Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

pavol54 Pozri príspevok
Škoda tých prsíčok, vieš aký dobrý by bol z nich kurací paprikáš?
nabudúce bude kurací paprikáš dnes som mala chuť na toto
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

pre adi

vôbec to nebolo suché masielko to fajn zjemnilo a šťava akoby zostala vo vnútri mäska
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

tak potvrdene..diky..vyskusam
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes varila svokra - brokolicová polievka, dusené morčacie mäsko, dusená zelenina na sladko (mrkva, hrášok, kaleráb), varené zemiaky
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes
- polievka minestrone(olivový olej, slanina, cibuľa, mrkva, petržlen, šampiňóny, hrášok, kukurica, paprika, trochu ryže, paradajkový pretlak, petržlenová vňať, strúhaný syr)
- hovädzia falošná sviečková(vklepaná strúhanka do plátkov mäsa, jedna strana potretá horčicou, na oleji opečené z oboch strán, cibuľa na polmesiačiky, kyslé uhorky, mrazené suchohríby, pre chuť koža z domácej slaniny, dusené v tlakovom hrnci
- príloha(ryža s cibuľou a klinčekmi, hrášok, kukurica, baby mrkvička + ľadový šalát s paradajkou, redkvičkou a jarnou cibuľkou)
Bez zákuska.
Naposledy upravil Marína : 09.05.11 at 12:59
IMG_4775.jpg  
IMG_4778 1.jpg  
IMG_4779.jpg  
1/1
11 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... poďakovanie všetkým mamám, mojim poraďáckym priateľom, pespi za rannú kávu, Márii 27 za neoceniteľné rady...
IMG_0934.JPG  
IMG_0939.JPG  
IMG_0940.JPG  
1/1
8 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
v piatok: sedliacka polievka, pečený bôčik, kapusta, knedľa
19. týždeň.jpg  
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes bude zemiaková kyslá polievka s klobásou a sušenými hríbami, plus čerstvý chlebík
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

U nás dnes bude pórová polievka, druhý chod výber z dvoch jedál: bravčové kockaté mäso dusené na cibuľke, paprike, paradajkách s kolienkami, alebo kurací paprikáš s kolienkami.
2 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Hovädzia polievka zo včera, mäso z polievky, kôprová omáčka (čerstvý voňavučký zo záhrady), varené zemiaky (ja aj volské oko - už majú sliepočky zelené, tak tie oká priam svietia )
4 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kôpor zo záhrady? Mne ešte ani zo zeme sa nevystrčil....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
Dnes
- polievka minestrone(olivový olej, slanina, cibuľa, mrkva, petržlen, šampiňóny, hrášok, kukurica, paprika, paradajkový pretlak, strúhaný syr)
- hovädzia falošná sviečková(vklepaná strúhanka do plátkov mäsa, jedna strana potretá horčicou, na oleji opečené z oboch strán, cibuľa na polmesiačiky, kyslé uhorky, mrazené suchohríby, pre chuť koža z domácej slaniny, dusené v tlakovom hrnci
- príloha(ryža s cibuľou a klinčekmi, hrášok, kukurica, baby mrkvička + ľadový šalát s paradajkou, redkvičkou a jarnou cibuľkou)
Bez zákuska.
tá polievočka nevyzerá zle.......dáš aj podrobnejší postup? tá kukurica mi v tom príde divne....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
tá polievočka nevyzerá zle.......dáš aj podrobnejší postup? tá kukurica mi v tom príde divne....
Valika, ak nechceš, nemusíš dať kukuricu, v polievke však nechutí divne, nedávaš jej veľa, vyvažuje kyslastú chuť pretlaku. Aj mne sa stane, že nedám ak nemám alebo kvôli tomu neotváram konzervu.
Na troche olivového oleja upražíme drobné kocky slaniny a cibule, pridáme pokrájanú zeleninu(včera som použila z Lidla zn. Green GrocerS - Mixed Vegetables. Kupujem všetky 4 druhy, je to 3/4 kg balenie a je vynikajúca, majú ešte ázijskú, taliansku a mexickú, tá je dokonca výborne ochutená), pridáme soľ, vegetu, podusíme, prilejeme vodu, necháme prejsť varom, prisypeme trochu ryže. Keď je všetko mäkké, pridáme paradajkový pretlak. Posypeme petržlenovou vňaťou. Na tanieri posypeme parmezánom, keď nemám, tak ako včera, postrúham tvrdý syr.
Naposledy upravil Marína : 09.05.11 at 13:00
4 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
díky, kukuricu mám rada, tak vyskúšam aj v polievka.Veď zmena je život....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Valika, len s mierou.
Ešte som ti zabudla napísať, že včera som dala aj http://www.alnatura.de/de/produkt/20085 Kupujem aj http://www.alnatura.de/de/produkt/32523 Sú to bioprodukty, nemáš v tom žiadne E-čka. Kupujem v dm drogerii.
Ak tu zeleninu z Lidla nepoznáš, vyskúšaj, určite neoľutuješ. Mexickú, ázijsku a taliansku dávam do kuracích pŕs, pridám trochu sójovej alebo worchestrovej omáčky, nejaké bylinky a obed alebo večera je za 15-20 minút hotová. Osobne mám najradšej tú mexickú, je fakt dobre ochutená ale aj ostatné sú výborné. Iné už ani nekupujem odvtedy, keď som raz otvorila balík, už ani neviem akej značky a okrem pár bielych kociek neviem čoho tam bola samá mrkva, malo tam byť cca 4- 5 druhov zeleniny.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Karfiolová polievka, francúzske zemiaky, uhorka
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
Valika, len s mierou.
Ešte som ti zabudla napísať, že včera som dala aj http://www.alnatura.de/de/produkt/20085 Kupujem aj http://www.alnatura.de/de/produkt/32523 Sú to bioprodukty, nemáš v tom žiadne E-čka. Kupujem v dm drogerii.
Ak tu zeleninu z Lidla nepoznáš, vyskúšaj, určite neoľutuješ. Mexickú, ázijsku a taliansku dávam do kuracích pŕs, pridám trochu sójovej alebo worchestrovej omáčky, nejaké bylinky a obed alebo večera je za 15-20 minút hotová. Osobne mám najradšej tú mexickú, je fakt dobre ochutená ale aj ostatné sú výborné. Iné už ani nekupujem odvtedy, keď som raz otvorila balík, už ani neviem akej značky a okrem pár bielych kociek neviem čoho tam bola samá mrkva, malo tam byť cca 4- 5 druhov zeleniny.
Evička, ja som učenlivá, tie bioprodukty si už kdesi spomínala, dokonca asi aj vegetu, tak ich už mám doma.Ináč, sú to veci, s ktorými som sa stretla len v tejto téme.Takže vyskúšam aj tú mrazenú zeleninu,lebo ja som používala len z Tesca a nevedela som, že je nejaký rozdiel medzi nimi.
Lidl teraz nejak vedie z hypermarketov,minule som si nakúpila tortilly...a tak som na nich nadávala.Naša firma ich postavila asi 6 a jeden aj v Ke sídl.Ťahanovce...to len medzi rečou...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
Evička, ja som učenlivá, tie bioprodukty si už kdesi spomínala, dokonca asi aj vegetu, tak ich už mám doma.Ináč, sú to veci, s ktorými som sa stretla len v tejto téme.Takže vyskúšam aj tú mrazenú zeleninu,lebo ja som používala len z Tesca a nevedela som, že je nejaký rozdiel medzi nimi.
Lidl teraz nejak vedie z hypermarketov,minule som si nakúpila tortilly...a tak som na nich nadávala.Naša firma ich postavila asi 6 a jeden aj v Ke sídl.Ťahanovce...to len medzi rečou...
Valika, tak v tom na Ťahanovciach som nebola, mám to veľmi ďaleko. V Lidli mám obľúbených zopár tovarov, ktoré mám vyskúšané, tiež tam všetko nekupujem. Niečo mám napr. vytypované aj v Bille.
Vďaka za tie tortilly, tiež ich nekúpim. Napíš mi potom, prosím, ako vám chutila tá zelenina.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... skočím do reči ... ale tá zelenina je výborná, používam veľmi často
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak už to potvrdila aj Zdenka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať