajnová ako ja? Tento krát Ti musím povedať, že tieto polotovary držiek sú perfektné, netreba ich umývať a to mi ver, lebo ja som baba potvora, čo všetko očumuje a ovoniava. Sú pekné bielučké. Ináč, keby som kúpila mrazené držky vcelku, to je jasné, že by som ich umyla a najprv varila tak ako je v recepte podľa knižky.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes sme nevarili, boli sme na poliklinike a prišli sme o 15.30, tak sme dojedli zbytok držkovej a na noc sa nemá veľa jesť, tak uhorkový šalát so smotanou a omastený chlieb, je to síce ťažké ale dobré, zajtra bude plnená paprika.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
babka - ježibabka Pozri príspevok
Alla 66 nie sme náhodou rodina, keď si taká fajnová ako ja? Tento krát Ti musím povedať, že tieto polotovary držiek sú perfektné, netreba ich umývať a to mi ver, lebo ja som baba potvora, čo všetko očumuje a ovoniava. Sú pekné bielučké. Ináč, keby som kúpila mrazené držky vcelku, to je jasné, že by som ich umyla a najprv varila tak ako je v recepte podľa knižky.
možno sme rodina aj máme rovnakú figúru

...určite máme na porade viacej príbuzenstva ( tiež tak fajnové ako my dve)

Kúpim držky, uvarím polievku a budem sama zvedavá na výsledok.
Naposledy upravil alla66 : 11.09.09 at 18:56
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A čo takto grilovanú rybičku ?
P8300031.jpg  
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

no , tak tú by som si ja dala aj hneď
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

dnes som robila kelové fašírky a zemiakovú kašu..
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Pečené rybie filety na slaninke, cesnaku a syrovým bešamelom - bude dnes.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás sobotná klasika: pizza (cesto z pekarne, na vrch každému podľa jeho preferencii )), občas ostane kúsok aj na večeru..

Inak, ja v sobotu točím cca 3 jedlá: palacinky (smaží manžel), pizzu a syrové kroketky. v zime pribúda ešte hustá kapustnica.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Daniela1010 Pozri príspevok
včera večer som si navarila, dnes to na obed spapkáme: horné kuracie stehná osmažené na oleji s cibuľkou, potom zaliate vodou, tak aby boli skoro zaliate, osolíme, okoreníme, trochu vegety, necháme asi 15 min variť, potom som do toho dala jednu konzervu kukurice, varíme približne 10 min, potom saom tam vhodila 4 kusy trojuholníkového syra, ktorý sa vám pekne roztopí, rozpučila 2 strúčky cesnaku a bolo hotovo. Ako príloha je cestovina, my máme také krátke ,,potrubia,,.
dnes som sa inšpirovala od Danky, je to super papaničko
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

U nás dnes patizónové smažienky, tie ešte práve vyprážam , dusené zemiaky s petržlenovou vňaťou a rajčinovo-cibuľový šalát.

Smažienky robím tak, že patizón na hrubo postrúham a pridám 3 žĺtka, ovsené vločky, strúhanku (toto podľa "mokrosti" patizónu a od oka), vegetu, soľ, majoránku, na jemno posekanú cibuľu a asi 6 strúčikov cesnaku a na koniec vmiešam z 3 bielok sneh. Nechám postáť spolu asi pol hodinky a za pomoci lyžice (naberiem na lyžicu, druhou lyžicou zošuchnem do oleja ) vyprážam na rozpálenom oleji.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať